رفع سنگینی پا
پس از یک روز طولانی کاری احساس سنگینی در پاهایتان بسیار زیاد میشود، اگر شماهم این احساس را دارید میتوانید با ساده‌ترین روش های خانگی این مشکل را حل کنید.

بهترین راه و روش های خانگی برای رهایی از سنگینی پاها

بعد از این که شما یک روز طولانی را پشت میز می نشینید و از اداره بیرون می‌ آیید، احتمالاً دوست دارید کاری کنید که این احساس خستگی و سنگینی در پاهای تان کم شود اما نمی دانید که باید چه کاری انجام دهید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که باعث می‌ شود در پاهای تان احساس سبکی بیشتری داشته باشید.

پادرد

دور پای خود برگ کاهو بپیچید

استفاده از برگ کاهو باعث بهبود گوارش و سلامت قلب می شود اما جالب است بدانید که احساس ورم و سنگینی در پاها را نیز از بین می‌ برد‌. خنکی برگ کاهویی که داخل یخچال بوده، بعد از این که دور پا پیچیده می‌ شود، باعث احساس بهتر در پا خواهد شد، زیرا مایعات اضافی را بیرون می‌ کشد و یک راه طبیعی، ارزان و به صرفه برای کاهش ورم خواهد بود.

لباس گشاد بپوشید

خیلی از ما عاشق این هستیم که شلوار های جین تنگ و لوله تفنگی به پا کنیم اما استفاده زیاد از این شلوارها باعث می‌ شود که در پاهایمان احساس سنگینی کنیم، زیرا رگ ‌های خونی را خیلی فشرده می کند و باعث ورم در آن ها می‌ شود؛ پس بهتر است که از شلوار های گشاد و راحت استفاده کنید.

پای خود را بالا بگیرید

وقتی که پشت میز می نشینید، پاهای تان همیشه به سمت پایین است و همین باعث می شود که خون و مایعات در آن تجمع پیدا کرده و پا ورم کند‌و برای از بین بردن این احساس، وقتی که دراز می کشید، پای خود را روی یک صندلی بالاتر از تنه تان قرار دهید تا جریان خون بهبود پیدا کند و مایعات اضافی از پا بیرون بیاید.

خستگی

به استخر بروید

شنا کردن یک راه عالی برای تناسب اندام، از بین بردن فشار و استرس بعد از یک روز شلوغ کاری است. اگر از ورم پا رنج می برید، حتما به استخر بروید که یکی از بهترین راهکار های مبارزه با سنگینی پا محسوب می شود. آب فواید زیادی برای بدن دارد و یکی از فواید آن این است که فشار و سنگینی را از بین می برد.

از جوراب های مخصوص و طبی استفاده کنید

بعضی از جوراب های تنگ ممکن است وضعیت را بدتر کند اما بعضی از این جوراب ها مخصوص هستند و یک نوع شوک به پا وارد می کنند و از ایجاد فشار و درد جلوگیری کرده و بعد از اینکه آن ها را در میاورید، حس بسیار خوبی دارید زیرا جریان خون در پایتان به راحتی حرکت می کند.

از سس سویا استفاده کنید

سس سویا را به پای تان بمالید تا ورم ناشی از خستگی برطرف شود. در چنین شرایطی توصیه نمی‌ کنیم که این سس را بخورید اما مالیدن آن به پا باعث کاهش ورم می شود.

سس سویا

به پهلوی چپ بخوابید

اگر عادت دارید که به شکم یا به کمر بخوابید، این دفعه امتحان کنید و به پهلوی چپ تان بخوابید. خوابیدن به پهلوی چپ باعث کاهش ورم در بدن می شود و خون و مایعات تجمع شده از قسمت پا را به سمت بالا می آورد. می توانید برای راحتی بیشتر یک بالش زیر دست تان بگذارید و روی آن خم شده و بخوابید.

تکنیک رفع سنگینی پا در عرض چند دقیقه

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : درد پا
وبگردی