بوتاکس
مدتی است که پزشکان برای از بین بردن چین و چروک ها بوتاکس را پیشنهاد میکنند. اگر میخواهید از این روش استفاده کنید بهتر است تمام مزایا و معایب بوتاکس را بدانید.

پاسخ سوالات رایج شما درباره بوتاکس

پزشکان سال هاست که از بوتاکس برای درمان موفقیت آمیز چین و چروک های صورت استفاده می کنند. بوتاکس نام تجاری سمی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این سم همچنین نام های تجاری دیگری مانند Dysport و Xeomin نیز دارد. در بخش های قبلی بهداشت و سلامت نمناک به طور کامل در مورد بوتاکس و رفع کامل چین و چروک صورت با این روش، حقایق را برایتان گفتیم اما به دلیل سوالات پرتکرار شما کاربران عزیز نمناکی، در این بخش به جزئیات دیگری خواهیم پرداخت.

اثر گذاری بوتاکس چند روز طول میکشد؟

انجام بوتاکس فقط چند دقیقه طول می کشد و نیازی به بیهوشی ندارد. بوتاکس با یک سوزن ظریف به ماهیچه های خاص با تنها ناراحتی جزئی تزریق می شود. به طور کلی سه تا هفت روز طول می کشد تا اثر کامل داشته باشد و شما شاهد نتیجه ی آن در رفع چین و چروک صورت و پیشانی تان باشید.

بوتاکس

ماندگاری بوتاکس چند ماه است؟

اثرات بوتاکس سه تا چهار ماه باقی می ماند و شما با هر بار تزریق، تا چند ماه صورت صاف و بدون چروکی خواهید داشت. با بازگشت تدریجی عملکرد ماهیچه ها، خطوط و چین و چروک ها شروع به ظاهر شدن می کنند و نیاز به درمان مجدد دارند. خطوط و چین و چروک ها اغلب با گذشت زمان کمتر به نظر می رسند زیرا ماهیچه ها برای شل شدن تمرین می کنند.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

بوتاکس سیگنال های اعصاب به ماهیچه ها را مسدود می کند در این حالت، عضله تزریق شده نمی تواند منقبض شود و همین باعث شل شدن و نرم شدن چین و چروک ها می شود.

بوتاکس بیشتر در خطوط پیشانی، پنجه کلاغی (خطوط اطراف چشم) و خطوط اخم استفاده می شود، همچنین می توان از آن برای خطوط لب و چانه و گوشه دهان و گردن استفاده کرد.

بوتاکس پیشانی

عوارض بوتاکس چیست؟

کبودی موقت شایع ترین عارضه جانبی بوتاکس است. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم، سردردهایی است که در 24 تا 48 ساعت پایان می یابند، ممکن است رخ دهند، اما این اتفاق نادر است.

درصد کمی از بیماران ممکن است دچار افتادگی پلک شوند که این عارضه معمولاً در عرض سه هفته برطرف می شود. افتادگی معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که بوتاکس حرکت می‌کند، بنابراین به مدت 12 ساعت پس از تزریق، ناحیه تحت درمان را مالش ندهید یا تا یک ساعت پس از تزریق بوتاکس دراز نکشید.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

افرادی که باردار، شیرده و زیر 18 سال هستند یا بیماری عصبی دارند، نباید از بوتاکس استفاده کنند. از آنجایی که بوتاکس برای همه چین و چروک ها مؤثر نیست، ابتدا باید با پزشک مشورت کنید.

چند روز طول میکشه بوتاکس اثر کنه و چند وقت می مونه؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : بوتاکس
وبگردی