کلم بروکلی خراب
راه های زیادی برای تشخیص بروکلی فاسد وجود دارد اما نگام خرید کلم بروکلی حتما به بوی آن دقت کنید زیرا بوی خاص در بروکلی مهم ترین نشانه برای خراب بودن آن است.

نشانه خراب شدن و غیرقابل استفاده بودن بروکلی

بروکلی جزء سبزیجات بسیار عالی است که مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی دارد و مانند هر سبزیجات دیگری ممکن است بعد از چند روز خراب شود؛ اما سوال اینجاست که از کجا بفهمیم بروکلی خراب شده است؟ قطعاً علائمی وجود دارد که بتوانید از طریق آن ها خراب شدن بروکلی را تشخیص دهید. در این قسمت از نمناک این علامت ها را به شما توضیح خواهیم داد.

تغییر بوی کلم بروکلی

بو و عطر کلم بروکلی هم می تواند چیزهای زیادی به شما بگوید. اگر متوجه شدید که بوی بروکلی حالت تلخی پیدا کرده و تند تر از حالت طبیعی می باشد، هرگز آن را استفاده نکنید. بروکلی باید بوی تازگی بدهد؛ بوی بد یا بوی تلخی یعنی بروکلی تان خراب شده است.

بوی کلم بروکلی

تغییر رنگ کلم بروکلی

اولین علامتی که نشان می دهد کلم بروکلی خراب شده است یا خیر، رنگ آن است. رنگ طبیعی بروکلی سبز است. اگر متوجه شدید که رنگ آن متمایل به زرد شده، احتمالاً بروکلی تان خراب شده است؛ در واقع سبز پررنگ نشان دهنده سلامت کلم بروکلی است.

کپک روی کلم بروکلی

یکی دیگر از جنبه هایی که به شما کمک می کند تا بفهمید کلم خراب شده است یا خیر، مشاهده کپک است؛ در واقع کپک باعث می شود که رنگ بروکلی به زرد متمایل گردد؛ همچنین ممکن است حالت کج و کوله ای پیدا کند که در چنین حالتی باید آن را دور بیندازید.

کپک کلم بروکلی

سفید رنگ شدن کلم بروکلی

بافت بروکلی هم می تواند نشان دهنده خرابی یا سلامت کلم باشد؛ اگر متوجه شدید که بروکلی رنگ سفید پیدا کرده یا بافت آن خیلی لزج و لیز شده است، به معنای گندیده بودن می باشد و در نتیجه نباید آن را بخورید و حتماً دور بیندازید.

نرم شدن ساقه کلم بروکلی

از طرفی اگر ساقه آن نرم بود، یعنی آسیب دیده است. بروکلی که تازه باشد، ساقه سفتی دارد.

کلم بروکلی خراب چه رنگیه و چه بویی میده؟

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش آشپزخانه نمناک /ن/ش
وبگردی