تولد
پوشیدن مخمل
استفاده از لباس های مخمل، ظاهری شیک و آراسته برای شما ایجاد می کند اما باید از پارچه مخمل با کیفیت استفاده کنید و بدانید چگونه باید مخمل بپوشید.

چطور مخمل بپوشیم؟

آیا می دانید که چگونه باید لباس مخمل پوشید؟ شاید با خودتان فکر کنید که این لباس مناسب شما نیست اما بهتر است تجدید نظر کنید. پارچه های مخمل ظاهر تان را کاملا آراسته می کنند. فقط کافی است که بدانید آن را چگونه استفاده کنید. در این قسمت از دنیای مد نمناک به شما آموزش می دهیم که چگونه مخمل بپوشید.

از مخمل واقعی استفاده کنید

مخمل یک لباس کلاسیک است؛ به شرطی که کیفیت خوبی داشته باشد. از مخمل هایی که پارچه های صنعتی و شیمیایی مثل پلی استر و نایلون و پلاستیک دارند و ارزان هستند، استفاده نکنید.

مخمل قرمزی که از ابریشم یا نخ تهیه شده است، معمولاً استایل شما را بسیار زیبا می کند و کیفیت مناسبی دارد و در نتیجه می توانید در آن بسیار شیک به نظر برسید.

پارچه مخمل

چگونه ژاکت مخمل بپوشیم؟

مخمل زمانی خوب جلوه می کند که آن را هوشمندانه انتخاب کنید و با پارچه های مناسب دیگر به کار بگیرید. شلوارهای رسمی و پارچه ای با ژاکت مخمل ظاهر خوبی پیدا می کنند اما شاید بخواهید کت مخمل را در مراسم خودمانی هم به تن کنید.

برای این نوع مراسم غیر رسمی ژاکت مخمل می تواند جایگزین ژاکت چرم باشد. حتی برای ظاهر غیر رسمی تر هم می توانید ژاکت مخمل را همراه با یک تیشرت بپوشید یا می توانید ژاکت مخمل را همراه با شال گردن ابریشم، شلوار تیره و یک جفت کفش بوت چلسی به تن کنید.

ژاکت های مخمل

آیا می توان از شلوار مخمل استفاده کرد؟

قانون طلایی برای پوشیدن شلوارهای مخمل این است که لاغر باشید و پاهای کشیده ای داشته باشید.

اگر احساس می کنید که پای کوتاه و نسبتاً چاقی دارید، بهتر است از شلوار مخمل استفاده نکنید. البته مراقب باشید که شلوار مخمل نباید به اندازه شلوار جین برای پای شما تنگ باشد و باید آن را در یک سایز متناسب و معقول (نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد) انتخاب کنید.

در انتخاب رنگ هم باید کاملاً هوشمندانه عمل کنید. مخمل مشکی همیشه یک انتخاب کلاسیک و شیک است. البته می توانید از رنگ های دیگر هم استفاده کنید. مثلا رنگ های سرمه ای یا بنفش یا حتی زرد و خردلی برای مخمل گزینه مناسبی هستند.

شلوار مخمل

اکسسوری های مخمل

در کنار ژاکت یا شلوار مخمل، میتوانید به اکسسوری های مخمل هم فکر کنید، مثلاً یک کراوات یا کیف دستی مخمل می تواند یک انتخاب هوشمندانه همراه با ژاکت یا کت مخمل باشد.

در واقع یکی از بهترین و ساده ترین روش های استفاده از مخمل، استفاده از اکسسوری های مخمل مثل کفش، تل و گل سر، پاپیون و کیف مخملی است که پوشش شما را جذاب‎تر کرده و با استفاده از هرکدام اینها حتی دیگر نیازی به استفاده از لباس های مخمل هم نخواهید داشت. این اکسسوری های مخمل ظاهر شما را جذاب تر می کنند و زیبایی خاصی به تیپ شما می دهند.

چگونه از اکسسوری های مخمل استفاده کنیم؟

اکسسوری های مخمل می تواند بخشی از جذابیت ظاهری شما را تکمیل کند که این روزها بیش از هر زمان دیگری طرفدار دارد اگر هر گونه مراسم رسمی در پیش دارید، می توانید از یک کیف دستی مخمل برای این مکان های خاص استفاده کنید. کراوات مخمل هم همراه با ژاکت مشکی برای مراسم های رسمی ظاهر بسیار خوبی را ایجاد می کند.

کراوات مخمل

چگونه کفش مخمل بپوشیم؟

خوشبختانه کفش مخمل می تواند با هر لباسی ظاهر خوبی را ایجاد کند؛ مخصوصاً اگر شلوار جین پوشیده باشید. حتی می توانید کفش مخمل را همراه با سوییشرت هم استفاده کنید.

کفش های مخمل نیاز به تمیز کاری زیادی دارند زیرا گرد و خاک به راحتی روی آن ها می نشیند. پس باید در برابر باران و آلودگی ها بیشتر از آن ها مراقبت کنید. کفش مخمل همراه با ژاکت و شلوار مخمل ظاهر بی نظری را ایجاد می کند.

کفش مخمل

نکات پایانی

دقت کنید که استفاده از مخمل در پوشش شما باید به صورت تک باشد یعنی اگر شلوار مخمل پوشیده اید هرگز نباید کت یا لباس شما هم از این جنس پارچه باشد، فقط یک جزء از پوشش شما مخمل باشد کافیست.

سادگی را برای ست کردن و تکمیل لباس مخمل لحاظ کنید، این جنس لباس به اندازه کافی جذابیت دارد پس اجزای دیگر پوشش شما نباید استایل سنگین و شلوغ داشته باشند چرا که ساده بودن آنها زیبایی لباس مخمل شما را بهتر جلوه می دهد.

قوانین و اصول پوشیدن مخمل + نکات استایل مخمل

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی