تمیز کردن حانه
تمیز کردن خانه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید اصولی انجام شود تا همیشه خانه ایی مرتب و تمیز داشته باشیم و سلامتی افراد خانه به خطر نیوفتد .

تفاوت تمییز کاری در افراد

برای خیلی از خانواده ها این موضوع مهم است که هر چند وقت یکبارباید منزل خودشون را تمییز کنند؟ جواب ساده است هر موقع دیگه حالت از فضای کثیف خانه بهم خورد! بطور کلی افراد باهم متفاوت هستند هم از نظر شخصیتی و هم از نظراستفاده از وسایل، شاید در خانه هایی دیده باشید که روی مبل هاشون همیشه روکش هست و تا وقتی مهمان نداشته باشند روکش برداشته نمی شود یا خانواده ای را دیده باشید که حالت وسواسی داشته باشند و با کوچک ترین کثیفی در خانه با عامل آن کثیفی برخورد کوبنده ای می کنند، ولی مدت زمان تمییز کاری منزل به میزان استفاده و مدت زمانی که در شبانه روز در خانه هستید و متراژ خانه ی شما بستگی دارد.

نظافت خانه

قسمت های مهم برای تمییز کاری خانه شما

از مهم ترین جاهای خانه که به صورت مداوم باید تمییز شود، سرویس های بهداشتی، حمام، اتاق خواب و آشپزخانه است در تمییز کاری این قسمت های منزل باید برنامه ریزی متداول به شکل روزانه، هفتگی و ماهیانه برای جارو کردن منزل داشت و برای سایر قسمت های خانه مانند سالن، اتاق های مهمان و انبار نیاز نیست همیشه در حال تمییز کاری باشید نوع تمییز کاری شما بستگی به روش زندگی هر خانواده دارد.

شاید خانواده شما بیشتر زمان خودش رو در جلوی تلویزیون بگذارند درنتیجه تمییزکاری اون قسمت ها شاید بیشتر نیاز باشد، نسبت به سایر قسمت های منزل. بطور کلی پیشنهاد می شود برای اینکه هرروز کل خونتون رو نسابید، بجای اینکه هرروز خودتون رو خسته کنید اول فکر کنید کدام قسمت ها پر استفاده تر از سایر قسمت ها است.

جارو کردن منزل

وسایل مورد نیاز برای نظافت منزل متفاوت است ولی خوب، تی و جارو  پای ثابت تمییز کاریه و البته ضد عفونی کنندها برای سرویس ها بسیار مهم هستند. برای تمییز کاری داشتن یک جاروبرقی مناسب و پرقدرت نسبت به فضای خانه شما لازم است وگرنه با جارو های دستی نمی توان تمامی گرد و غبار و آشغالهای روی زمین رو تمییز کرد. یکی از بهترین جاروبرقی های بازار برای خرید جاروبرقی بوش می باشد که با اینکه شاید هزینه بالایی داشته باشد ولی سالیان سال خیالتان از جاروبرقی راحت می شود.

تمیز کاری مبل و یا جاهای کوچک

امروزه ابزارهایی متفاوتی برای تمییز کردن مبل و یا قسمتهایی که نمیشه با جاروبرقی تمییز کرد برای خرید لوازم خانگی به بازار مصرف کننده ها عرضه شده است برای مثال جاروبرقی های بشقابی هوشمند نه نیازی به نیروی شما دارد، نه محدودیت زمانی دارد، این وسیله در مدت زمان مشخص شروع به تمییز کاری می کند و به هر مانعی که برمیخورد مسیر خودش را تغییر می دهد ولی اگر دنبال تمییز کردن روی مبل ها و یا کوسن هستید، می توانید از لوازم خانگی برقی مثل بخار شوی و یا جاروشارژی های بوش دستی استفاده کنید که به وسیله ی آنها به راحتی تمییز کاری در جاهای کوچک یا روی مبل ها و صندلی ها رو بدون احتیاج به برق و سیم انجام می گیرد.
 

هر چند یکبار باید منزل خود را کامل تمییز کنیم؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی