تولد
شوهر چشم چرون
نگاه کردن شوهر به خانم های دیگر از رفتار هایی است که خانم ها را به شدت ناراحت میکند اما به جای برخورد های تند باید راه حل بهتری را برای این مشکل انجام داد.

بهترین رفتار و برخورد با علاقه شوهر به دیدن تصاویر نامحرم

بدونِ شک ازدواج فراز و نشیب هایی دارد و گاهی اوقات همه چیز سخت می شود. شاید بعضی از مشکلات باشند که به نظرِ بعضی ها ساده بیاید؛ اما شما نتوانید آن را تحمل کنید و برعکس....

بدانید که اگر راهکار درستی را در پیش بگیرید، قطعا خود و همسرتان شرایط بهتری را تجربه خواهید کرد. یکی از همین مشکلات این است که شاید همسر شما تصاویر نامناسب را در شبکه های اجتماعی از خانم های دیگر تماشا می کند. در چنین حالتی باید چه کار کرد؟ در این قسمت از خانواده پلاس نمناک در این باره توضیح خواهیم داد.

از کجا بفهمیم که مشکل جدی است؟

وقتی متوجه این موضوع می‌ شوید، قطعا حس حسادت به شما غلبه کرده و همسرتان در وهله اول به شما قول می دهد که دیگر این کار را انجام ندهد؛ اما احساس می کنید که دروغ می گوید. از طرفی هم اگر مدت هاست رابطه زناشویی نداشته اید و از لحاظ احساسی و عاطفی به دور از یکدیگر بوده اید، پس مشکل کمی جدی شده و احتمالا همسرتان تصمیم به پنهان کاری گرفته است.

مشکلات زندگی مشترک

واکنش هایش مهم تر از اقداماتش است

این که همسرتان کاری انجام دهد که شما دوست ندارید و بخواهد آن را پنهان کند، بیشتر شما را آزار می دهد؛ پس به این فکر کنید که شاید واکنش هایِ او به این اتفاق؛ بدتر از اقداماتش باشند؛ بنابراین باید کاری کنید که این نوع واکنش ها از بین برود، چرا که قطعا با این پنهان کاری ها به شما بی احترامی خواهد شد و بیشتر آزرده می شوید.

ببینید آیا اتفاقی بوده یا عمدا این کار را انجام می دهد؟

خیلی از آقایان مانند خانم ها؛ مدتی از روزِ خود را در صفحات اجتماعی سپری می ‌کنند. بسیار مهم است که ببینید آیا این کار را فقط برای سرگرمی انجام می دهد و کاملا اتفاقی تصویر را نگاه کرده است یا اینکه واقعاً از دیدن بعضی تصاویر لذت می برد؟ اگر زندگی سردی دارید، احتمالاً باید بیشتر مراقب باشید. شاید نگاه کردن به این تصاویر چیزی فراتر از جنبه سرگرمی داشته باشد.

آیا صادق است یا همیشه دروغ می گوید؟

یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد زندگی تان در خطر است و بیشتر باید حواس تان را جمع کنید، این است که ببینید آیا همسرتان همیشه صادقانه حرفش را می زند یا اینکه می‌ خواهد پنهان کاری کند و به دور از چشم شما کارهایی را انجام می‌ دهد که دوست ندارید.

آیا تمایل به ترک این عادت دارد؟

بسیار مهم است که همسرتان خودش تصمیم بگیرد این کار را ترک کند و شما او را مجبور نکنید. ببینید که آیا فقط زمان هایی که در کنارش هستید، این کار را کنار می‌ گذارد یا خیر؟ آیا خودش هم در اوقات تنهایی تلاش می‌ کند؛ اما برایش سخت است؟ در چنین حالتی اگر خودِ همسرتان تصمیم به انجام ترک این عادت گرفته باشد؛ اما نتواند از پس این کار بر بیاید، شاید نیاز به درمان پیدا کند.

اختلاف زناشویی

راحت در مورد موضوع صحبت کنید

بعد از اینکه شرایط را سنجیدید، باید بتوانید این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید. از احساسات و عواطف تان صحبت کنید. اجازه دهید این استرس، منفی نگری و نا امنی در زندگی تان از بین برود و مشکلات تان را راحت مطرح کنید.

او را درک کنید؛ اما ساده نباشید

باید حد تعادل را پیدا کنید. بسیار مهم است که همسرتان را درک کنید. اگر دلیلی برای انجام این کارش دارد یا اگر کمبودی را در زندگی احساس می‌ کند، به حرف‌ هایش گوش دهید و موضع نگیرید؛ اما از طرفی شبیه به افراد نادان و ساده هم رفتار نکنید و حواس تان به حقوق خودتان هم باشد.

احساسات خود را کنترل کنید

وقتی که می‌ بینید همسرتان در شبکه های اجتماعی به تصاویر خانم های دیگر نگاه می کند، احتمالاً می خواهید منفجر شوید و یک رفتار و واکنشِ خشن از خودتان نشان می دهید؛ اما حواستان باشد که در چنین حالتی همسرتان حالت تدافعی می گیرد و ممکن است دروغ بگوید، مثلا یک عذرخواهی نمایشی داشته باشد یا این که بیشتر به پنهانکاری هایش ادامه دهد؛ پس مراقب احساسات و واکنشِ شدید خود در لحظه؛ باشید.

حرارت زندگی خود را بیشتر کنید

این که علایق خود و همسرتان را بشناسید؛ بسیار مهم و لازم است. سعی کنید یک زندگی پرشور و حرارت و جذاب برای هر دوی خودتان ایجاد کنید تا جذابیت های زندگی واقعی تان بیشتر از شبکه های اجتماعی باشد.

زوج عاشق

به او فرصت فکر کردن بدهید

اگر این مشکل در زندگی تان خیلی پر رنگ شده است، به او فرصتی برای درمان بدهید. مدت زمانی دور از یکدیگر باشید و هر دو رویِ شخصیت خودتان کار کنید؛ بدون این که بخواهید طرف مقابل را قضاوت کنید.

بدانید که چه زمانی باید عقب بکشید

اگر با تمام راهکار هایی که ارائه شد، به نتیجه نرسیدید، حتما از یک مشاور کمک بگیرید. مشاور می داند که چه زمانی دیگر راهی برای اصلاح شرایط نیست.

شوهرم به خانم ها زیادی نگاه میکنه؛ چیکار کنم؟

4.230
این مطلب مفید بود ؟255
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی