تاثیر گذاری در کار
درخشش در محیط کاری، بدون شک یکی از خواسته های کارمندان است که این شرایط با استفاده از “تاثیر گذاری در کار” می تواند به مرور زمان امکان پذیر شود.

14 کلید جلب اعتماد رئیس و افزایش اثرگذاری در محل کار

آیا شما چیزی دارید که برای شغلتان عالی باشد؟ چه بخواهید ارتقاء پیدا کنید، چه به دنبال جستجوی شغلی آینده خود هستید، یادگیری نحوه بهبود عملکردتان و اضافه کردن مهارت های بیشتر و دستاوردهای حرفه ای به رزومه تان برای پیشرفتتان اهمیت حیاتی دارد. چه تازه استخدام شده اید یا اینکه سالها در شغل فعلی خود هستید، همیشه راه هایی برای بهبود عملکرد شما وجود دارد؛ در این بخش از نمناک ایده هایی وجود دارد که می توانید برای برتری در کارتان استفاده کنید.

ویژگی کارمند خوب

1. اهداف کارفرمایان خود را درک و اجرا کنید

برخی افراد برای سالها بدون اینکه حتی اهداف کارفرمایشان را بدانند، کار می کنند این اشتباهی است که بسیاری از کارگران در حرفه های خود انجام می دهند.اهداف شرکت شما چیست؟ این اطلاعات حیاتی برای شماست که باید موفق شوید.

نقش شما چگونه بر این اهداف تاثیر می گذارد و چه کاری می توانید انجام دهید تا تاثیر بیشتری داشته باشید؟ از مدیران و همکارانتان در این باره بپرسید. از خودتان بپرسید، چه کسانی اخیرا ترفیع یافتند و چه کاری انجام داده اند تا بتوانند ترفیع بگیرند. اگر نمی دانید، از آنها بپرسید ؛ شما می توانید داستان هایشان را بیاموزید و برای خودتان استفاده کنید.

پیشرفت شغلی

2. چیزهای که مدیرتان دوست دارد و دوست ندارد را بفهمید

نباید بهترین دوست رئیس خود باشید، در حقیقت حتی نیازی به دوست داشتن مدیرتان هم ندارید. شما فقط باید، رئیس خود را بشناسید.بهتر بدانید که رئیس شما چه ارزش هایی دارد و چه چیزهایی را دوست دارد و دوست ندارد، تا بهتر بتوانید شغل خود را با توجه به انتظارات و خواسته های او انجام دهید. زمانی که شما بتوانید وظایف خود را به گونه ای انجام دهید که رئیستان خشنود شود، بیشتر احتمال دارد که رئیس شما کارتان را تشخیص دهد.

هنر تاثیرگذاری

3. نشان دادن کارتان به تیم خود

بودن مانند یک بازیکن تیم، چیزی است که هر یک از کارکنان به دنبال آن هستند، اما به سختی چیزی که دیده می شود، نیست، به این دلیل است که قسمتی از آن مبهم می باشد. بازیکن تیم بودن به چه معناست؟

برای برتر بودن در کار، باید یاد بگیرید که شخصی خوب در سازمانتان باشید. برای شروع، یاد بگیرید که چه چیزی ارزشمند است تا بتوانید ارزش ها و کارهای خود را به اشتراک بگذارید. آنها هنگامی که بر اساس ارزش ها کار کنید و یا صادق باشید، بیشتر از شما قدردانی می کنند.

سعی کنید اول اولویت های تیم ها را اولویت کنید، حتی گاهی با هزینه خودتان.نه تنها یک همکاری خوب است بلکه مهارت نرم افزاری را برای افزودن به رزومه خود دارد، و هم تیمی هایتان به شما احترام می گذارند.

کار تیمی

4. از همکاران خود مطلع باشید

افرادی که در کارهای خود عالی هستند، اغلب با افراد خارج از تیم یا بخش خود رابطه دارند.آنها می دانند که رشد روابط خوب با افراد در سراسر بخش محل کار می تواند پل ها را ایجاد و همکاری را آسان تر کند.

تقسیمات اداری می تواند رقابت کلی و رقابت داخلی ایجاد کند، اما اگر شما سازنده پل در شرایط خوب با همه باشید، می توانید نتایجی را دریافت کنید و دیگران شکست می خورند.هر کارفرما به افرادی که می توانند هماهنگ سازمانی را به ارمغان بیاورد و طبق ارزش هایشان کار کنند، ارزش می دهند.

کارمند موفق

5. شایعه سازی نکنید 

هنگامی که شایعه ساز باشید، ساختن پل برایتان سخت خواهد شد. مهم نیست که چه کارمند خوبی هستید، با شایعات فراوان به سرعت سر خود را باید جلو رئیس خود پایین بیاورید.همچنین شما را از تمرکز بر روی چگونگی پیشرفت در کارتان دور خواهد کرد.در بالاترین حد خود قرار بگیرید و در شایعات و یا درام های اداری شرکت نکنید. 

6. نگرش مثبت داشته باشید

مردم دوست دارند با افرادی که نگرش مثبت دارند کار کنند.نگرشها می توانند مسری باشند و مثبت بودن مثبت را افزایش می دهد.فردی باشید که با استفاده از نگرش خوش بینانه در محل کار خود، آفتاب را در دفتر گسترش می دهد.

فرد حمایتی باشید که تلاش می کند روز افراد را روشن کند و همیشه خوب خواهد بود.به علاوه، این می تواند به شما کمک کند که به جلو بروید، استخدام کنندگان متوجه میشوند که یک نگرش مثبت، نوعی پیشرفت است.

چه شما به دنبال ارتقاء باشید و چه به دنبال شغلی در آینده باشید، یادگیری نحوه بهبود عملکرد و اضافه کردن مهارت های بیشتر و دستاوردهای حرفه ای به رزومه تان، برای پیشبرد اهمیت حیاتی شما مهم است.

ترفیع در محل کار

7. بازخوردها و یا حتی برخی انتقادها را با روی خوش بپذیرید

یکی از سخت ترین چیزها برای بسیاری از مردم، یادگیری چگونگی نقد سازنده است.کسانی که می دانند چگونه می توانند در کارشان عالی باشند، می دانند که استفاده از انتقادات به خوبی می تواند عملکرد شغلی آنها را بهبود بخشد.

بله، برخی از کارفرمایان واقعا جدی هستند و می خواهند همه چیز خیلی خوب باشد، اما اکثر کارفرمایان به راحتی بازخوردی را ارائه می دهند تا شما بتوانید کار خود را بهتر انجام دهید.هدف این است که نقد سازنده رئیس خود را به نحوی که کارتان را انجام دهید، ترکیب کنید. واقعا به بخش هایی که ارزیابی های مثبتی ندارند، زیاد توجه نکنید. این نقشه راه شما برای چگونگی برتری در کار است.

انتقاد پذیری در کار

8. حرفه ای باشید

حرفه ای به معنی بیش از فقط نشان دادن کارتان و انجام وظایفتان است. متخصصان چیزهای مشترک دارند. آنها می توانند انتقاد سازنده را بگیرند. آنها مؤدب و دوستانه هستند و به همکاران و خودشان احترام می گذارند.

آنها لباس مناسب می پوشند. زمانی که قادر به رسیدن به یک هدف نیستند، هشدارهایی می گیرند.حرفه ای ها به آنچه که در هر شرایط انجام می دهند افتخار می کنند و همیشه به دنبال ارائه استانداردهای شرکت می باشند.

کارمند حرفه ای

9.بیشتر به جلو بروید

امروزه، راز این که چگونه می توان در کار عالی بود، نه تنها مربوط به نشان دادن کار است، بلکه همیشه مشغول به کار بودن و نتایج را به طور مرتب تولید کردن است.در حالی که گفتگو با همکارانتان برای ایجاد روابط کار خوبی است، اما اجازه نمی دهید که این کار برای مدت های طولانی ادامه یابد.

برای هر کاری که دوست دارید انجام دهید یک لیست تهیه کنید.از رسانه های اجتماعی دور باشید (مگر اینکه در تعطیلات باشید) و از صرف زمان های طولانی برای پیامک زدن و زنگ زدن خودداری کنید. برای جلوگیری از حواس پرتیتان، تلفن خود را در حالت بی صدا قرار دهید و تنها در زمان های مشخص استراحت ،به پیامهای شخصی خود پاسخ دهید.

حرکت رو به جلو

10. حلال مشکلات باشید

کارمندی نباشید که همیشه سریع مشکلات را بدون ارائه راه حل های واقع بینانه بیان می کند.منفی بودن چیزی نیست که افرادی که در کارشان عالی هستند، انجام دهند.به جای آن، حلال مشکل باشید.

به دیگران گوش دهید، سوالاتی متفکرانه را بپرسید، پیشنهادات را ارائه کنید و زمانی که می توانید کاری را انجام دهید، حتی زمانی که به شما ربط نداشته باشد.به اندازه ای که می توانید تصمیم گیری خودمختارانه ای را انجام دهید. رئیس شما از آن استقبال خواهد کرد. اگر شما ابتکار عمل خود را برای حل مشکلات کوچکتر از خود به ارمغان بیاورید.

رفتار در محیط کار

11. ابتکار عمل

آیا تا به حال سعی کرده اید در محل کارتان محدودیت هایی را اجرا کنید؟ آیا برای شما معمول است که شیوه های بهتری را در شغلتان در نظر بگیرید؟آیا روش های جدیدی را می بینید که بتواند به کار تیمی شما کمک کند؟

اگر اینچنین است، پیشنهادات خود را به رئیس تان ارائه دهید. افراد موفق نوآورانی هستند که دائما سعی در بهبود فرایندها در کار دارند. در مورد پیشنهادات راه حل ها و پیشرفت ها نگران نباشید و آنها را انجام دهید.

ابتکار عمل

12. مهارت خود را گسترش دهید

در هنگام فکر کردن در مورد چگونگی برتری در کار، ابتکار عمل را برای یادگیری مهارت های جدید یا تمرکز مهارت های خود در نظر بگیرید.

یک چیز را انتخاب کنید که سایر اعضای تیم در آن ضعف داشته باشند. نه تنها مجموعه مهارت های شما را گسترش می دهد و ارزش تیم شما را نیز بالا می برد، بلکه ممکن است مزایای دیگری نیز داشته باشد که کارفرمای شما هزینه های آموزشش را پوشش دهد.

گسترش مهارت

13. داوطلب شدن برای پروژه های جدید

راه دیگر ابتکار این است که داوطلبانه بر روی پروژه های جدید کار کنید.چه هدف شما این باشد که به دنبال کمی تنوع بروید، یا چه سعی کنید نمره بیشتری از رئیس خود بگیرید، داوطلب شدن برای انجام کار اضافی و مسئولیت می تواند منجر به رضایت شغلی بیشتر، بررسی عملکرد بهتر و شاید حتی یک مسیر جدید برای حرفه ای شدن شما باشد.

انجام این مرحله بخشی جدید را در رزومه کاریتان بوجود خواهد آورد.

جلب توجه رئیس

14. مربی باشید

یک راه عالی برای نشان دادن این که چگونه کار خود را به خوبی انجام می دهید، داوطلب شدن برای آموزش به تازه کاران است.نه تنها همکارانتان از شما قدردانی می کنند، بلکه با این کار افراد جدید نیز درک می کنند که چگونه با ترفندهای تدریس شما، از ابتدا می توانند در کارشان عالی باشند.

علاوه بر این، مربیگری می تواند به بهبود عملکرد شغلی شما کمک کند.در حالی مربیگری می تواند وقت گیر باشد، اما اغلب نیز بسیار حالت رضایت بخشی دارد.علاوه بر این، هنگامی که شما به دیگران آموزش می دهید که چگونه می توانند کارهای خود را انجام دهند، ممکن است نواقصی را در دانش و مهارت های خود ببینید.شناسایی این شکاف ها و رسیدگی به آنها کمک خواهد کرد که در کار خود بهتر شوید.

تکنیک افزایش نفوذ و تاثیرگذاری در محیط کار و جذب رئیس

515
این مطلب مفید بود ؟150
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ف.ن
وبگردی