تولد
آموزش pdf كردن فايل اتوكد

آموزش قدم به قدم pdf کردن فایل اتوکد به زبان ساده

کد مطلب : 78447تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
نرم افزار کاربردی اتوکد دارای ده ها قابلیت متفاوت می باشد که یکی از این قابلیت ها امکان pdf کردن فایل اتوکد است که در این گزارش به آموزش آن خواهیم پرداخت.

نحوه pdf کردن فایل اتوکد

نرم افزار محبوب اتوکد "autocad"، کاربردی ترین نرم افزار برای طراحی های 2 و 3 بعدی است که در طول سال های اخیر پیشرفت های زیادی کرده است. با این حال این نرم افزار دارای قابلیت های متعددی می باشد که هر یک از آنها در طراحی هایی که ممکن است در طول روز انجام دهیم، کاربردی واقع شوند. اما بعد از آنکه یک طرح را طراحی کنید، باید یک نسخه خروجی از آن بگیرید تا بتوانید طرح خود را به اشتراک بگذارید.

از این رو راه حل متداولی که اکثرا انتخاب می شود، pdf کردن فایل اتوکد می باشد که فرایند آن بسیار ساده و آسان است که شما در طی چند دقیقه می توانید فایل کد را تبدیل به پی اد اف کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با مراحل تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف با کیفیت بالا آشنا سازیم. همراه ما باشید.

در قدم اول شما باید فایل dwg یا همان اتوکد را اجرا کنید. کمی صبر کنید تا برنامه بصورت کامل لود شود. بعد از لود کامل برنامه، دو کلید Ctrl + P را از کیبورد بفشارید.

pdf کردن فایل اتوکد

قدم دوم؛ پنجره ذیل برای شما اجرا خواهد شد که باید یک سری تغییرات را در آن اعمال کنید که در تصویر ذیل بصورت کامل مشخص شده است. از این رو تغییراتی که باید اعمال کنید در بخش های ذیل هستند؛

  1. در این بخش باید خروجی مدنظر خود را انتخاب کنید و از آنجائیکه ما تصمیم به گرفتن خروجی pdf داریم، گزینه Autocad pdf با کیفیت بالا در حین پرینت را انتخاب کرده ایم.
  2. در این بخش باید ابعاد برگه ای که تصمیم به پرینت بر روی آن هستید، را انتخاب نمائید و به همین دلیل ما سایز A4 را انتخاب کرده ایم و اگر شما در ابعاد دیگر تصمیم به پرینت دارید، می توانید از سایر ابعاد استفاده کنید.
  3. در بخش What to plot، گزینه window را انتخاب نمائید.
  4. تیک گزینه Fit to paper را فعال کنید.
  5. گزینه 5 در تصویر ذیل، گزینه نهایی می باشد چرا که با انتخاب این گزینه شما به فایل کد منتقل خواهید شد اما این بار رنگ پشت زمینه دیگر سیاه نیست و به رنگ خاکستری تبدیل شده است.

آموزش pdf کردن فایل اتوکد

در قدم سوم با انتخاب گزینه 5 در تصویر بالا، به صفحه ذیل منتقل خواهید شد که می توانید بخش موردنظر را که تصمیم به پرینت گرفتن دارید را انتخاب کنید. برای انتخاب بخشی که تصمیم به پرینت دارید، از گوشه تصویر، کلیک چپ کنید و موس را به سمت گوشه دیگه جابجا کنید و اگر تمام بخش مورد نظر در کادر ترسیم شده شما جای گرفت، چپ کلیک دوم را انجام دهید.

pdf کردن فایل اتوکد

قدم چهارم؛ سپس به پنجره ابتدایی منتقل خواهید شد که برای گرفتن خروجی باید بر روی گزینه OK کلیک کنید.

pdf کردن فایل اتوکد

قدم پنجم؛ آدرس محل ذخیره را انتخاب کنید و سپس از بخش File name در بخش زیرین، نام فایل را انتخاب کنید و در انتها بر روی گزینه Save کلیک کنید.

pdf کردن فایل اتوکد

 

آموزش قدم به قدم pdf کردن فایل اتوکد به زبان ساده

4.5115
این مطلب مفید بود ؟10312
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
معروفی1402-05-02
ممنون از آموزشتون بسیار کامل و واضح بود
03
وبگردی