تخلیه استرس
برای تخلیه استرس ناشی از یک روز کاری سخت روش های ساده ای وجود دارد که با بهره گیری از آنها می توانید فشار ها و اضطراب های یک روز کاری سخت را تخلیه کنید و به آرامش برسید.

تخلیه استرس بعد از یک روز کاری سخت

فرقی ندارد که در محل کار سخت مشغول باشید یا در خانه کار کنید. در هر صورت ساعت های سخت کاری در هر دو جا برای بدن و ذهن خسته کننده و طاقت فرسا هستند . استرس و خستگی شغلی یکی از مهم ترین مشکلات و چالش های پیش روی هر حرفه ای است . اگر چه این اتفاق در بین مردم بسیار رایج است اما کنار آمدن با آن نیز بسیار دشوار خواهد بود .

هر کسی قادر به غلبه بر این فشار ها و اضطراب ناشی از کار نیست . با این حال در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک راه هایی را برای تخلیه استرس بعد از یک روز کاری سخت به شما معرفی خواهیم کرد .

یوگا

پیاده روی در طبیعت ترفند خوبیست

یکی از مهم ترین کارها برای رهایی از استرس این است که ابتدا برای چند ساعت خود را از کاری که منجربه چنین خستگی شده است جدا کنید . همیشه یک استراحت تفریحی و لذت بردن از فعالیت های بیرون از منزل ( با توجه به این که در زمان های فعلی ویروس کرونا اقدامات احتیاطی بهداشتی بیشتری انجام می دهید ) انتخاب خوبی است. این فعالیت می تواند قدم زدن در طبیعت یا دویدن در پارک باشد که باعث سلامتی جسمی و روانی شما خواهد شد .

با خانواده ارتباط بیشتری داشته باشید

در حالی که در محل کار مشغول هستید و برای آینده و اهدافتان تلاش می کنید ، ممکن است از معاشرت و ارتباط با خانواده غافل شوید . برای تخلیه استرس لازم است با آن ها ارتباط برقرار کنید و زمان بیشتری را با آن ها سپری نمایید . پس فراموش نکنید که در پایان روز ، خانواده تان کسانی هستند که همیشه پشت و حامی شما می باشند .

ارتباط خانوادگی

با دوستان خود بیرون بروید

علاوه بر خانواده - که پشتوانه شما هستند - دوستان بزرگ ترین نعمت در زندگی هر فرد می باشند و پس از پایان یک روز سخت می توانید با آن ها احساس آرامش کنید . یک شام خوب یا بازی با آن ها نیز می تواند همان کار را انجام دهد .

به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید

وقتی زندگی احساس ناخوشایندی برایتان دارد و استرس و خستگی کاری رهایتان نمی کند ، موسیقی یک چیز سرگرم کننده است که می تواند احساس خوب را به شما برگرداند . این کار نه تنها می تواند حواس شما را تقویت کند بلکه می تواند کودک درون تان را نیز فعال کند . هر چقدر روزتان بد باشد، گوش دادن به موسیقی خوب و جذابیت آهنگ می تواند به شما کمک کند تا روحیه خود را بالا ببرید و به فردایی بهتر دست یابید .

گوش کردن به موسیقی

به فعالیت های تفریحی و مورد علاقه خود بپردازید

علاوه بر این که کار می کنید و برای تامین هزینه زندگی خود تلاش می کنید باید زمانی را نیز به خودتان اختصاص دهید . با انجام فعالیت های تفریحی و مورد علاقه تان می توانید کمی از خستگی کاری فارغ شوید بنابراین کاری را که همیشه دوست داشتید انجام دهید .

غذای سالم بپزید و بخورید

گاهی اوقات پیش می آید که استرس و خستگی شغلی باعث از بین رفتن اشتهای شما می شود که این اتفاق بیشتر بر ذهن و بدن تاثیر گذار خواهد بود . بنابراین غذای سالمی بخورید و حتی شده یک وعده غذای عالی برای خود تهیه کنید تا ذهن تان را برای چند ساعتی از کار دور کنید .

آشپزی کردن

بخوابید تا انرژی بگیرید

گاهی اوقات ، خستگی ممکن است منجر به بی خوابی شود که می تواند به نوبه خود بر سلامتی تان تاثیر منفی بگذارد . استراحت عامل اصلی یک سبک زندگی سالم است و اگر بخاطر کار خود از آن اجتناب می کنید همیشه احساس خستگی و دلسردی خواهید داشت . بنابراین کمی استراحت کنید و بخوابید. ذهن تان را از افکار بیهوده و غیر ضروری رها کنید و به آرامشی عمیق در خواب برسید . مطمئنا بعد از مدتی ، از میزان تاثیر گذاری آن متعجب خواهید شد . 

شگرد تخلیه استرس بعد از یک روز کاری سخت

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی