نرم کننده لباس خانگی
نرم کننده ی لباس یکی از مهم ترین نکات برای داشتن لباسی نرم و لطیف است . با ساخت نرم کننده طبیعی لباس , عمر لباس های خود را افزایش دهید.

دستورالعمل ساده برای درست کردن نرم کننده لباس خانگی

اگرچه نرم کننده های لباس در رایحه های مختلف و حتی بدون بو، برای افراد دارای آلرژی در بازار موجود است، اما اگر به دنبال مواد طبیعی و صرفه اقتصادی هستید و بخواهید خود در خانه نرم کننده لباس تهیه کنید،کار چندان سختی نیست. یاد بگیرید چگونه سه نوع مختلف از نرم کننده های طبیعی را برای لباس های خود درست کنید :همیشه به دنبال جایگزین های سازگار با محیط زیست در زندگی روزمره باشید . واقعیت این است که می توانیم به راحتی اکثریت محصولاتی را که در سوپر مارکت می بینیم با ترکیبات طبیعی که در خانه داریم، به دست آوریم.

نرم کننده لباس

حرکت به سمت شوینده های غیرشیمیایی

در این بخش از نکات طلایی خانه داری در نمناک ، می خواهیم در مورد نرم کننده سازگار با محیط زیست صحبت کنیم؛ یعنی یک جایگزین طبیعی برای نرم کننده هایی که می خرید و پر از مواد شیمیایی است که به محیط زیست آسیب می رسانند. این محصولات شیمیایی همچنین می توانند بر سلامت ما تاثیر بگذارند بدون اینکه متوجه شویم باعث آلرژی یا واکنش های پوستی جدی می شود.

برای جلوگیری از این مشکلات، می خواهیم نشان دهیم چطور نرم کننده دست ساز را بسازید، که به نتایجی مشابه و یا حتی بهتر از آنچه که معمولا استفاده می کردید، برسید چطور می توانید نرم کننده پارچه بدون مواد شیمیایی را در خانه بسازید. برای شروع، باید بدانید که این نوع نرم کننده پارچه را می توان با استفاده از مواد طبیعی و ارزان انجام داد. هم چنین به شدت متنوع است چون برای انواع لباس ها و تمام برنامه های روی ماشین لباس شویی و همچنین شستن دست ها مناسب است.

نرم کننده لباس خانگی

چگونه نرم کننده پارچه بدون مواد شیمیایی درست کنیم؟

چندین راه برای ساخت این نوع محصول در خانه وجود دارد همچنین احتمالا تمام مواد لازم را در خانه دارید بنابراین، حالا می خواهیم یک سری گزینه های مختلف با مواد مختلف را به شما نشان دهیم. گزینه ایده آل این است که تمام آن ها را امتحان و سپس آن را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر است و بهترین نتایج را به شما می دهد؛ قبل از شروع، به یک ظرف در دار نیاز دارید تا نرم کننده را در آن نگه دارید.

می توانید از بطری های آب و یا بطری های نرم کننده خالی استفاده کنید از طرف دیگر، به یاد داشته باشید توصیه می شود قبل از چرخه آب ، آن را به ماشین لباس شویی اضافه کنید، نه در ابتدای شستشو.

تهیه نرم کننده لباس خانگی با سرکه سفید

برای درست کردن این نرم کننده به مواد زیر نیاز دارید:

 • 1/2 لیتر سرکه سفید
 • 1لیتر آب معدنی
 • 2 قاشق سوپ خوری جوش شیرین

طرز تهیه:

 1. آب را با سرکه مخلوط کنید.
 2. کمی جوش شیرین را اضافه کنید. اجازه دهید تا حل شود.
 3. زمانی که این سه جز به خوبی مخلوط شدند، آماده استفاده است.

سرکه همچنین به عنوان پاک کننده قوی لکه عمل می کند و همچنین بو را از بین می برد. بنابراین می توانید آن را به لباس هایی نیز اضافه کنید که می خواهید آن ها را بشوید که قهوه، و یا لکه های عرق دارند آن را 10 دقیقه قبل از شستن خیس کنید بعد در ماشین لباس شویی به طور طبیعی بشویید.

نرم کننده لباس خانگی

دستور تهیه نرم کننده لباس خانگی با روغن های گیاهی

برای این شوینده به مواد زیر نیاز خواهید داشت:

 • 1لیتر سرکه سفید
 • 10 قطره روغن گیاهی که بوی آن را دوست دارید
 • این نسخه بسیار ساده است، شما فقط باید دو ماده اولیه را با هم مخلوط کنید که برای استفاده آماده خواهد بود.

روغن های گیاهی

نرم کننده لباس با جوش شیرین، نمک دریا و روغن گیاهی

 • 15 قطره روغن گیاهی که بوی آن را بیشتر دوست دارید
 • 250 گرم نمک دریایی تصفیه نشده
 • 75 گرم جوش شیرین

طرز تهیه:

 1. اول، 15 قطره روغن گیاهی را به نمک دریا اضافه کنید.
 2. تا زمانی که روغن گیاهی به خوبی توسط نمک جذب شود، هم بزنید.
 3. سپس جوش شیرین را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا ترکیب یکدست داشته باشید.
 4. وقتی همه چیز خوب ترکیب شد، نرم کننده آماده است. 2 تا 3 قاشق سوپ خوری را به هر کدام قبل از چرخه شستشو آب اضافه کنید.

این سه ماده که عاری از مواد شیمیایی هستند برای پوشاک نوزاد نیز ایده آل هستند، زیرا حاوی هیچ مواد تشکیل دهنده ناشناخته ای نیستند.

از طرف دیگر، اگر آلرژی های پوستی دارید، ممکن است دوست داشته باشید از این نرم کننده ها برای جلوگیری از به خطر انداختن واکنش های پوستی استفاده کنید. همچنین مواد اولیه بسیار ساده هستند و هزینه زیادی ندارند.

در نهایت، مزیت دیگر این نرم کننده این است که می توانند از شر باکتری هایی که در ماشین لباس شویی باقی مانده خلاص شوند . بنابراین، نه تنها به مراقبت از لباس هایتان بلکه ماشین لباس شویی کمک خواهید کرد. این دستور العمل ها را امتحان کنید و با همان چیزی که دوست دارید پیش بروید آن ها موثر، سریع و ساده هستند.

جوش شیرین

 

روش درست کردن 3 نوع نرم کننده لباس خانگی با مواد طبیعی

4.637
این مطلب مفید بود ؟343
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی