نظافت کردن منزل

راهنمای حرفه ای نظافت منزل سنجاق

کد مطلب : 81794زمان مطالعه : 4 دقیقه
نظافت یکی از کارهای مورد علاقه بسیاری از افراد است که برای داشتن خانه ای تمیز باید وقت مان را به این کار اختصاص دهیم. در اینجا می خواهیم 10 نکته درباره نظافت سریع تر را به شما معرفی کنیم که باعث می شود خانه ای آرام و تمیز داشته باشید.

معرفی 10 نکته برای نظافت سریع تر

برای اینکه از خدمات یک شرکت خدمات نظافت منزل در تهران بهره مند شوید می توانید از بازار خدمات سنجاق کمک بگیرید. برای این کار می توانید درخواست قیمت نظافت منزل خود را در وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست متخصصین شهر شما به شما پیشنهاد می دهند تا برای انجام کار خانه شما انتخاب شوند. شما می توانید با در نظر گرفتن امتیاز و سابقه و نظرات مشتریان قبلی هر کسب و کار انتخاب آگاهانه تری را تجربه کنید.

وسایل نظافتی

فورا لکه های فر را تمیز کنید

اگر توی فر غذا پخته اید بهتر است یک کاسه پر آب در فر داغ بگذارید. دما را به 400 درجه فارنهایت رسانده و بگذارید 20 دقیقه بماند. بعد فر را خاموش کنید. آب به جوش آمده و چربی ها را آب می کند. بعد از خنک شدن فر می توانید با اسفنج آن را تمیز کنید.

دیوارهای حمام را تمیز کنید

معمولا کف به در و دیوار حمام می چسبد. اما اگر هرکس بعد از حمام گرفتن در و دیوار را بشوید دیگر لکه ای نمی ماند. روزی چند ثانیه تمیز کاری به اندازه 30 دقیقه در ماه است. همیشه پرده حمام را هم باز کنید تا خشک شود.

اتو کردن را فراموش کنید

حین دوش گرفتن لباس های چروک را توی حمام آویزان کنید. بخار چروک باید را باز می کند و در نتیجه اتو کشیدن هم آسان می شود.

کیسه زباله را جای خوبی بگذارید

کیسه زباله ها را کجا می گذارید؟ چرا آنها را از کابینت آویزان می کنید. کیسه را توی سطل زباله قرار دهید تا سطل تان تمیز بماند.

هر کدام از اتاق ها را تمیز کنید

هر چقدر وسایل بیشتری داشته باشید تمیز کردن سخت تر می شود. هر روز چند دقیقه را به تمیز کردن اتاق اختصاص داده و از شر وسایل اضافی خلاص شوید. اگر نمی توانید آنها را دور بیندازید حداقل توی جعبه گذاشته و به انباری انتقال دهید.

بعد از بیدار شدن تخت را مرتب کنید

مرتب کردن سریع تخت خانه تان را تمیز نشان می دهد. به محض بیدار شدن تخت را مرتب کنید. ملافه و بالش ها را سر جای خود بگذارید و تشک را صاف کنید.

برای هر کمد یک جعبه اهدایی اختصاص دهید

بهتر است به هر کمد یک جعبه اهدایی اختصاص دهید، در این صورت وسایل اضافه توی آن کمد را توی جعبه می گذارید تا آن را به کسی اهدا کنید.

از لوازم خود استفاده بهینه کنید

نظافت کردن خانه
در خانه لوازم مختلفی دارید که می توانید نهایت استفاده از آن را ببرید:
 • بسیاری از وسایل را می توانید توی ماشین لباسشویی بیندازید. فقط به دمای آب توجه کنید. در این صورت در وقت تان صرفه جویی می شود.
 • می توانید اسباب بازی ها و حتی لوازم ورزشی را توی ماشین لباسشویی بیندازید.
 • جاروبرقی رباتیک خریداری کنید. شاید کارش عالی نباشد اما فوری خانه را تمیز می کند.
 • بگذارید مخلوط کن خودش را تمیز کند. بعد از هر بار استفاده آب گرم و چند قطره مایع شوینده توی آن بریزید و دستگاه را روشن کنید. بعد آن را خالی کرده و آبکشی کنید.
 • برای چای آب را توی مایکروویو گرم می کنید؟ چه کار خوبی. با این کار بخار ایجاد شده دیوار فر را تمیز می کند.

شستشوی لباس را آسان تر کنید

می توانید هر بار تعدادی لباس را بشویید تا همه لباس های چرک روی هم انباشته نشوند. چند سبد مخصوص لباس های سفید، رنگی و ظریف کنار بگذارید. بهتر است صبح زود قبل از رفتن به سر کار لباس ها را بشویید. بعد از بیرون آوردن از دستگاه هم آنها را خشک کنید.

کارهای مختلف را با هم انجام دهید

تمیز کردن منزل
باز هم می گوییم که با صرف چند دقیقه در روز می توانید تغییرات بزرگ ایجاد کنید. در حالی که همه ما به استراحت نیاز داریم اما کارهای مختلفی هستند که می توانیم آنها را با هم انجام دهیم.
 • وقتی مشغول تماشای بازی بچه ها توی وان یا منتظر پر شدن وان هستید می توانید سینک و کشو و توالت را تمیز کنید.
 • حین گرم شدن فر می توانید ماشین لباسشویی را پر یا خالی کرده، کف آشپزخانه را جارو بکشید یا پیشخوان و یخچال را تمیز کنید.
 • حین چیدن غذا روی میز با مخلوط کردن آب گرم و مایع شوینده را آماده کنید تا بعدا کف آشپزخانه را تمیز کنید.
 • اگر خانه دو طبقه دارید هر بار از طبقات بالا و پایین می روید چیزی توی دستتان باشد که بین طبقات جابجا کنید.
 • حین صحبت کردن پای تلفن گردگیری کنید.
 • حین تماشای سریال مورد علاقه تان قبض ها را مرتب کنید.

راهنمای حرفه ای نظافت منزل سنجاق

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی