خلق ایده
ایده پردازی و خلاقیت شما می تواند در حل مشکلات مختلف در زندگی کمک کند بنابراین با انجام راهکارهای ساده روزانه ایده های جدید و خلاقانه خلق کنید.

شیوه های موثر برای خلق ایده در هر نوع فعالیت

ایده های خوب در تمام طول زمان به دست می آیند و به افراد در حل مشکلات جزئی در زندگی روزمره کمک می کنند. ایده های بزرگ کمی کم تر به نظر می رسند و نیاز به کار بیشتری برای اجرا دارند.

ایده های بزرگ لزوما نتیجه تفکر با زحمت زیاد و یا جستجوهای عجیب و غریب نیستند. در این بخش از رازهای موفقیت در نمناک ایده هایی را به شما معرفی می کنیم که در خلق ایده موثر است.

خلق ایده

بهترین راهکارها برای خلق ایده های ناب

در جلسات مشاهده شرکت کنید:

ایده های عالی در یک خلاء اتفاق نمی افتد. به روشی نیاز دارید تا بتوانید جدید و خلاقانه بیندیشید. وقت خود را به جلسات خاص اختصاص دهید که در آن مغز را تحریک به تفکر متفاوت می کنید.

بیرون از دایره عادی اجتماعی قرار گیرید:

بیرون رفتن با دوستان و همکاران می تواند شما را در یک مسیر فکری قرار دهد. از همه این ارتباطات استفاده و برخی از صحبت های هیجان انگیز را آغاز کنید. افراد جدید تمام الگوهای فکری و داستان های قدیمی شما را نمی دانند، بنابراین باید افکارات خود را بیان کنید.

کتاب های بیشتری بخوانید:

کتاب ها برای ایجاد افکار جدید و تحریک ایده های بزرگ عالی هستند. حتی اگر نمی توانید زمان زیادی را صرف مطالعه کنید، یک ساعت در روز این کار را انجام دهید به این ترتیب مقدار زیادی محرک فکری خواهید یافت.

کتاب خواندن

در وب سایت ها جست و جو کنید:

زمانی که می خواهید به دنبال چیزی بگردید، گوگل خیلی عالی است و بهترین راه برای ایجاد ایده های جدید با یادگیری غیر منتظره خواهد بود ، هر هفته یک ساعت وقت بگذارید و در اینترنت جست و جو کنید.

ایده های خود را ثبت کنید:

به طراحی یا نوشتن ایده های خود نیاز خواهید داشت. به همین دلیل، دقت کنید که همیشه یک دفتر داشته باشید. زمانی که ایده ای به دست می آورید، سعی کنید آن را به سرعت در دفتر خود یادداشت کنید، همیشه می توانید برگردید و آن را بازبینی کنید.سعی کنید هر روز یادداشت برداری انجام دهید، حتی اگر فکر نمی کنید که ایده های جدیدی دارید.

مدیتیشن انجام دهید:

زمانی که ذهن مملو از افکار و نگرانی های روزمره است دشوار خواهد بود که ایده های بزرگ داشته باشید. شما به فضای آرامی نیاز دارید. مدیتیشن به شما کمک می کند ذهن خود را از کسب وکار و استرس روزانه پاک کنید. سپس می توانید به آرامی بر روی آینده تان تمرکز یا مسائل جهانی را حل کنید.

مدیتیشن

بطور منظم مجله بخوانید:

مجله برای ثبت افکار، احساسات و تاریخچه زندگی تان عالی و یک روش خوب برای ساختار و توسعه عادات است. اگر مجله ندارید، امروز شروع کنید.

بگذارید بی حوصله شوید:

در دنیای مدرن، گیج شدن توسط تلویزیون، تلفن های هوشمند، رسانه های اجتماعی و یک میلیون چیز دیگر بسیار آسان است. با این حال، فکر کردن خلاقانه، گاهی اوقات خسته کننده خواهد بود. خستگی باعث می شود که مغز به روش های جدید عمل کند چون به دنبال تحریک است که منجر به ایده های تازه می شود.

هر هفته زمانی را کنار بگذارید که هیچ برنامه ای ندارید هنگامی که احساس کسالت می کنید، مانند زمانی که منتظر یک مترو هستید، در مقابل نیاز به چک کردن یک گوشی هوشمند و یا حواس پرتی دیگر مقاومت و به جای آن، دنیای اطراف خود را مشاهده کنید.

بازی کنید:

فعال کردن حس سرگرمی می تواند روحیه شما را تقویت و بخش های مختلف مغز شما را تحریک کند و خلاقیت را بالا ببرد. برای مثال سعی کنید بازی کنید:

 • با اسباب بازی های کودکان، مانند بلوک ها
 • بازی با ورق یا کارت مورد علاقه
 • پانتومیم
 • اسکربل

بازی کردن با ذهن

مهارت جدید بیاموزید:

یکی از ویژگی های افراد خلاق این است که آن ها همیشه در حال یادگیری هستند.یادگیری مهارت های جدید، به خصوص در حوزه ای که در آن کار می کنید، طرز فکر شما را وسعت می بخشد و روش های جدیدی برای فکر کردن به شما می دهد.

 • یاد بگیرید چطور یک ساز موزیکال بنوازید
 • یک زبان خارجی را تمرین کنید
 • یک غذای جدید تهیه کنید
 • یک سرگرمی جدید از قبیل بافندگی ،کارهای دستی یا نقاشی در نظر بگیرید.

به توانایی های خود اتکا کنید:

خود را از قید و بند قوانین آزاد کنید زیرا این رهنمون ها ممکن است قدرت داشتن دید وسیع را از شما بگیرند و اجازه دیدن چشم اندازهای متفاوت را به شما ندهند.

ذهن باز داشته باشید:

خلاق بودن نیازمند تعلیق در قضاوت و ریسک است. اگر شروع به قضاوت درباره ایده ها قبل از شروع کنید، روحیه خلاق را خرد خواهید کرد. بگذارید ایده های شما جریان داشته باشند، و تنها زمانی که آن ها را بیان می کنید، نگران ویرایش آن ها باشید.

ذهن باز

در حیطه کاری خود به فعالیت بپردازید:

برای اینکه ذهن شما آزادانه به گردش بپردازد، افکار خود را در رشته ای که مهارت دارید ، به کار اندازید.

سعی کنید نقشه کشی ذهنی انجام دهید:

نقشه ذهنی راهی برای بررسی ایده ها به روش آزاد است و به سازمان بصری و سازمان منطقی نیاز دارد که کل مغز شما را درگیر کرده و خلاقیت را تشویق می کند.

با یک تکه کاغذ و یا نشانگر شروع کنید. مفهومی که با آن کار می کنید را بنویسید.

خطوطی را از مرکز بکشید تا اشکال جدید با مفاهیم مرتبط خلق کنید.

به روش های جدید نگاه کنید:

یک راه برای رسیدن به انگیزه خلاقانه به چالش کشیدن روش های پذیرفته شدن است. می توانید تمرین های ساده انجام دهید . برای مثال، یک شی روزمره مانند یک گیره کاغذ بردارید و به 10 مورد استفاده جدید برای آن فکر کنید. معمولا یک گیره کاغذ برای بستن کاغذ های آزاد به هم مورد استفاده قرار می گیرد:

 • از زنجیره گیره به عنوان گردن بند استفاده کنید
 • از گیره برای باز کردن یک بطری دارو استفاده کنید.
 • از گیره به عنوان ابزاری برای کشیدن طرح های پیچیده روی ناخن های خود با استفاده از لاک ناخن استفاده کنید.

به ذهن خود آزادی عمل دهید:

برای اینکه به ذهن خود اجازه غرق شدن در مسائل مختلف دهید، به تمرین های رایج نویسندگان بپردازید و قلم را بر روی کاغذ گذاشته و هر آنچه که در ذهنتان است را بر روی کاغذ بیاورید.

تکنیک های خلق ایده

عقاید خود را بیان کنید:

یکی از روش های موثر پیشنهاد شده در این بخش از نمناک بیان عقاید است ؛ بیان کردن ایده های خود با صدای بلند بسیار موثر است .ایده خود را به شخص دیگری منتقل کنید و آن را به طور خودکار توضیح دهید و از روی یادداشت نخوانید .فرآیند ارتباط یک ایده - حتی اگر درخواست بازخورد نکنید به شما کمک می کند توضیح دهید و آن را به روش جدیدی ببینید.

تغییراتی در محیط اطراف خود ایجاد کنید:

تغییر وضع ظاهری محیط اطرافتان باعث می شود ذهن خسته شما دوباره به کار افتد و ذهن شما به صورت ناخود آگاه به سمت یک دیدگاه جدید تغییر جهت دهد. پس ذهن تغییراتی در خود ایجاد کنید و پیاده روی کنید، به باشگاه ورزشی بروید، کنار آب رود بنشینید و در کل به یک مکان جدید قدم بگذارید تا ذهن شما نیز بتواند آزادانه به تمرین و تقلا بپردازد.

سوالات بیشتری بپرسید:

سوالات قوی هستند و اغلب ما به اندازه کافی از آن ها سوال نمی کنیم. در هر مکالمه، فرآیند طرح سوالاتی برای پرسیدن و گوش دادن به پاسخ های مردم می تواند منجر به ایده های جدید شود. این به شما اطلاعات بیشتری برای کار می دهد.

سوال پرسیدن

ایده های گذشته را از نو بسازید:

عملیات نوسازی روی ایده های بزرگ گذشته انجام دهید و آن ها را اصلاح و برای بهبودی آن ها تلاش کنید.

روی ایده هایی تمرکز کنید که مشکلات را حل می کنند:

ارزشمندترین عقاید آن هایی هستند که مشکلات مردم را حل می کنند.بنابراین، به جای اینکه منتظر یک ایده جادویی باشید تا شما را تکان دهد، به این فکر کنید که مردم چه مشکلاتی دارند که می خواهید آن را حل کنید.

فرآیند تولید ایده شما را متمرکز می کند و احتمال ایجاد ایده خوب را افزایش می دهد.این ساده ترین کاری است که می توانید انجام دهید تا فورا ارزش ایده های خود را بهبود بخشید.

از افکار دیگران استفاده نمایید:

برای گسترش ایده های شخصی از افکار و عقاید دیگران استفاده نمایید زیرا افراد مختلف نظرات و چشم اندازهای متفاوت و توانایی های مختلف دارند.

محدودیت های خود را تحمیل کنید:

با تحمیل محدودیت هایی در مورد خودتان، مغز باید اضافه کاری کند و واقعا از الگوهای خودش خارج شود. اگر با ابزار کار می کنید، ابزاری را که اغلب از آن ها استفاده می کنید را بردارید و از خودتان بپرسید چگونه می توانید در وضعیت جدید کار انجام دهید.

22 راه برای خلق ایده های ناب در کار و زندگی

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : inc / wikihow / medium / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : خلاقیت
وبگردی