سرخ کردن ماهی

سرخ کردن ماهی با ترفند سرآشپزهای رستوران

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1402کد مطلب : 83987زمان مطالعه : 3 دقیقه
ماهی یکی از غذاهای لذیذ و پرخاصیت است که بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد، اما خوشمزه شدن ماهی نیازمند رعایت نکاتی است که در این مطلب برایتان آماده کرده ایم.

نکات مهم در تهیه ماهی سرخ شده و خوشمزه

پخت یا سرخ کردن ماهی کار چندان دشواری نیست ولی اینکه چرا مزه ماهی های رستورانی با مزه ماهی هایی که در منزل تهیه می کنیم متفاوت است، بخاطر ترفندهای ساده ای است که در ادامه این بخش از آموزش آشپزی نمناک برایتان بازگو می کنیم. پیش از این هم گفتیم که برای پخت ماهی به شکل سرخ شده یا بدون روغن، ترفندهای هرچند ساده وجود دارد که میتواند تاثیر فوق العاده ای روی مزه غذای شما داشته باشد

ماساژ ماهی با نمک

شکم ماهی را با چاقو تیز باز کرده و بشویید و سپس مقداری زیادی نمک به ماهی اضافه کرده و آنرا به مدت 10 دقیقه ماساژ داده و پس از گذشت این زمان ماهی را به خوبی شسته تا سطح آن عاری از نمک شود.

ماهی

مزه دار کردن ماهی

ادویه هایی همچون (پور گشنیز،پودر زنجبیل،زیره، پودر سیر و پودر پیاز فلفل سیاه و قرمز) طعم بی نظیری به غذای شما میدهد. می توانید ماهی را با ادویه هایی چون فلفل سیاه، فلفل قرمز و پاپریکا و... و مقداری آب لیمو ترش تازه را به همراه زعفران دم کرده، به مدت 5 دقیقه به خوبی ماساژ دهید تا مزه ها به خورد ماهی بروند. میزان افزودن زعفران به مواد ماهی دلخواه است.

استفاده از سیر و پیاز

سیر به ماهی طعم بی نظیری می دهد.سیر و پیاز را خلالی نازک خرد کرده و به ظرف اضافه کرده و روی ظرف را با سلفون یا درپوش بپوشانید تا طعم دهنده ها به خورد ماهی بروند.

زمان مرینیت کردن ماهی

بهتر است برای مزه دار کردن ماهی از چند ساعت قبل از طبخ اقدام کنید. مرینیت کردن ماهی بسیار مهم است پس به ماهی زمان دهید تا کاملا طعم مواد را به خود بگیرد.

استفاده از پودر سوخاری

برای تهیه ماهی سوخاری بهتر است از پودر سوخاری استفاده کنید.در صورت نبود پودر سوخاری می توانید از نان تست خشک که با ادویه ترکیب کرده اید استفاده کنید. قبل از سرذخ کردن ماهی، آنها را در پودر سوخاری بغلتانید و سپس سرخ نمایید.

سرخ کردن ماهی در تابه

برای سرخ کردن ماهی در تابه ابتدا به اندازه مورد نیاز روغن داخل تابه بریزید و شعله را روشن کنید تا روغن کاملا داغ شود.سپس ماهی ها را به آرامی درون تابه قرار بدهید.اجازه بدهید تا یک طرف ماهی ها سرخ شود و بعد ماهی را بر گردانید تا طرف دیگر آن هم سرخ شود.

تهیه ماهی در فر

برای تهیه ماهی در فر ابتدا باید روی ظرف ماهی را فویل بکشید سپس ماهی های آماده شده از قبل را روی سینی بچینید.در دمای 190 درجه در مدت 20 دقیقه ماهی ها در درون فر می پزند.

تهیه ماهی در فر

تهیه ماهی در هواپز

ماهی ها را پس از مزه دار شدن روی پایه فلزی هواپز بچینید و با فرچه مقداری زعفران روی ماهی ها بزنید.هواپز را روی دمای 175 درجه سانتی گراد و مدت زمان 20 دقیقه تنظیم نمایید. پس از پایان زمان پخت، سطح ماهی ها کاملا طلایی و برشته شده و داخل آن کاملا نرم و پخته شده است.

طریقه سرو ماهی سرخ شده

شما می توانید این غذای لذیذ را هم با سبزی پلو هم باقلی پلو و هم پلو ساده سرو کنید. برای تزیین کنار ماهی می توانید از ترشی کلم قرمز، نارنج، پیاز، جعفری استفاده کنید.

سرخ کردن ماهی با ترفند سرآشپزهای رستوران

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
برچسب : نکات آشپزی
وبگردی