راز افراد خوشحال
خوشحالی یک انتخاب است و دانستن راز هایی افرادی که در شرایط سخت , خوشحال و امیدوار هستند به شما برای داشتن زندگی شاد کمک بسیاری میکند.

چرا برخی افراد در همه حال شاد و امیدوارند؟

همه ما در زندَگی احساسات مختلفی را تجربه می کنیم و نمی توانیم در تمام لحظات شاد و خوشحال باشیم اما حتماً کسانی را در اطراف خود دیده ایم که با وجود مشکلات، باز هم همیشه شاد، سرحال و خوشحال هستند به نظر شما راز زندگی این افراد چیست؟

آن ها انتظارات خود را مدیریت می کنند

این افراد هنگامی که چیزی می خواهند، آن را به شکل منطقی بررسی می کنند . انتظارات غیر واقع بینانه ندارند تا بعدا سرخورده شوند. خیلی عجله نمی کنند و در هر شرایطی، خودشان را برای بهترین و بدترین آماده می کنند.

آدم خوشحال

استاندارد های غیر واقع بینانه ندارند

این مورد هم شبیه مورد قبلی است. این افراد استاندارد های خاصی را برای خودشان تعیین نمی کنند که خیلی غیر واقع بینانه و ماورایی باشد که بعدا سر خورده شوند.

چیزی را به تأخیر نمی اندازند

شادی یعنی انجام کار ها. اگر شما همه کار ها را به تاخیر بیندازید، مدام نگران هستید و تشویش دارید اما افراد شاد کار ها را در همان لحظه که باید، انجام می دهند.

مادی گرا نیستند

نگاه این افراد به پول با دیگران متفاوت است. آن ها می دانند که چگونه باید رضایت مندی را در زندگی ایجاد کنند و فقط وابسته به پول نیستند و بیش از حد خوشحالی و شادی شان را به پول و چیز های مادی گره نمی زنند.

پول

توقف نمی کنند

این افراد برای چیز های حاشیه ای و کوچک، وقت خود را هدر نمی دهند و متوقف نمی شوند. اجازه نمی دهند که افکار منفی آن ها را راهنمایی کند و حواس شان را پرت کند، زیرا زندگی را بسیار کوتاه می دانند که بخواهند وقت شان را صرف نگران شدن برای چیز های بی ارزش کنند.

اول از همه به خودشان توجه می کنند

این افراد مستقل هستند، به خودشان توجه کرده و از خود مراقبت می کنند و می دانند که همیشه باید نیاز های خود را اولویت قرار دهند و همیشه برای چیزهایی که می خواهند، هدف تعیین می کنند و برای خودشان زمان می گذارند.

از چیز های کوچک لذت می برند

آن ها از شادی های کوچک لذت می برند و منتظر رخ دادن اتفاق خیلی خارق العاده ای نیستند. مسیر خود را طی می کنند و و شادی را در چیز های کوچک می بینند.

افراد شاد

می توانند خودشان را وفق دهند

این افراد از تغییر کردن نمی ترسند و در نتیجه زمانی که شرایط کار برای آن ها جدید می شود، خودشان را با آن شرایط وفق می دهند و فرقی هم ندارد که چقدر شرایط خوب یا بد باشد.

تجربه می کنند

آن ها چیز های جدید، تجربه های جدید و طعم های جدید را تجربه می کنند و هرگز این تجربه ها را فراموش نمی کنند و اجازه نمی دهند که از یک جا، دو بار شکست بخورند.

زمان را در نظر می گیرند

آن ها معمولاً به گونه ای رفتار می کنند و کارشان را انجام می دهند که مجبور به عجله کردن نباشند و همیشه طبق برنامه پیش می روند و در نتیجه کاملاً سرعت آرام و ریلکسی دارند.

ریلکس کردن

بینش های مختلف را به کار می برند

این افراد فقط یک طرز فکر و بینش را دنبال نمی کنند. فرصت های جدید را در نظر می گیرند و سعی می کنند که از عقاید مختلف کمک بگیرند.

به دنبال یادگیری هستند

آن ها مدام به دنبال ارتقاء اطلاعات خود هستند و انگیزه و هیجان در زندگی دارند و تا جایی که می توانند چیز های جدید یاد می گیرند.

همیشه برنامه دارند

آن ها بدون برنامه ریزی و هدف، کاری را به انجام نمی رسانند. هنگامی که چیزی طبق برنامه پیش نرود، برایشان ارزشی ندارد و در نتیجه برای هر چیز کوچکی هم برنامه ریزی دارند.

برنامه ریزی

احترام می گذارند

این افراد کاملا محترم هستند و به دیگران احترام می گذارند و احترام دیگران را نیز جلب می کنند.

هر فرصتی را در نظر می گیرند

این افراد همیشه مسیر جدید زندگی را می بینند و می دانند که کشفیات با ارزش وجود دارد. همچنین می دانند که چگونه باید از لحظات زندگی لذت ببرند و موفقیت را از آن خود کنند.

همیشه به دنبال ارتقاء و پیشرفت هستند

این افراد همیشه خودشان را در معرض چیز های مختلف ارتقا می دهند و به دنبال موفقیت می گردند و برای بهتر شدن تلاش می کنند. در محافل اجتماعی خوش می درخشند و سعی می کنند که همیشه بهترین باشند.

ارتقاء و پیشرفت

زندگی را بیش از حد جدی نمی گیرند

آن ها بیش از حد به تجزیه و تحلیل و آنالیز شرایط مختلف نمی پردازند. به ایرادات و نقایص خود می خندند و از آن ها درس می دگیرند و هیچ گاه بیش از این حد زندگی را جدی نمی گیرند.

در لحظه زندگی می کنند

آن ها برای فردا و آینده زندگی نمی کنند. همچنین حسرت گذشته را نمی خورند و هر روز برای آن ها فصل جدید و فرصت جدید است و در نتیجه در زمان حال زندگی می کنند و سعی می کنند که از هر لحظه زندگی خود استفاده کنند.

به موقع بله می گویند

آن ها در شرایط لازم بیش تر از آنکه نه بگویند، پاسخ مثبت دارند . از فرصت های جدید و تجربه های جدید نمی ترسند و بیشتر سعی می کنند که خودشان را در معرض چالش قرار دهند.

موافقت

از خودشان آگاهند

مهم تر از همه اینکه این افراد از خودشان آگاهی دارند و وضعیت ذهنی خود را می دانند. اگر چیزی آن ها را اذیت کند، آن را حل و فصل می کنند و در نتیجه خودشان را به خوبی می شناسند .

راهکارهایی برای احساس شادی همیشگی

 • هنگامی که از خواب بیدار می شوید، خدا را برای زنده بودن تان شکر کنید.
 • فرقی ندارد که چه احساسی دارید ، از جای تان بلند شوید و لباس تمیز بپوشید و روز خود را شروع کنید.
 • به خودتان عشق بورزید، زیرا شما منحصر به فرد و اعجاب انگیز هستید.
 • با انرژی، هیجان و همدلی زندگی کنید.
 • از هر لحظه زندگی خود لذت ببرید و چیز های جدید را امتحان کنید. هیچ کس مسئول شادی شما نیست، جز خودتان.
 • سعی کنید که هر روز لبخند به لب دیگران بیاورید.
 • هر روز چیزی خوب به دیگران ارائه دهید.
 • به دیگران کمک کنید.
 • با گذشته خود صلح کنید و اجازه ندهید که زمان حال تان را خراب کند.
 • بیش از حد مسائل را جدی نگیرید.
 • زندگی خود را با کسی مقایسه نکنید زیرا هر کس سفر زندگی خودش را دارد.
 • انرژی با ارزش خود را صرف غیبت نکنید.
 • از چیز های غیر کاربردی و بیهوده فاصله بگیرید.
 • افکار منفی و چیز های غیر قابل کنترل را کنار بگذارید.
 • همیشه انرژی خود را صرف ایجاد لحظات مثبت در زمان حال کنید.
 • هرگز خودتان را به خاطر افکار دیگران یا چیز هایی که می گویند ، آزار ندهید

راز آدم هایی که در هر شرایطی خوشحال و امیدوارند

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : افراد شاد
وبگردی