تولد
بیان خواسته ها
برای برآورده شدن خواسته هایتان باید بدانید که چگونه آنها را مطرح کنید. استراتژی افراد موفق در بیان خواسته هایشان تاثیر بسزایی در رسیدن آنها به هدفشان دارد.

سبک افراد موفق برای مطرح کردن خواسته هایشان

هر کسی در این دنیا خواسته های مخصوص به خودش را دارد‌؛ برخی از نیاز ها و خواسته های ما با دیگران یکسان هستند اما جالب است بدانید که نوع درخواست کردن؛ در برآورده شدن شان اهمیت بسیار زیادی دارد.

افراد قوی معمولاً خواسته خود را متفاوت از دیگران بیان می‌ کنند و هرگز بابت این موضوع خجالت نمی کشند یا عذرخواهی نمی کنند. از طرفی اطرافیان تان نمی توانند حدس بزنند که خواسته شما چیست و خودتان باید آن را اعلام کنید.

حال شما مجبور هستید که خواسته خود را به زبان بیاورید و باید مانند انسان های قوی باشید و هیچ توضیح اضافه ای ندهید؛ پس اگر شما هم به دنبال آزادی بیان هستید، بدانید که باید حرف تان را بزنید و هیچ کس هم حق اعتراض ندارد و باید آنچه را که می خواهید؛ بگویید.

نظریه معروفی در این باره وجود دارد که "ما انسان ها خواسته‌ هایمان با یکدیگر متفاوت است و هر گاه که به یک سطحی از خواسته ها برسیم، می‌ توانیم به سطح بعدی هم برویم؛ فقط به شرطی که خواسته‌ های کنونی برآورده شده باشد. اما مهم اینجاست که چگونه خواسته خود را بیان کنیم. " در ادامه این بخش از نمناک بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

صحبت کردن

تاثیر مطرح کردن خواسته ها بدون عذرخواهی

برای آنکه بدانید چرا باید بدون توضیح یا عذرخواهی‌، خواسته خود را بیان کنیم، دلایلی وجود دارد که شامل:

یاد می گیرید که چه خواسته ای دارید

ارتباط برقرار کردن و گفتن نیاز ها و خواسته ها کار خود خواهانه ای نیست. هر کسی نیاز و خواسته خودش را دارد و این حقیقت زندگی است و همه باید آن را تجربه کنند. از طرفی این که شما خواسته تان را پیش خودتان نگه دارید، نشان ‌دهنده تواضع تان نیست، بلکه شما را در شرایط سختی قرار می دهد و باعث می شود که به خودتان ظلم کنید اما زمانی که به دیگران نشان می دهید چه خواسته‌ ای دارید؛ یعنی محدودیت ها و استانداردهای خود را به آن ها نشان داده اید و یاد می گیرید که چگونه با آن ارتباط برقرار کنید و چگونه خواسته خود را به زبان بیاورید و حرف تان را بزنید و این نشان‌دهنده این است که خودتان را دوست دارید.

می‌ توانید حد و مرز تعیین کنید

بخش بزرگی از تعیین حد و مرز در زندگی این است که خواسته ها و نیاز های خود را بگویید و آن را به زبان بیاورید. اگر نمی توانید که خواسته خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، بدانید که ضعف دارید. اما اگر خواسته خود را به زبان بیاورید، یعنی حد و مرز مشخصی را در زندگی تعیین کرده‌ اید. که تعیین حد و مرزها باعث جلوگیری از جنجال و درگیری خواهد شد و نشان دهنده این است که چقدر خودتان را دوست دارید و برای خود ارزش قائل هستید.

گفت و گو

 اعتماد به نفس تان افزایش پیدا می‌ کند

احترام گذاشتن به خود زمانی مشخص می‌ شود که شما خودتان را دوست داشته باشید و نیاز های تان را اولویت قرار دهید که با این کار اعتماد به نفس پیدا می کنید و به آرامش می رسید و این به شما حس خوبی خواهد داد. دیگران هم بیشتر سعی می‌ کنند تا به خواسته شما احترام بگذارند.

خواسته هاتو اینطوری مطرح کنی، موفق تری

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی