تولد
اصول همسرداری
برای اینکه از نظر همسر خود یک مرد و یک شوهر عالی باشید باید به برخی اصول و رازهای مهم همسرداری برای یک شوهر خوب بودن توجه داشته باشید.

اصول همسرداری که بیشتر مردان نمی دانند

بسیاری از آقایان همواره تلاش می کنند که همسر خوبی باشند البته برخی آقایان همسر خوب بودن را دوست ندارند و می پندارند خانم ها، آقایانی را همسر خوب می دانند که مطیع و در برابر تمام خواسته هایشان تسلیم باشد اما اینطور نیست. از نظر خانم ها بهترین شوهر دنیا کسی است که شخصیت قوی داشته باشد و اصول همسرداری را بداند. اگر می خواهید از نظر همسرتان یک شوهر خوب و بهترین مرد دنیا باشید، پیشنهاد می کنیم این بخش از خانواده پلاس نمناک را مطالعه کنید و با اصول همسرداری که هر مردی باید بداند، آشنا شوید.

رازهای ساده ولی مهم همسرداری برای یک شوهر خوب بودن

اصول همسرداری و مهمترین چیزی را که در مورد «یک شوهر خوب شدن» لازم است، بدانید عبارتند از:

به حرف های همسرتان گوش دهید:

یکی از اصول همسرداری برای یک همسر خوب شدن این است که خوب به حرف های همسرتان گوش دهید و متوجه سیگنال های بی صدایش بشوید. مردان در بسیاری از مواقع متوجه دلخوری همسرشان نمی شوند تا زمانی که او مستقیم حرفش را بزند. بر خلاف مردان خانم ها دوست ندارند همیشه با حرف زدن توجه همسر را به دست آورند، آنها دوست دارند همسرشان بدون اینکه آنها چیزی بگویند متوجه احساس آنها گردد مثلا در زمان خستگی بدون آنکه خانم چیزی بگوید همسر کمی در کارها به خانم کمک کند یا حداقل از زحمتهای او تشکر کند. هر زنی خاص است و به شیوه های خاص خودش هم ارتباط برقرار می کند و این وظیفه ی شماست که مانند بهترین دوستش، این شیوه ها و علائم را تشخیص دهید.

اصول همسرداری

رابطه خوبی با خانواده همسرتان داشته باشید:

یکی از اصول همسرداری مدیریت رابطه با خانواده همسر است. اگر شما رابطه خوبی با خانواده همسرتان داشته باشید مطمئنا ارتباط صحیح با خانواده همسر بر رابطه شما با همسرتان نیز تاثیر می گذارد و موجب رضایت و خوشحالی او از شما می شود. اگر اختلاف و تعارض هایی جدی بین خانواده همسرتان وجود دارد، به همسرتان نشان دهید در این اختلافات بی طرف هستید و پیش از هر چیز همسرتان را در اولویت قرار می دهید.

فکر کنید و بهترین واکنش را نشان دهید:

وقتی همسرتان دلخور و عصبانی است هرگز از او سوالات متعدد نپرسید و با خود فکر کنید چه اتفاقی افتاده که همسرتان ناراحت است آیا رفتاری از شما باعث این ناراحتی شده است. یک شوهر خوب، جستجو می کند تا بفهمد چرا همسرش به این نقطه از عصبانیت رسیده است و سپس یک راه حل پیدا می کند. با ذکر مثال توضیح می دهیم. مثلا پس از اینکه با دوستانتان تا دیر وقت بیرون بودید، به خانه بر می گردید، همسرتان را می بینید که عصبانی و دلخور است از او می پرسید :«چی شده؟» یا «خسته و بی حوصله هستی؟» این گونه سؤال ها فقط شرایط را بدتر می کند. او جوابی به شما نمی دهد و در نهایت هم شما بی خیال می شوید، سرش داد می کشید و به رختخواب می روید. هیچ چیزی حل نشده است!

در این زمان فکر کنید و ببینید مشکل همسرتان چیست و آیا از اینکه برای شام دیر آمده بودید ناراحت و دلخور است. اگر جوابش مثبت بود، از او عذرخواهی کنید و بعد قول دهید این بار اگر خواستید جایی بروید حتما از قبل به او اطلاع خواهید داد. همچنین با مهربانی و ملایمت به او بگویید خیلی خوب است که در مورد احساساتش راحت تر با شما صحبت کند چون شما هرگز از روی عمد، قصد رنجاندنش را ندارید.

واکنش مناسب

همسرتان را قضاوت نکنید:

قضاوت یا سرزنش همسرتان به خاطر علائق متفاوت اش، عزت نفس او را تخریب کرده و بر رابطه عاطفی شما اثرات منفی زیادی خواهد گذاشت. اگر رفتارهای همسرتان برای شما بی معنی است خود را جای او بگذارید و او را به خاطر رفتارهای متفاوتش مورد سرزنش و قضاوت قرار ندهید.

فردیت تان را از دست ندهید :

ازدواج، آمیخته شدن دو نفر نیست؛ بلکه همراهی دو نفر است. لازم نیست شما پس از ازدواج سرگرمی ها، خاطرات و علاقه مندی های خودتان را رها کنید و در طرف مقابلتان ذوب شوید زیرا از همدیگر خسته و دلزده می شوید و رابطه تان دچار آشوب و ناآرامی خواهد شد پس حس فردیت تان را از دست ندهید. شما فردی هستید که طرف مقابلتان عاشق و دلبسته همین تفاوت های شما شده است.

اصول مهم همسرداری

با انجام کارهای کوچک محبت خود را به همسرتان نشان دهید:

برای خوشحال کردن همسرتان و نشان دادن محبت و علاقه خود لازم نیست همیشه به فکر کارهای سخت یا هدایای گران قیمت باشید بلکه شما می توانید با کارهای بسیار کوچکی نظیر یک دادن شاخه گل بدون مناسب و بهانه خاص، تقسیم وظایف خانه و یا آماده کردن یک وعده غذایی برای او، احساسات بسیار مثبتی را در همسرتان ایجاد کنید.

برخورد فیزیکی نکنید:

هرگز و هرگز سر همسرتان داد نزنید، برخورد فیزیکی نکنید و ناسزا نگویید، او همسر، شریک زندگی، بهترین دوست و معشوقه شماست. کتک زدن، فحش دادن و فریاد زدن، انواعی از فرومایگی و تنزل هستند و مناسب این شخص نیستند.

اگر فکر می کنید با فریاد زدن و برخورد فیزیکی قدرتتان را نشان می دهید سخت در اشتباهید، وقتی بر سر همسرتان داد و فریاد می زنید، قدرت تان را نشان نمی دهید، بلکه فقط به او نشان می دهید که اراده ی ضعیفی دارید و صبر و تحمل تان بسیار کم است. مردی برای همسرش محترم است که بتواند بدون متوسل شدن به زورگویی و گردن کلفتی، از عقیده اش دفاع کند. مرد واقعی کسی است که بتواند در دعواها، اختلاف نظرها و عشق و عاشقی، خونسردی اش را حفظ کند. اگر به جایی رسیدید که دیدید فریاد زدن، تنها جواب است، شما مسیرتان را اشتباه طی کرده اید.

اصول همسرداری موفق

مسئولیت پذیر باشید:

زنان مردان مسئولیت پذیر و وظیفه شناس را که وظایف خود را به خوبی بشناسید و از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند را دوست دارند پس در زندگی مشترک رفاه و آسایش همسرتان را فراهم کنید و تلاش کنید بهترین برای خانواده باشید.

مدیریت و رهبری خلاقانه ای در رابطه تان نشان دهید:

مدیریت و رهبری خلاقانه ای در رابطه تان نشان دهید تا برای همسرتان جذاب تر باشید. چنانچه در بخش سبک زندگی نمناک پیش از این هم چندین بار اشاره شد وقتی همسرتان احساس خوبی ندارد، اگر بتوانید کمی مدیریت مبتکرانه از خود نشان دهید، او واقعا تحسین تان خواهد کرد. در این شرایط اگر به جای اینکه گیج و دستپاچه شوید، یک تصمیم مناسب و جسورانه بگیرید و سپس بدون سراسیمگی و جنجال به آن عمل کنید، همسر شما تحسینتان خواهد کرد. اگر چنین شیوه ای در پیش بگیرید خواهید دید که او هم در شرایط مشابه همین کار را برای شما خواهد کرد.

خوش قول باشید:

اگر می خواهید بهترین همسر باشید، خلف وعده نکنید و خوش قول باشید زیرا خلف وعده برای زنان بسیار دردناک است و باعث کمرنگ شدن اعتمادشان می شود پس هرگز قولی به همسرتان ندهید که نتوانید آن را انجام دهید.

مرد عمل باشید:

درست است خانم ها عاشق شنیدن محبت آمیزند اما اگر کلمات پشتوانه ی معنایی و عملی نداشته باشند، پوچ هستند. اگر در روز هزار بار به همسرتان بگویید که دوستش دارید و عاشقش هستید اما از او رو برگردانید و او را نادیده بگیرید، آن هزار بار کاملا بی ارزش است. یکی از اصول همسرداری این است که شما با رفتارتان به همسر خود نشان دهید عاشقش هستید مثلا به او بگویید چقدر رفتارهایش را می پسندید و به عنوان یک زن چقدر تحسینش می کنید، توجه کنید تنها گفتن کافی نیست و رفتارتان باید پشتوانه ی کلام تان باشد و به کلمات تان معنا دهد. به حرف هایش گوش می دهد، در مورد روزی که پشت سر گذاشته با او حرف بزنید و برای کارهایی که در خانه و زندگی انجام می دهد ارزش قائل باشید.

اصول همسرداری که بیشتر مردان نمیدانند

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی