بستن مرغ شکم پر
برای اینکه بتوانید مرغ شکم پر و مرغ بریانی خوشمزه تهیه کنید باید اول طرز “بستن مرغ شکم پر” را آموزش ببینید.

روش و طریقه بستن مرغ شکم پر و مرغ بریانی:

در تهیه مرغ شکم پر و مرغ بریان نحوه بستن مرغ بسیار اهمیت دارد و برای اینکه بتوانید به راحتی طرز بستن مرغ شکم پر را یادبگیرید با نمناک همراه باشید.

نحوه بستن مرغ شکم پر:

اگر می خواهید مرغ بریانی استفاده کنید 3 مرحله زیر را انجام دهید و اگر بدنبال تهیه مرغ شکم پر هستید ابتدا درون مرغ را پر کنید و سپس مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

مرحله اول

برای این کار ابتدا به اندازه 80 الی 90 سانتیمتر نخ مناسب انتخاب کنید(اگر نخ اضافه آمد آخر سر قیچی میکنیم).سپس مرغ را به پشت بگذارید به طوری که پاها و سینه مرغ بالا باشد.سپس نخ را زیر دم مرغ قرار دهید(مرغ باید دقیقا وسط نخ باشد) این کار باید طوری باشد که از دو طرف مرغ به یک اندازه نخ بماند.

بستن مرغ شکم پر

مرحله دوم

سپس نخ را به صورت ضربدری روی پاهای مرغ قرار دهید. این کار را به نحوی محکم انجام دهید تا پاهای مرغ به یکدیگر نزدیک شده و بچسبند.

طرز بستن مرغ شکم پر

نحوه بستن مرغ شکم پر

مرحله سوم

سپس دو طرف نخ به سمت مقابل خود بکشید و نخ را دور مرغ حلقه کنید به طوری که روی بالاهای مرغ قرار بگیرد و سپس مرغ را برگردانید به طوری که گردن آن جلو شما باشد و پشت آن بالا باشد و نخ را محکم بکشید و نخ ها را به یکدیگر گره بزنید و اگر نخی اضافه آمد آن را قیچی کنید و مرغ را دوباره به حالت اول برگردانید.مرغ شما آماده پختن شده است.

بستن مرغ شکم پر حرفه ای

 

بستن مرغ بریانی

طرز بستن مرغ شکم پر به صورت مرحله به مرحله + تصاویر

4.435
این مطلب مفید بود ؟314
برچسب : غذا با مرغ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی