ویژگی افراد پولدار

ویژگی های لازم برای پولدار شدن

کد مطلب : 81486زمان مطالعه : 6 دقیقه
شاید تصور هر یک از ما از پولدار شدن این باشد که برای پولدار شدن فقط باید کار کرد و این در حالی است که بجز کار کردن باید برخی نکات دیگر را نیز رعایت کرد.

آیا شما ویژگی و فاکتور های مورد نیاز میلیونر شدن را دارید؟

شاید تابه حال مطالب زیادی در مورد افراد ثروتمند و پولدار خوانده باشید. اما آیا به این فکر کرده اید که ویژگی مشترک افراد ثروتمند چیست؟ یا اینکه چه عواملی در یک فرد می تواند منجر به ثروتمند شدن او شود؟ پولدار شدن نیازمند ویژگی های خاصی در هر فرد است که در این قسمت از رازهای موفقیت نمناک ان ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- افراد پولدار مهارت ها و رفتار های منحصربه فردی دارند

اگر یک هدف بزرگ را در ذهنتان دارید، باید از همین امروز شروع به انجام کار کنید. میلیونرها ایده های جدید در ذهن خود دارند و روش های منحصربفردی را در آن به کار می گیرند. در نتیجه همیشه به دنبال راه های جدید و نوآوری های مختلف هستند.

افراد پولدار

2- متفکرانی در دراز مدت هستند

افراد پولداردر مورد آینده و اهداف بلند مدت خود فکر می کنند. یک دیسیپلین و نظم شخصی در زندگی خود دارند که ان ها را قادر می سازد تا تصویر بزرگ تر و جامع تری از زندگی خود داشته باشند. پس این تصویر را به طور کامل و شفاف در ذهن خود نگه می دارند تا به نتایج سودمندتر برسند و برنده واقعی زندگی باشند.

3- از پول سایر افراد نیز استفاده می کنند

افراد عادی معتقدند برای بدست آوردن پول می بایست پول داشت و اینگونه محدودیت هایی را برای رسیدن به موفقیت بوجود می آورند اما افراد ثروتمند از سرمایه گذاری و کسب درآمد هیچ واهمه ای ندارند و موانع را از سر راه خود بر می دارند ، این افراد اگر پول مورد نیاز را هم نداشته باشند ریسک قرض کردن را به جان خریده و حتی با استفاده از پول فرد دیگری وارد بیزینس میشوند .

سرمایه گذاری

4- سقفی را برای میزان درآمدهای خود تعیین نمی کنند

افراد ثروتمند تمایل دارند تا بر حسب نتیجه کارشان، دستمزد دریافت کنند و آن ها اغلب کسب و کارهای گوناگونی دارند و درآمدشان بر اساس سودی است که از این طریق به دست می آورند.افراد ثروتمند سقفی را برای میزان درآمدهای خود تعیین نمی کنند.

5- پول های خود را مدیریت می کنند

ثروتمندان عادات پولی متفاوتی در مقایسه با افراد عادی دارند. افراد عادی تصور می کنند که نیازی به مدیریت پول های خود ندارند زیرا دارایی های خود را آن قدری نمی دانند که بخواهند آن را مدیریت کنند.  

مدیریت پول

6- برای یادگیری و پیشرفت تلاش می کنند

ثروتمند شدن نیازمند ارتقای اطلاعات و آگاهی است که به ایجاد فرصت های جدید برای افزایش ثروت و درآمد کمک می کند. این افراد مدام کتاب هایی برای پیدا کردن راه های خلاقانه کسب درآمد می خوانند، به دنبال صحبت های انگیزشی هستند و از راهنمایی و حمایت دیگر افراد موفق استفاده می کنند تا راهکارهای آنان را الگوی راه خویش قرار دهند. در نتیجه مدام به دنبال گسترده کردن بینش و افق دید خود هستند و همین باعث خلق فرصت های بیشتر و جدیدتر می شود. آن ها 100 درصد مسئولیت رسیدن به موفقیت را می پذیرند و هرکار قانونی را برای رسیدن به هدف شان انجام می دهند.

7- به دیگران هم کمک می کنند

هیچ فردی بدون کمک و همراهی تیمی از افراد موفق، به موفقیت دست نخواهد یافت. برای ایجاد تیمی قوی، به افرادی که از انگیزه و قدرت ذهن کافی برای موفق شدن برخوردارند کمک کنید تا خودتان نیز به موفقیت برسید.

کمک به دیگران

8- صبح زود بیدار می شوند

افراد ثروتمند صبح ها زود از خواب بیدار می شوند تا با ذهنی آسوده به کار روزانه خود بپردازند. آن ها با این کار جلوی بسیاری از اتفاقات پیش بینی نشده ای همچون تصادف، ترافیک و ... که ممکن است از مسیر خانه تا محل کار برایشان پیش آید را می گیرند.

9- پذیرای تغییر هستند

تغییر کردن گاهی اوقات به شدت سخت است اما ترس از تغییر شما را از ایجاد فرصت های خلاقانه دور نگه می دارند. میلیونر ها تغییرات را می فهند و فرقی ندارد که این تغییر مثبت یا منفی باشد، در هر صورت آن را عاملی برای پیشرفت در زندگی خود می دانند. در نتیجه به خودشان اعتماد زیادی دارند و همیشه با آغوش باز از تغییر و چیزهای جدید در زندگی استقبال می کنند.

تغییر پذیری

10- به طرز فوق العاده ای مصمم هستند

پول تنها انگیزه افراد ثروتمند نیست. معمولا انها شور و شوق و انگیزه ای به غیر از پول هم دارند تا انها را به سمت موفقیت و انجام کارهای بزرگ سوق دهد. آن ها قادر هستند برای هر کاری هدف تعیین کنند و موانع را کنار بزنند. به عنوان مثال از خودشان می پرسند :"چگونه می توانم با انجام کاری که دوستش دارم، 1 میلیارد پول به دست بیاورم؟" 

11- ایمان و اعتقاد دارند که موفق خواهند شد

افراد عادی همواره می گویند، هر چه پیش آید، خوش آید اما افراد ثروتمند اعتقاد دارند من زندگی خود را می سازم و موفق می شوم و با توجه به آن، اهداف خود را پایه ریزی می کنند. برای ثروتمند شدن باید عقیده داشته باشید که خود شما هستید که می توانید از خود فردی موفق بسازید پس باید به صورت ارادی و یا غیرارادی برای بدست آوردن پول و موفقیت با دنیای پیرامون خود بجنگید.

داشتن ایمان

12- توانایی های خود را نادیده نمی گیرند

افراد موفق و ثروتمند از شکست نمی ترسند اما افراد عادی نه تنها از شکست بلکه از پیروزی و موفقیت نیز واهمه دارند و به سهم و بخش کوچکی از کارها و درآمد راضی اند. افراد عادی توانایی های خود را نادیده می گیرند و خود را پایین تر از حدی می بینند که بتوانند به فردی ثروتمند تبدیل شوند اما افراد ثروتمند می گویند اگر من موفق نشوم، پس چه کسی می خواهد موفق شود.

13- خود را متعهد به جذب پول و سرمایه می دانند

ثروتمندان هدف واحدی دارند و می دانند دنبال چه چیزهایی هستند، آنها خود را متعهد به جذب پول و سرمایه می دانند. برای اینکه ثروتمند و موفق شوید، شما نیازمند تمرکز، شهامت، دانش، مهارت، تلاش صد در صدی هستید. اگر تعهد و آمادگی کامل برای ثروتمندشدن را نداشته باشید، هرگز به آن دست نخواهید یافت. 

افراد موفق

14- برای داشتن فکری قوی ورزش می کنند

افراد موفق و ثروتمند ورزش را در زندگی خود می گنجانند و هر روز ورزش می کنند زیرا ورزش ها در بهبود عملکرد قلب و مغز نقش زیادی ایفا می کنند و منجر به رشد سلول های مغزی و افزایش ترشح گلوکوز می شوند. گلوکوز سوخت مغز محسوب شده و موجب می شود تصمیمات درست و سنجیده تر اتخاذ گردد.

15- اجتماع خودشان را می سازند

عدم موفقیت و تبدیل نشدن به فردی ثروتمند در انسان های عادی این است که آنها همواره تلاش می کنند تا خود را با جامعه هماهنگ کنند و همرنگ جماعت شوند و خود را از این جمعیت جدا و متمایز نکنند اما افراد ثروتمند اجتماع خودشان را می سازند و سایر افراد را به جمع خود وارد می کنند.

اجتماع پذیری

16- از دیگران الگو می گیرند

ثروتمندان برای تقویت انگیزه درونی خود به سراغ سایر افراد ثروتمند می روند و آن ها را به عنوان مدل و الگویی برای ثروتمند شدن در نظر می گیرند و با خود می گویند، اگر آن ها توانستند، پس من هم می توانم. 

17- مشتاق ریسک کردن هستند

البته منظور ما این نیست که میلیونرها مدام در حال انجام کارهای پر از ریسک هستند اما حداقل از ریسک نمی ترسند. بهترین راهکار این است که افراد مقیاس و نسبیت بین نتیجه و ریسک را بسنجند و بعد تصمیم به انجام دادن یا ندادن آن کار بگیرند.

ریسک پذیری

18- برای برنده شدن تلاش می کنند

افراد عادی تلاش می کنند پولی برای رفع نیاز به دست آورند اما افراد ثروتمند برای برنده شدن تلاش می کنند و هدف آنها به دست آوردن پول هنگفت و زیاد است. اگر به دنبال پولی برای زنده ماندن باشید، هرگز به فردی ثروتمند تبدیل نخواهید شد.

19- اهدافشان را بزرگتر از مشکلات می بینند

جاده منتهی به موفقیت، همواره مملو از سختی ها و مشکلاتیست که بسیاری از افراد را از ادامه راه منصرف می کند. افراد عادی دنبال راحتی و دستیابی به موفقیت بدون کوچکترین زحمت هستند اما افراد موفق و ثروتمند معتقدند اهدافشان از مشکلات بزرگتر است و به جای تمرکز بر روی مشکلات، به اهداف مدنظر خود می اندیشند.

هدف داشتن

20- کاری را انجام می دهند که به آن عشق می ورزند

افراد عادی معمولاً صاحب شغل هایی هستند که هرگز از آن لذت نمی برند چرا که تنها به پول آن شغل نیاز دارند. اما ثروتمندان کارهایی را انجام می دهند که به آن عشق می ورزند و از این راه کسب درآمد می کنند. 

فاکتورهای لازم برای پولدار شدن + ویژگی ثروتمندان

516
این مطلب مفید بود ؟160
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ف.ن
وبگردی