بازی هپ هپ
یکی از بازی های مهیج و شاد قدیمی کودکان در نسل های گذشته بازی هپ هپ می باشد که برای افزایش دقت و تمرکز کودکان بسیار مفید است.

آشنایی با بازی هپ هپ و روش انجام آن

انجام هرگونه بازی در رشد فکری کودکان نقش بسیار با اهمیتی ایفا می کند چراکه کودکان با بازی کردن می توانند به بسیاری از مولفه های مهم مثل اعتماد به نفس بالا، تعامل، قدرت پذیرش بالا، خلاقیت در کارهایشان، تمرکز و ... دست یابند.

همانطور که میدانید ریشه تمام بازی های قدیمی ایران از سنت های دیرینه مردمانش نشات گرفته است و هنوز هم که هنوز است نسلی از افراد به دنبال همان بازی های نوستالژیک هستند و از آن ها به عنوان خاطرات خوب کودکی یاد کرده و به فرزندان و آیندگان معرفی می کنند. بازی قدیمی که در این بخش از سرگرمی نمناک قرار است در مورد چگونگی انجام آن با شما کاربران عزیز به اشتراک بگذاریم بازی «هپ هپ» می باشد.

بازی هوپ

معرفی بازی هپ هپ

این بازی نیز یکی دیگر از بازی های سرگرم کننده قدیمی می باشد که با هدف نشاط و سرگرمی، افزایش دقت و تمرکز و همچنین تمرینی جهت مضارب اعداد گوناگون طراحی شده است که به بازیکنانی با تعداد سه نفر به بالا نیاز دارد.

اصول و نحوه بازی هپ هپ

برای شروع این بازی ابتدا باید یک نفر از کودکان که بزرگتر از بقیه است به عنوان استاد انتخاب شده و سپس استاد اقدام به انتخاب کردن یک عدد می کند. انتخاب این عدد کاملا اختیاری است.(به عنوان مثال می تواند عدد 5 را انتخاب کند)

سپس بقیه کودکان به صورت دایره وار نشسته و بعد باید استاد یکی از دانش آموزان را انتخاب کند، بعد از این انتخاب یکی از دانش آموزان توسط استاد، این دانش آموز بایستی از عدد 1 شروع کرده و بگوید یک و به همین منوال نفر دوم عدد 2 را و نفر سوم عدد 3 و نفر چهارم عدد 4 را به زبان بیاورد.

بازی محلی هپ هپ

در اینجا که بعد از عدد 4 به پنج می رسند نفر پنجم باید حواسش باشد تا به جای عدد پنج کلمه "هپ" را عنوان کند چرا که عدد انتخابی استاد، عدد 5 می باشد.

به همین منوال نفرات ششم و هفتم نیز به بازی ادامه می دهند و زمانی که شخصی به عدد 10 رسید باید به جای آن عدد، کلمه "هپ" را بگوید. به همین سادگی به جای مضارب عدد 5 باید کلمه هپ استفاده شود و آن دسته از دانش آموزانی که به جای کلمه هپ، عدد را بگویند و یا برعکس به جای عددی غیر از مضارب 5 این کلمه را به کار ببرند بازنده بازی محسوب می شوند و بایستی بازی را ترک کنند. بازی به قدری ادامه دار می شود که در نهایت یک نفر باقی مانده و آن یک نفر در دایره بازی به عنوان برنده بین اعضای شرکت کننده معرفی خواهد شد.

آموزش بازی شاد خانگی هپ هپ + اصول آن

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی