رفتار با شوهر
نپذیرفتن اشتباه از طرف شوهر از مشکلات جدی است که تاثیر زیادی بر رابطه زوج ها دارد اما خانم ها باید یاد بگیرند که چه رفتاری نسبت به این خصوصیات داشته باشند.

علائمی که نشان میدهد شوهرتان اشتباهش را قبول نمی کند

بعضی از مردان به خاطر داشتن مسئولیت های بزرگ در زندگی، ترجیح می دهند که از بعضی از موضوعات کناره گیری کنند‌. آن ها یک طرز فکر ثابت دارند و نمی خواهند باور کنند که ممکن است اشتباه کرده باشند و در نتیجه از شکست خوردن و یا قبول شکست در زندگی می ترسند و در گذشته گیر کرده اند و اعتماد به نفس کافی ندارند. این موضوع می‌ تواند علت‌ های متفاوتی داشته باشد که در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم آن ها را به شما بگوییم.

همیشه از شما انتقاد می‌ کند

گاهی اوقات همسرتان زودتر انتقاد می کند که خود مورد انتقاد قرار نگیرد؛ یعنی از شما انتقاد می کند تا شما از او انتقاد نکنید و همین موضوع باعث می شود که کمی دچار مشکل شوید.

راه حل چیست؟

اگر متوجه شدید که او در طول روز یا در طول هفته چندین بار به طور مکرر از شما انتقاد می کند، باید با او صحبت کنید. باید به او بگویید که این رفتارش چقدر شما را آزار می دهد و برای تان آسیب زننده است و همین باعث می‌ شود که شما نسبت به خودتان و زندگی حس منفی پیدا کنید.

بحث کردن

به شما پاسخ نمی دهد

احتمالا بعضی از مردان را دیده‌ اید زمانی که با همسر خود جر و بحث می‌ کنند، به پیامک و اس ام اس های او پاسخ نمی دهند. اگر چه پیام های شما را می خوانند اما حرفی نمی‌ زنند. انجام این کار نشان دهنده این است که فرد مقابل دوست ندارد اشتباهش را بپذیرد و مدام بهانه جویی می کند و می خواهد با سکوت از اشتباه خود طفره برود.

راه حل چیست؟

در چنین حالتی باید با همسرتان در مورد این موضوع صحبت کنید. نادیده گرفتن پیام ها و مسیج های شما اصلاً کار درستی نیست و رابطه شما را در خطر قرار می‌ دهد. اگر با او صحبت کردید و او باز هم اهمیت نداد، شما هم می‌ توانید او را نادیده بگیرید تا متوجه شود که چه رفتار زشتی از خود نشان داده است اما به هر حال ما مکالمه حضوری و چهره به چهره را پیشنهاد می کنیم.

هرگز عذرخواهی نمی کند

آیا تا به حال در شرایطی گیر افتاده اید که متوجه شوید طرف مقابل هرگز از شما عذرخواهی نمی کند؟ در واقع با انجام این کار می خواهد شما را متهم نشان دهد و نشان نمی دهد که اشتباه کرده و همین باعث می‌ شود که بابت کار اشتباهش عذرخواهی هم نکند.

راه حل چیست؟

شما نمی توانید کسی را مجبور کنید تا از عذرخواهی کند اما می‌ توانید به همسرتان توضیح دهید که این نادیده گرفتن ها چقدر به شما آسیب وارد می‌ کند و باعث می‌ شود که در حق تان بی انصافی و بی عدالتی شود.

شما را سرزنش می کند

به جای اینکه به سادگی اشتباهش را قبول کند؛ آن را به گردن شما می اندازد. او برای همه چیز بهانه ای دارد و بیشترِ اشتباهاتش را با سرزنش کردنِ شما شروع و به پایان می رساند. و چیزی که هرگز هیچ ربطی به شما ندارد، ناگهان تقصیر شما خواهد شد.

راه حل چیست؟

زمانی که همسرتان طوری رفتار می کند که می‌ خواهد مشکل را گردن شما بیاندازد و باعث خجالتتان شود، یعنی یک راه‌ حل غلط پیدا کرده تا خودش را تبرئه کند. احتمالاً این موضوع برای شما خیلی دردناک است و ذهن تان را به هم می‌ ریزد. سعی کنید که برای همسرتان به طور واضح و شفاف و خلاصه توضیح دهید که اشتباهی نکرده اید و از لحاظ جسمی و احساسی از خودتان مراقبت کرده و الکی خجالت نکشید.

اختلاف زناشویی

تظاهر به اینکه به شما کمک می کند

با وجود تمام انتقادها؛ شوهر شما طوری رفتار می کند که انگار هیچ اشتباهی انجام نمی دهد و حتی تا آنجا پیش می رود که ادعا می کند همه چیز برای کمک به خودِ شما بوده است. به جای این که بپذیرد اشتباه می کند، می گوید این به نفع شماست. در واقع با جریحه دار کردن احساسات شما می خواهد که قدرت کنترل تان را در دست بگیرد که این یک رفتار خطرناک و سمی است.

راه حل چیست؟

او می‌خواهد با انجام این کار خودش را قهرمان زندگی شما نشان دهد و بگوید که چقدر به شما کمک می کند اما انجام این کار اصلا درست نیست، زیرا احساسات منفی زیادی را در شما به وجود می‌ آورد و معنای ساده‌تر حال شما را خراب می‌ کند که در چنین حالتی باید کمی کناره گیری کنید و در مورد این موضوع با همسرتان صحبت کنید و از احساسات منفی که برای تان به وجود می‌ آید، برایش بگویید.

تقصیر را گردن شما می‌اندازد

گاهی اوقات مردان رفتار بد خود را گردن شما می‌ اندازند و می‌ خواهند با انجام این کار، حس گناه و عذاب وجدان را در درون شما به وجود بیاورند که این رفتار اصلا خوب نیست و نشان ‌دهنده این است که طرف مقابل می ‌خواهد خودش را تبرئه کند.

راه حل چیست؟

زمانی که همسرتان چنین رفتاری دارد، احتمالا شما احساس نا امنی زیادی خواهید داشت. راه حل غلبه کردن به این موضوع این است که این حس نا امنی را بپذیرید و روی خودتان کار کنید. البته حقیقت کمی تلخ است و نمی‌ توان از آن فرار کرد اما سعی کنید در مورد این حس نا امیدی با همسرتان صحبت کنید و به او بگویید که این احساسات منفی را در شما به وجود می‌ آورد. خیلی از خودتان دفاع نکنید اما به جایش به دنبال ایجاد یک محیط امن برای خودتان بگردید.

هرگز اشتباهش را نمی‌ پذیرد

یکی از بدیهی ترین علایم این است که طرف مقابل طفره می‌ رود، به شدت مقاومت می‌ کند که اشتباهاتش را نپذیرد. از طرفی برای انجام این کار شروع به مقایسه کردن شما با دیگران می کند، اشتباهات شما را یادآوری می کند، گاهی سکوت می کند و در کل شبیه به قربانی ها عمل می کند یا آنقدر بیش از حد خودش را عاشق نشان می‌ دهد که شما مسئله اصلی را فراموش کنید.

راه حل چیست؟

اگر متوجه شدید که همسرتان اشتباه را نمی پذیرد و به جایش شما را تهدید می کند و همه چیز را گردن تان می‌ اندازد، یعنی به حریم شما تجاوز کرده است و به شما آسیب روحی و جسمی وارد خواهد کرد. در چنین حالتی باید از افرادی کمک بگیرید که می توانند از شما حمایت کنند. دومین راه حل این است که بفهمید چه زمان هایی همسرتان چنین رفتارهایی می‌ کند و سعی کنید که از او فاصله بگیرید.

مشکلات رابطه زناشویی

رفتارش مدام تغییر می کند

گاهی اوقات همسرتان آنقدر رفتارش با شما تغییر می کند (یک دقیقه از شما سیر نمی شود و همه چیزِ زندگی عالی است، لحظه دیگر از شما متنفر است و شما را به خاطر همه اشتباهات زندگیش سرزنش می کند.) که این رفتار؛ شما را گیج و سردرگم کرده و متوجه نمی شوید که اشکال کارتان از کجاست. دقیقا با این رفتار می خواهد کاری کند که شما مسئله اصلی را از یاد ببرید و او هم از این طریق خودش را تبرئه کند.

راه حل چیست؟

باید ببینید که چه چیزی باعث تغییر رفتار او شده است. اگر هنگام استرس و ناراحتی شدید، به چنین مشکلی بر می خورد باید تغییراتی را به وجود بیاورید. اگر این تغییر رفتار بدتر شد؛ این علامت یک بیماری ذهن است که باید به صورت ریشه ای برطرف شود.

صدایش را بالا می برد

گاهی اوقات طرف مقابل می‌ خواهد با بلند کردن صدایش بر روی شما؛ نشان دهد که اشتباه می کنید و همین باعث می شود که دیگر نتوانید از خودتان دفاع کنید و ناچار به بحث خاتمه دهید.

راه حل چیست؟

نباید اجازه دهید که همسرتان صدایش را به روی شما بلند کند و یا چیزی را به شما دیکته کند یا شما را بترساند. به او یادآوری کنید که هیچ ‌کس جز خودتان نمی‌ تواند تصمیمات مهم زندگی را اتخاذ کند و در این مورد کاملاً جدی باشید. با تمام چیز هایی که در بالا گفته شد، در نهایت باید از یک مشاور کمک بگیرید.

آیا این رفتار همسرم تغییر می کند؟

اگر بخواهیم کوتاه بگوییم، باید بگوییم که بله این رفتار قابل تغییر است اما باید حواس تان را جمع کنید که در رابطه چگونه رفتار می کنید، چگونه صحبت می کنید و چگونه می توانید به بهترین شکل ممکن شرایط را تحت کنترل بگیرید.

بهترین رفتار با شوهری که اشتباهشو قبول نمیکنه

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی