جذب آدم ها

کلید مخفی جذب آدم ها همینه که میگم

کد مطلب : 86410زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از ما دوست داریم مورد تحسین قرار بگیریم، برای جذب کردن افراد باید استاندارد هایی را در زندگی رعایت کرد تا به کمک آن ها مورد احترام قرار گرفت.

راهکار هایی برای جذب و برانگیختن تحسین دیگران

همه ما نیاز داریم که مورد تحسین واقع شویم و دیگران از ما تعریف و تمجید کنند. جالب این که می توانیم خودمان این تحسین و احترام را در خود ایجاد کنیم، به شرطی که برای زندگی مان استاندارد و اولویت داشته باشیم؛ اما سوال اصلی اینجاست که چگونه تحسین و احترام دیگران را جلب کنیم، بدون اینکه تلاشی انجام دهیم؟ با ما در این بخش از نمناک همراه شوید تا به پاسخ سوال برسید.

نگویید متاسفم

البته گاهی اوقات شما اشتباهاتی را مرتکب می شوید و باید عذرخواهی کنید اما اگر مدام می گویید که متاسفم یا مدام عذرخواهی می کنید، بدانید که ارزش کارتان را پایین آورده اید.

عذر خواهی کردن

اخلاقیات را رعایت کنید

به یاد داشته باشید که برای ایجاد تحسین و احترام دیگران باید اخلاق را رعایت کنید. باید ارزش خود را در زندگی بشناسید و از فضاهای سمی دور باشید.

غیبت نکنید

فردی که غیبت می کند، پیش دیگران هیچ جایگاه و شخصیتی ندارد و به عنوان یک فرد بی ارزش شناسایی می‌ شود؛ بنابراین بهتر است که هرگز پشت سر دیگران حرف نزنید و غیبت نکنید.

کار گروهی را خوب انجام دهید

وقتی که بخشی از یک تیم یا یک گروه هستید، باید سعی کنید که وظیفه خود را به خوبی انجام دهید تا موفقیت تان تضمین شود. مهارت ها و تجربیات شما قابل تحسین هستند؛ به شرطی که در یک گروه وظیفه خود را به خوبی انجام دهید.

کار خودتان را به انجام برسانید

هیچ‌ کس برای فردی که وظایفش را انجام نمی‌ دهد، ارزش و احترامی قائل نیست. پس برای این که ارزش و احترام و تحسین دیگران را داشته باشید، وظیفه و کار های خودتان را انجام دهید. فرقی ندارد که در یک گروه باشید یا کارتان شخصی باشد. به طور مثال اگر به دانشگاه می روید، باید تکلیف تان را انجام دهید؛ در غیر این صورت نمی‌ توانید مورد احترام و تحسین باشید.

درس خواندن

به خودتان احترام بگذارید

فردی که به خودش احترام می گذارد، متقابلا از سمت دیگران هم احترام دریافت می کند و این نشان دهنده اعتماد به نفس اوست که قطعاً تحسین دیگران را برمی‌ انگیزد.

از اجرای ایده‌ های خود نترسید

کاملاً وسوسه کننده است که شما ایده های خود را کنار بگذارید و آن ها را اجرا نکنید و در نتیجه دیگران متوجه می شوند که به خودتان اطمینان ندارید اما بهتر است که از ایده‌ های خود نترسید و حتما آنها را انجام دهید.

مراقب کلام خود باشید

شما می توانید احترام و تحسین را از دیگران دریافت کنید؛ به شرطی که مراقب کلام خود باشید. از نه گفتن نترسید و سعی کنید که همیشه به دیگران احترام بگذارید. اگر هم قولی می‌ دهید، باید به آن عمل کنید. در غیر این صورت هرگز نباید به کسی قول بدهید.

انگیزه بخش باشید

یکی از چیز های مهم که باید مد نظر قرار دهید، این است که دیگران را تشویق کنید. همیشه انگیزه بخش باشید. به طور فعال به حرف های آن ها گوش دهید. این باعث می شود که از سمت آن ها احترام دریافت کنید.

انگیزه دادن

همیشه دمِ دست نباشید

یکی از چیز های مهمی که باید مد نظر قرار دهید، این است که همیشه دمِ دست نباشید. طوری رفتار نکنید که دیگران از شما سوء استفاده کنند.

فعال و خلاق باشید

افراد زمانی از سمت کارفرمای خود احترام می گیرند که نشان دهند خلاقیت دارند، فعال هستند و طبق دستورالعمل ها پیش می روند.

حرف تان را صریح بیان کنید

افرادی که اعتماد به نفس دارند؛ از بیان عقاید خود نمی ترسند. آن ها می توانند افکار و ایده‌ های خود را به زبان بیاورند.

حتماً به افراد بزرگتر از خودتان احترام بگذارید

احترام مهم‌ ترین چیزی است که باعث تحسین دیگران می‌ شود. باید یاد بگیرید که به افراد بزرگتر از خودتان احترام بگذارید، تجربیات آن ها را گوش کنید و از آن ها یاد بگیرید.

صحبت کردن

اشتباهات تان را بپذیرید

یکی دیگر از چیز هایی که نشان می‌ دهد شما به اندازه کافی اعتماد به نفس دارید، این است که اشتباهات خودتان را می پذیرید، عذرخواهی می کنید و برای بهتر شدن تلاش می کنید.

از مواجهه شدن نترسید

از اینکه حرف خود را بزنید و با دیگران مواجه شوید نترسید. باید یاد بگیرید که در شرایط سخت و در زندگی حرفه ای خود همیشه دیدگاه خودتان را شرح بدهید و خیلی راحت از آن دفاع کنید.

به تایم و زمان دیگران احترام بگذارید

اگر جزو افرادی هستید که همیشه در تایم و زمان بد قولی می کنند، قطعاً از دیگران احترام دریافت نمی‌ کنید، زیرا این رفتار اصلا حرفه‌ ای نیست. سعی کنید همیشه به موقع حاضر شوید.

یاد بگیرید که چه زمانی سکوت کنید

مکالمه شبیه یک جاده دو طرفه است. باید یاد بگیرید که چه زمان‌ هایی سکوت کنید و چه زمان هایی حرف بزنید. اگر سکوت به جا داشته باشید‌ قطعاً مورد تحسین قرار می گیرید.

حرف زدن

احساسات خود را کنترل کنید

باید مراقب باشید خیلی احساسی رفتار نکنید. نشان دادن احساسات کار بدی نیست و شما را ضعیف نشان نمی‌ دهد اما باید سعی کنید که کنترل احساسات تان را در دست بگیرید.

فروتن باشید

اگر دوستان و خانواده تان از شما تعریف و تمجید کردند، نباید به خودتان مغرور شوید. باید از آن ها تشکر کنید و فروتن باشید.

ذهن خود را باز نگه دارید

باید یاد بگیرید که چگونه ذهن بازی داشته باشید. آماده پذیرش نظرات مختلف باشید. به حرف‌ های دیگران گوش کنید و تفاوت آن ها را با یکدیگر بپذیرید.

کلید مخفی جذب آدم ها همینه که میگم

4.7115
این مطلب مفید بود ؟1078
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : جذب افراد
وبگردی