کره بدن
کره بدن به دلیل ابریشم سازی پوست جزء معجزات مراقبت از پوست به شمار می آید. با ساخت نسخه خانگی کره بدن، پوستی همیشه درخشنده و لطیف داشته باشید.

کره بدن، بادی باتر یا همان بادی کرم خانگی درست کنید

از این به بعد؛ با زمستانی که باعث ایجاد پوست خشک و زبر می شود، خداحافظی کنید، زیرا خودتان می توانید در منزل کره بدن درست کنید که باعث درخشان شدن پوست تان خواهد شد. رسپی کره بدن، ساده است و خشکی پوست را به سرعت درمان می کند و باعث تغذیه و نرم شدن آن می شود که از مواد غیر سمی درست شده و برای انواع پوست ها مناسب است.

مواد لازم:

  • 70 گرم شی باتر
  • 29 گرم روغن آفتابگردان
  • 1 گرم روغن گیاهی مثل روغن لاوندر

کره بدن

طرز تهیه:

ابتدا شی باتر و روغن آفتابگردان را با یکدیگر ترکیب کنید و آن ها را ذوب کنید. بعد از اینکه به حالت ذوب رسید، آن را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا در دمای 40 درجه سانتیگراد خنک شود، البته می توانید با قرار دادنِ آن داخل فریزر یا یخچال این روند را تسریع کنید و بعد روغن گیاهی را به ترکیب تان اضافه کنید.

اجازه دهید تا این ترکیب خنک شود و شروع به سفت شدن کند. می توانید آن را داخل یخچال یا فریزر بگذارید و هر چند وقت یک بار هم بزنید و مجدد به کارتان سرعت ببخشید.

سپس با همزن برقی هم بزنید و اگر در حین هم زدن نرم یا آب شد، مقداری دیگر خنک کنید و تا زمانی که به بافت مورد نظر رسیدید؛ این فرایند خنک‌ کردن را تکرار کنید؛ بعد با قاشق اسکوپ به اندازه نیاز داخل ظرف بریزید تا از آن استفاده کنید.

فرمول کره بدن خانگی برای ابریشمی شدن پوست

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی