انجام کارهای سخت
برخی مواقع در زندگی شرایط سختی برایمان ایجاد می شود که باید کارهای سختی انجام دهیم. با این راهکارها می توانید با زحمت کمتری در انجام کارهای سخت موفق شوید.

کارهای سخت رو با زحمت کم انجام بده

زندگی گاهی اوقات سخت می شود. ما در برهه ای از زندگی گیر می کنیم که باید کار های سخت را به انجام برسانیم اما راهکارهایی هستند که از طریق آن ها می توانید کارهای سخت را با زحمت کمتری انجام دهید و سعی کنید که راحت تر از آن ها عبور کنید، در این قسمت از نمناک قصد داریم این راهکارها را به شما معرفی کنیم.

همین الان دست بکار شوید

بله می دانم که انجام سخت ترین کار ها در وهله اول کار سختی است و همه شما دوست دارید آن را به آخرین کار موکول کنید. اگر بتوانید سخت ترین کار را جزء اولویت ها قرار دهید و زودتر آن را به انجام برسانید، فکرتان آزاد می شود اما اگر آن را به آخرین وقت و زمان موکول کنید، هنگامی که در حال انجام کار های راحت هستید هم فکرتان مشغول انجام آن کار سخت است و در نتیجه در کل مدت زمان احساس بدی دارید اما اگر آن را زود به انجام برسانید، خیالتان راحت تر خواهد بود.

تقسیم بندی کنید

همیشه برداشتن قدم اول کار سختی است. این که هیچ فعالیتی هم انجام ندهید کاری را از پیش نمی برد. پس اقدامات بزرگ را به دسته بندی های کوچک تقسیم کنید تا بتوانید کار را بهتر مدیریت کنید.

تقسیم بندی کارها

یک سیستم حمایتی داشته باشید

انجام کار های سخت گاهی اوقات برای ما غیر ممکن به نظر می رسد، مخصوصاً اگر بخواهیم آن ها را به تنهایی انجام دهیم. اگر یک سیستم حمایتی سالم نداشته باشید، حتی انجام کار های ساده هم برای شما سخت به نظر می رسد.

پس سعی کنید یک سیستم حمایتی در اطراف خود داشته باشید، از آن ها کمک بگیرید و از لحاظ عاطفی، احساسی و ذهنی روی آن ها حساب باز کنید تا کارتان بهتر پیش برود.

دیسیپلین و نظم داشته باشید

کارهای سخت به دلایل مختلف سخت می شوند. به عنوان مثال اگر می خواهید رژیم بگیرید و عاشق پیتزا و شکلات هستید، باید به جایش سالاد بخورید.

قطعاً خوردن سالاد برای شما کاری سخت و یا حتی غیر ممکن است اما اگر دیسیپلین داشته باشید و به چیزی که با خودتان عهد بسته اید پایبند باقی بمانید، از سختی انجام آن کار برایتان کاسته می شود زیرا خودتان را موظف می دانید که غذای سالم و کم کالری بخورید.

دیسیپلین رژیم

به دنبال بیشترین تلاش باشید

اکثر افراد ایده آل گرا هستند و می خواهند بهترین امکانات و شرایط در اختیار آن ها باشد تا بزرگترین کارها را به انجام برسانند اما شما به جای این که به دنبال بهترین ها باشید، باید به دنبال بیشترین تلاش باشید و تمام توان خود را اختصاص دهید تا بتوانید بهترین خود را به اجرا در بیاورید.

اگر شما بهترین هم باشید، باز هم ممکن است کاری بهتر از شما وجود داشته باشد. اشتباهاتی در حین کار وجود دارد که می توانید از آنها بیاموزید. پس سعی کنید حداکثر تلاش تان را به کار ببندید.

رهبر و مدیر خودتان باشید

همه از سیستم حمایتی برخوردار نیستیم. به همین دلیل وارد شرایط سختی می شویم. باید یاد بگیرید زمانی که شروع به انجام کاری می کنید، خودتان رهبری و مدیریت کار را در دست بگیرید.

آیینه کار خودتان باشید، به دنبال نوشته های انگیزشی بگردید و همیشه خودتان را به سمت جلو هل بدهید. هنگامی که در آینه نگاه می کنید، به خود بگویید که می توانید فلان کار را انجام دهید و ارزش تلاش کردن را دارد.

موفقیت در کارها

انرژی خود را هماهنگ کنید

انجام کار های سخت نیاز به انرژی بیشتر دارد. پس سعی کنید انرژی خود را با کاری که قرار است انجام دهید هماهنگ کنید. همیشه کار هایی را به انجام برسانید که بیشترین حد انرژی را در شما ایجاد می کند و باعث می شود که در زمان های سخت به آن ها پایبند بمانید. اگر هنگامی که بیشترین حد انرژی را دارید، کار سخت را به انجام برسانید، یعنی بهترین روش را در پیش گرفته اید.

تمرین کنید

همیشه باید در حال تمرین باشید تا بتوانید پیشرفت کنید ؛ تمرین کردن باعث می شود تا کار های سخت را راحت تر به انجام برسانید و در آن استاد شوید.

به عنوان مثال اگر قرار است که در یک مجمع عمومی سخنرانی کنید، با تمرین کردن می توانید به راحت ترین شکل ممکن این کار را به انجام برسانید. هرچه قدر که بیشتر تمرین کرده باشید، آمادگی بیشتری دارید و در نتیجه انجام کار برای تان راحت تر خواهد بود.

اینطوری کارهای سخت رو با زحمت کم انجام بده

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی