ست کفش و کمربند
بعد از ست کردن لباس ها، ست کردن اکسسوری ها در خوشتیپ شدن شما تاثیر زیادی دارد. با رعایت اصول و نکات، کفش و کمربند و اکسسوری های دیگر را ست کنید.

راهنمای کامل ست کردن کمربند و کفش

استفاده از رنگ ها، الگو ها و بافت های مختلف بخش مهمی از ساخت یک تیپ مناسب و ست کردن کاملاً تخصصی محسوب می شود. خوشبختانه شما در تیپ خود می توانید فاکتور های مختلفی را در نظر بگیرید که باعث شود یک ست خوب داشته باشید.

مدیریت کردن قسمت های مختلف تیپ و ظاهر نشان دهنده این است که شما در ساخت استایل مناسب استاد هستید همچنین خبر خوب اینکه یاد گرفتن آن نیز آسان است.

چگونه باید کفش، کمربند و دیگر اکسسوری ها را با یکدیگر ست کنیم؟

هنگامی که می خواهید کفش را با کمربند ست کنید، قطعا رنگ چرم بسیار مهم است اما بافت چرم هم اهمیت زیادی دارد. در حالت ایده آل شما باید رنگ و بافت چرم را با یکدیگر ست کنید. همچنین رنگ فلز موجود در سگک کمربند و کفش و دیگر اکسسوری ها باید با یکدیگر یکسان باشد.

در وهله اول همه چیز آسان به نظر می رسد اما زمانی که راجع به اکسسوری های فلزی فکر می کنید، کار کمی پیچیده تر می شود. به عنوان مثال باید بند ساعت خود را هم در نظر بگیرید. به رنگ دکمه ها فکر کنید، حتی در مورد حلقه، دستبند، و عینک آفتابی هم باید مواردی را مد نظر قرار دهید.

ست اکسسوری ها

به ست کردن لباس ها توجه کنید

اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید، این است که اجزای اصلی تیپ خود را با یکدیگر هماهنگ کنید. یعنی به شلوار، تیشرت و ژاکت خود توجه کنید.

اکسسوری های نرم را فراموش نکنید

اکسسوری های نرم یعنی جیب لباس، دستمال گردن و جوراب. اگر می خواهید بدانید که چگونه باید ترکیب خوبی از شلوار، کفش و جوراب داشته باشید، باید به قسمت جیب، کراوات، تیشرت و ژاکت هم توجه کنید.

وقتی که اجزای اصلی تیپ خود را مشخص کنید و اکسسوری های نرم را هم تشخیص دهید، قطعا می توانید به سراغ کفش ها بروید و نگرانی در مورد موارد قبلی نداشته باشید. هنگامی که یک جفت کفش خریدید همزمان با آن کمربند هم خریداری کنید. همچنین باید رنگ چرم، بافت چرم و رنگ فلز موجود در اکسسوری ها را نیز در نظر بگیرید.

ست شیک مردانه

نکات ست کردن صحیح رنگ کفش و کمربند

پیشنهاد می کنیم که رنگ کفش و کمربند را نزدیک ترین حالت ممکن انتخاب کنید. خوشبختانه فاصله زیادی بین کمربند و کفش وجود دارد و شما مجبور نیستید که صددرصد آن ها را با یکدیگر هماهنگ کنید، زیرا هیچ کس نمی تواند کمربند و کفش شما را کنار هم قرار دهد اما باید از دور که به آن نگاه می کنید، رنگ را هماهنگ ببینید.

هرچقدر مراسمی که قرار است در آن حضور پیدا کنید، رسمی تر باشد، هماهنگ بودن رنگ اهمیت بیشتری پیدا می کند. یعنی اگر سگک کفش شما مشکی همراه با قلاب نقره ای رنگ است، باید آن را با کمربند مشکی چرم و سگک نقره ای هماهنگ کنید. البته ست کردن کفش مشکی با کمربند مشکی بسیار آسان است.

اما اگر به دنبال رنگ های دیگر مثل قهوه ای، آبی یا سبز هستید، کارتان کمی سخت تر می شود زیرا باید رنگ های قهوهای هماهنگ پیدا کنید. صدها نوع سایه مختلف از رنگ قهوه ای وجود دارد که باید سعی کنید کیف و کمربندتان رنگ قهوه ای کاملاً هماهنگ داشته باشد و بافت چرم آن با یکدیگر هماهنگ باشد.

پوشیدن کفش های مشکی با کمربند قهوه ای و کفش های قهوه ای با کمربند مشکی ترکیبی است که به هیچ قیمتی نباید آن را استفاده کنید و به شدت ظاهر شما را خراب می کند. شما باید به دنبال تناژ هایی بگردید که نزدیک ترین حالت ممکن به یکدیگر باشند و دیگران متوجه تفاوت آن ها نباشند.

به عنوان مثال کمربند بورگاندی و کفشی که کمی رنگ بورگاندی ملایم تری دارد، با یکدیگر مناسب جلوه می کنند و زمانی که آن دو را با یکدیگر استفاده می کنید، هارمونی و هماهنگی خوبی را تجربه خواهید کرد.

ست کفش و کمربند عسلی

راهنمای ست کردن رنگ کفش و کمربند

برای ست کردن رنگ کفش و کمربند دو قانون وجود دارد، یا رنگ کفش و کمربند نباید مخالف هم باشند و یا رنگ کفش باید دقیقاً مطابق با رنگ کمربند باشد. قانون این بخش از دنیای مد را در ست کردن رنگ کفش و کمربند رعایت کنید:

کفش سیاه:حتما کمربند مشکی انتخاب کنید.

کفش قهوه ای:می توانید از قهوه ای روشن تا تیره برای رنگ کمربند انتخاب نمایید.

کفش شرابی:انتخاب همیشه کمربند رنگ شرابی است.

کفش خاکستری:می توانید رنگ های خاکستری، مشکی یا قهوه ای تیره را برای کمربند انتخاب کنید.

کفش سرمه ای:می توانید رنگ سرمه ای را برای کمربند انتخاب کنید.

کفش مشکی یا طوسی: رنگ های مشکی و طوسی خنثی بوده و با رنگ های سرد بهتر ست می شوند. با کفش طوسی کمربند مشکی/طوسی/سرمه ای را می توانید ست کنید.

رنگ کفش و کمربند

رنگ کمربند را با لباستان هماهنگ کنید

اگر کتانی سفید به پا می کنید نباید از یک کمربند سفید استفاده کنید، بهتر است کمربند را با شلوار، تی شرت یا پیراهن خود تطبیق دهید.

اگر لباس و شلوارتان رنگی گرم دارد، نباید از کمربند در طیف رنگی قهوه ای استفاده کنید.

اگر سبک پوششتان نزدیک به رنگ های سرمه ای، آبی یا نوک مدادی است، کمربند را در بازه رنگ های سرد انتخاب کنید.

ست کمربند با لباس

بافت کفش و کمربند را هماهنگ نمایید

در حالت ایده آل باید بافت لباس شما هم با یکدیگر هماهنگ باشد. اگر کمربندی دارید که چرم چهارخانه دارد و کمربند دیگرتان طرح متفاوتی دارد، یعنی بافت آن ها با یکدیگر یکسان نیستند. اگر کمربند چرم قهوه ای و کفش جیر دارید، یعنی بافت آنها خیلی با یکدیگر متفاوت است.

مشکل کفش جیر این است که پیدا کردن کمربندی که دقیقاً رنگ و بافت یکسانی با آن داشته باشد، بسیار سخت است و شاید غیرممکن باشد. در چنین حالتی بسیار مهم است که رنگ در نزدیکترین حالت به بافت باشد؛ به این معنا که اگر از بافت چرم و جیر استفاده کرده اید، سعی کنید که حداقل در رنگ ها مراقب باشید و آنها را نزدیک تر انتخاب کنید؛ در غیر اینصورت اصلا نتیجه مناسبی نخواهد داشت.

اکثر افراد معمولا از فاصله چند متری شما را می بینند، بنابراین کفش جیر قهوه ای تیره با کمربند جیر قهوه ای حالت خوبی را ایجاد می کند.

اگر کفش جیر سبز پررنگ با کمربند جیر سبز پررنگی دارید، همه چیز عالی به نظر خواهد رسید. به همین دلیل اگر کفش جیر یا هر چیز دیگری خریداری کرده اید که بافت و رنگش کمی غیر معمول است، سعی کنید به کمربند بیشتر توجه داشته باشید.

هرچقدر که میزان رسمی بودن مراسمی که می خواهید در آن شرکت کنید، کمتر باشد، دغدغه شما در مورد هماهنگی بافت و رنگ کاسته خواهد شد. به عنوان مثال شما می توانید کمربند قهوه ای رنگ را همراه با کفش های قایقی قرمز خیلی تیره همراه کنید یا اگر کفش زرد رنگ چرم خریدید، می توانید آن را با کمربند بافت درشت ست کنید که یک ترکیب تابستانی و خودمانی ایجاد می کند.

کفش و کمربند جیر

رنگ فلزات را با هم ست کنید

اکنون که به بافت و رنگ چرم دقت کرده اید، باید به سراغ ست کردن رنگ صحیح فلزات با یکدیگر باشید. معمولاً برای تیپ رسمی تر باید از رنگ های روشن تر برای فلز ها استفاده کنید و دقیقاً فلز اکسسوری های مختلف را با یکدیگر ست کنید.

در حالت ایده آل همه اکسسوری های فلزی باید رنگ و سایه کاملاً یکسان و هماهنگ داشته باشد. یعنی اگر سگک طلایی رنگ استفاده کرده اید، حتماً سگک کفش شما هم باید طلایی باشد و بند ساعت شما که فلزی است هم باید به رنگ طلایی باشد اما اگر از رنگ نقره ای استفاده کردید، همه این فلز ها باید نقره ای شوند.

ست کردن فلز ها را از کجا شروع کنیم؟

برای اینکه قسمت های فلزی اکسسوری ها را به خوبی ست کنید، بهتر است که از سگک کمربند شروع کنید، یعنی راحت ترین حالت این است که یک کمربند خوب را انتخاب کنید سپس متناسب با سگکش، سگک کفش و بند ساعت خود را نیز تعیین کنید تا کارتان راحت تر پیش برود.

در سخت ترین حالت ممکن هم که رنگ فلز ها با یکدیگر متناسب نبود، می توانید چند کمربند با سگک های متفاوت را خریداری کنید و در صورت نیاز آن ها را با یکدیگر تعویض کنید.

فلز کفش و کمربند

سوالات متداول درباره ست کردن رنگ کفش و کمربند

اگر شما نیز این سوالات را درباره ست کردن رنگ کفش و کمربند دارید، با ادامه این بخش از دنیای مد نمناک همراه شوید.

آیا رنگ کفش و کمربند را همیشه باید ست کرد؟

شما می توانید رنگ کفش و کمربند را با هم ست نکنید.

آیا می توان کفش مشکی را با کمربند قهوه ای ست کرد؟

اولویت را با کفش هایتان بگذارید و رنگ کمربندتان را با آن ست کنید. کفش های مشکی معمولا کلاسیک بوده و باید آنها را با کمربند مشکی ست کنید. ست کردن کفش مشکی و کمربند قهوه ای اشتباه است زیرا قهوه ای یک رنگ گرم است و مشکی جزو رنگ های سرد به حساب می آید.

کفش و کمربند مشکی

آیا می توان تونالیته های مختلف قهوه ای را ست کرد؟

می توانید کفش قهوه ای روشن تان را با کمربندی به رنگ شکلاتی ست کنید زیرا هر دوی آنها تونالیته های رنگ قهوه ای اند و با هم هماهنگ می شوند.

با کفش های دو رنگ چه کمربندی را ست کنیم؟

برای انتخاب رنگ کمربندتان، رنگ غالب کفش تان، معیار مناسبی خواهد بود. مثلا اگر کفشتان سرمه ای و قهوه ای است ، رنگ کمربندتان باید رنگ غالب کفشتان باشد.

راهنمای کامل ست کردن کفش و کمربند + نکات

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی