تولد
رفتار با بی محلی شوهر
اگر شوهرتان بی محلی می کند ابتدا باید علت آن را بدانید سپس با روش های صحیح با او برخورد کنید تا مشکلتان برطرف شود.

شوهرم بهم اهمیت نمیده، چکار کنم؟

در زندگی زناشویی مشکلات زیادی وجود دارد اما اگر زن و شوهر با یکدیگر همراه و همدل باشند، می توانند به راحتی از مشکلات عبور کنند و زندگی سالم و عاشقانه ای را تجربه کنند.

مشکلات زندگی مشترک زمانی پیچیده خواهد شد که مرد و زن نتوانند با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار نمایند و یکی از آنها به دیگری توجه نکند و او را نادیده بگیرد. بی توجهی مرد به زن علت های متفاوتی دارد که در مطالب قبلی خانواده پلاس نمناک به آن پرداخته ایم اما اگر همسرمان به ما توجه نکرد، چه کنیم؟

اگر همسرتان به شما اهمیتی نداد و توجه نکرد، باید بیاموزید که چگونه با بی تفاوتی همسرتان برخورد کنید. در این مورد این نکته را فراموش نکنید که برای اصلاح امور با شوهرتان هرگز دیر نیست و کافیست نکات زیر را در نظر داشته باشید.

علت را بیابید

اگر همسرتان نسبت به شما بی توجه است، سعی کنید علت آن را بیابید. علت های زیادی وجود دارد که سبب می شود همسرتان نسبت به شما بی توجه باشد، یکی از علت های بی توجهی همسرتان به شما ممکن است، رفتار خود شما باشد، با بررسی دقیق و بی طرفانه رفتار خود و همسرتان دلایل بی توجهی او را پیدا کنید. هنگامی که شما دلایل این رفتار را پیدا کرده باشید می توانید برای برطرف کردن آن ها برنامه ریزی کنید.

توضیحات ارائه شده داخل مطلب " شوهرت دیگه بهت اهمیت نمیده چون ..." به شما کمک می کند علت بی توجهی همسرتان را بیابید.

بی محلی شوهر

با همسرتان صحبت کنید

برای رفع بی توجهی همسرتان یکی از مهم ترین راهکارها صحبت کردن با او است. با همسرتان در مورد بی توجهی و احساسات خود صادقانه و صریح حرف بزنید و دلایل و نظرات او را بشنوید. گاهی همسر شما ممکن است اصلا متوجه بی توجهی اش نسبت به شما نشود و ناخواسته این گونه رفتار کرده باشد. پس در زمان مناسبی با او صحبت دوستانه ای کنید.

از او سوال بپرسید

گاهی دلیل بی توجهی مردان به زنان خیانت و... نیست بلکه دغدغه های ذهنی و... است، پس بهترین روش برای متوجه ساختن همسرتان زمانی که به شما توجهی نمی کند این است که از او بپرسید چه چیزی فکرش را مشغول کرده است. او ممکن است با این سوالات شروع به صحبت کند و از آنچه در ذهن و دل دارد، حرف بزند.

رفتار خود را اصلاح کنید

همانطور که گفتیم ممکن است علت بی توجهی همسرتان به شما رفتار خودتان باشد. اگر رفتار بدی داشته اید که همسرتان از شما رنجیده و برای تنبیه شما بی توجهی را در نظر گرفته، از او دلجویی و معذرت خواهی کنید و دیگر رفتار بد خود را تکرار نکنید.

اگر همسرتان اخیراً شما را نادیده گرفته است، به اتفاقات مختلفی که تازگی رخ داده فکر کنید و سعی نمایید که تشخیص دهید کدام اتفاق باعث بی توجهی شوهر به همسرش شده است.

معذرت خواهی

عشق را دوباره زنده کنید

گاهی علت بی توجهی همسرتان کم سو شدن شعله های عشق اولیه و روزمرگی است. در این شرایط فکر کنید چرا در ابتدای ازدواج عشقتان پررنگ تر بود، سعی کنید روش های جدیدی را برای شگفت زده کردن و ایجاد احساس خوب در همسرتان امتحان کنید.

گفتگوهای جذاب داشته باشید

برخی آقایان میلی به شنیدن حرف های زنانه ندارند و احساس می کنند موضوعاتی را که همسرشان مطرح می کنند، اهمیتی ندارند پس سعی می کنند با همسر خود صحبت نکنند و به حرف هایش توجه نکنند. در چنین حالتی خانم باید موضوعات خاص و مورد علاقه همسر خود را مطرح کند.

مقابله به مثل نکنید

برخی از مواقع خانم ها با دیدن بی توجهی همسرشان به او توجه نمی کنند و مانند خود او رفتار می کنند. این رفتار سبب دور شدن زن و شوهر از یکدیگر می شود، بهترین کار در مواجه با بی محلی مرد به زن این است که، شما مهربان باشید و به او نشان دهید که چقدر برایتان مهم است. شما می توانید برای نشان دادن میزان علاقه خود به او غذای مورد علاقه اش را بپزید، فیلم مورد علاقه اش را پخش کنید و… .

رفتار با همسر بی تفاوت

صبور باشید

برخی از آقایان دوست ندارند همسر خود را وارد مشکلات نمایند و دوست دارند همسرشان را به دور از مشکلات نگه دارند پس ممکن است علت سکوت و کم توجهی همسرتان مشغله و مشکلات کاری و... باشد. اگر همسرتان به این دلایل به شما بی توجهی می کند، صبور باشید و به او فرصت دهید، او به شما توجه خواهد کرد.

جنگ و دعوا راه نیاندازید

اگر از طرف همسرتان بی توجهی دیدید، توصیه می کنیم پرخاشگری نکنید و جنگ و دعوا راه نیاندازید زیرا با شروع دعوا، بسیاری از مسائل لاینحل قدیمی نیز مطرح میشوند که این امر اوضاع را بدتر میکند. پس به جای دعوا و قهر، اوضاع را آرام کنید و سپس با او صحبت کنید.

نسبت به شرایط خوش بین باشید

ممکن است شما هرگز ندانید که علت بی توجهی همسرتان به شما چیست. متاسفانه یکی از دلایل بی توجهی همسر خیانت است اما تا وقتی به شما ثابت نشده که همسرتان خیانت کرده، مثبت بمانید و نسبت به شرایط خوش بین باشید. ممکن است شوهر شما اتفاق بدی را پشت سر میگذارد، پس باید به اندازه کافی قوی باشید تا بتوانید در این مرحله به او کمک کنید.

بی توجهی مرد به زن

راهکارهای کوتاه برای پایان دادن به بی توجهی مرد به زن

  • عیب جویی، گله کردن، غر زدن و پرتوقع بودن را متوقف کنید.
  • از انجام فعالیت های مشترک به همراه یکدیگر لذت ببرید.
  • برای پیدا کردن یک زبان مشترک با همسرتان تلاش کنید.
  • سعی کنید به هویت و عزت نفس خود احترام گذاشته و خود را تماماً در زندگی مشترکتان غرق نکنید.
  • از مشاوره خانواده کمک بگیرید تا دلایل بی توجهی همسرتان را پیدا کرده و برای رفع آن ها اقدام نمایید.

اگه شوهرت بهت اهمیت نمیده حتما بخون

3.861
این مطلب مفید بود ؟4615
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی