اعتماد به نفس
اعتماد به نفس داشتن کار ساده ای نیست و نیازمند رعایت تکنیک هایی است، از این رو ما چند راه حل برای افزایش اعتماد به نفس برایتان آماده کرده ایم.

چند پیشنهاد متفاوت برای افزایش اعتماد بنفس

بلند صحبت کردن در جمع و اعتماد به نفس داشتن، کار راحتی نیست، چرا که همه چشم ها روی شماست؛ اما این که بتوانید اعتماد به نفس را در خودتان به وجود بیاورید و در مورد حرف هایی که می زنید مطمئن باشید، قطعاً همه چیز را تغییر می دهد‌. در حقیقت بدون اعتماد به نفس و اطمینان به خود نمی توانید به اهداف و بلند پروازی هایتان در زندگی دست پیدا کنید. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا تکنیک های افزایش اعتماد بنفس را برایتان بازگو کنیم.

در مورد کاری که انجام می دهید؛ عشق داشته باشید

وقتی که عاشق کاری که در حال انجامش هستید، باشید؛ قطعاً در آن بهترین خواهد بود. تمایل شما به انجام یک کار باعث می‌ شود که در آن عالی بدرخشید و با تمرین و اعتماد به نفس به بهترین حالت خودتان برسید؛ پس سعی کنید به کاری که انجام می دهید عشق بورزید.

کارمند

احساس آسیب پذیری نداشته باشید

احساس آسیب پذیری شما را از جایگاهتان پایین می آورد. زمانی که افکار سمی و منفی در ذهنتان پر باشد، نمی توانید مثبت فکر کنید و اعتماد به نفس هم ندارید. این حس منفی و آسیب پذیری شما را دچار مشکل خواهد کرد.

با صدای بلند و رسا صحبت کنید

آرام صحبت کردن یا قایم شدن پشت دیگران را برای همیشه کنار بگذارید. زمانی که حرفی برای گفتن دارید، فقط آن را به زبان بیاورید و هرگز درنگ نکنید. با صدای بلند آن را بیان کنید؛ در واقع ترس از شنیده شدن باعث می شود که هیچ گاه نتوانید خود و ایده هایتان را ابراز کنید.

اشکالی ندارد که نادیده گرفته شوید

گاهی اوقات توسط دیگران نادیده گرفته می‌ شوید و آن ها شما را پس می‌ زنند و اعتماد به نفس تان را از بین می برند؛ اما بهتر است که از این احساسِ بد عبور کنید و به آن شبیه به شوخی نگاه کنید و بدانید که این اتفاق برای همه می‌ افتد و کاملاً عادی است.

اعتماد به نفس

به خودتان ارزش بدهید

در وجودتان خود را ملکه یا پادشاه جهان بدانید، به خودتان ارزش بدهید، با خودتان احساس راحتی کنید و خودِ واقعی و حقیقی ‌تان را بشناسید.

غذای خوب بخورید

خوردن غذای سالم باعث افزایش اعتماد بنفس می شود. اگر از درون جسم سالمی داشته باشید، سطح آدرنالین خونتان هم متعادل خواهد شده که باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری را احساس کنید و از لحاظ فیزیکی و جسمی هم حال بهتری داشته باشید.

یه پیشنهاد متفاوت برای افزایش فوری اعتماد بنفست

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی