قطع شبکه های اجتماعی
تا به حال به زندگی بدون فضای مجازی فکر کرده اید؟ تصور این موضوع راحت نیست، ولی زندگی بدون اینترنت بسیار متفاوت تر از زندگی امروز خواهد بود.

تغییر زندگی ما پس از توقف کار شبکه های اجتماعی

آیا تا به حال به زندگی بدون شبکه های اجتماعی فکر کرده اید؟ احتمالا تصورش هم برای شما سخت باشد.

زندگی اجتماعی بخش زیادی از زندگی روزانه ما را تشکیل می دهد و در نتیجه بسیاری از ما به آن وابسته هستیم اما بیایید با خودمان فکر کنیم که اگر شبکه های اجتماعی نباشند، چه اتفاقی برای ما می افتد و با چه مشکلاتی مواجه می شویم؟ در این قسمت از نمناک در این باره توضیح خواهیم داد، البته موارد بسیار بیشتر از ظرفیت این بخش است که ترجیح دادیم کلی ترین آنها را عنوان کنیم.

پیدا کردن دیگران سخت می شود

شبکه های اجتماعی باعث می شود که ما به یکدیگر نزدیک شویم، در گروه های اجتماعی عضو باشیم و شانس ملاقات کردن یکدیگر را داشته باشیم. زمانی که شبکه های اجتماعی به طور کل از بین بروند، دیگر نمی توانیم به راحتی همدیگر را پیدا کنیم و به یکدیگر وصل شویم، در نتیجه ارتباط گرفتن و پیدا کردن، کار سختی می شود.

کار با موبایل

خودمان را با دیگران مقایسه نمی کنیم

یکی از مزیت های نبودن شبکه اجتماعی این است که ما دیگر زندگی خودمان را با دیگران مقایسه نمی کنیم و در نتیجه حسرت نمی خوریم و احتمالا حس و حال بهتری از این لحاظ خواهیم داشت.

رانندگی امن و بهتری دارید

بسیاری از رانندگان هنگامی که رانندگی می کنند، مدام به گوشی نگاه کرده و به دنبال چرخ زدن در شبکه های اجتماعی هستند که به شدت خطر تصادف را بالا می برد اما اگر یک روز از خواب بیدار شوید و خبری از شبکه اجتماعی و اینستاگرام نباشد، احتمالا رانندگی امن و بهتری را تجربه می کنید.

رانندگی

 به سبک قدیمی با دیگران ارتباط می گیریم

35 درصد مردم دنیا از شبکه های اجتماعی برای پرسیدن حال یکدیگر استفاده می کنند و رابطه آن ها داخل این شبکه ها خلاصه می شود اما اگر این شبکه از بین برود، مجبورید به سبک قدیمی با هم ارتباط بگیرید، پس یعنی به هم تلفن می زنید یا از نزدیک یکدیگر را می بینید که قطعاً ارتباط بهتری خواهد بود.

یادگیری کودکان متفاوت می شود

شبکه اجتماعی باعث شده است که کودکان به گونه متفاوتی وارد مدرسه شوند و در نتیجه یادگیری شان متفاوت شده است. اگر شبکه های اجتماعی نباشند، دوباره یادگیری کودکان فرق خواهد کرد و احتمالاً روش موثری برای آن ها خواهد بود.

مدرسه

دیر کار پیدا می کنیم

حتما بسیاری از شما از طریق اینترنت کار خود را پیدا کرده اید یا ممکن است در منزل دور کاری انجام دهید. زمانی که شبکه های اجتماعی از بین برود، احتمالا خیلی دیر کار پیدا می کنید و فرصت های شغلی شما کم می شود که یکی از معایب نبودن شبکه های اجتماعی است.

خیلی در معرض دید قرار نمی گیریم

قطعا شبکه های اجتماعی باعث شده اند که برند ها، محصولات و حتی خود افراد در معرض دید قرار بگیرند و مشهور شوند. اگر شبکه اجتماعی نباشد، فرصت برای قرار گرفتن در معرض دید کمتر خواهد شد.

سلفی

خانه متفاوت به نظر می رسد

طراحی خانه مانند لباس در طول زمان تغییر می کند. دکور خانه چیز های زیادی را در مورد شخصیت ما نشان می دهد. اگر شبکه اجتماعی نباشد؛ قطعاً شخصیت ما هم تغییر می کند و احتمالاً این تغییر روی دکوراسیون خانه ما نیز خودش را نشان خواهد داد.

به سراغ روزنامه و مجلات می رویم

با خودتان فکر کنید آخرین باری که روزنامه یا مجله خواندید، کی بود؟ قطعاً زمانی که شبکه های اجتماعی نباشند، ما دیگر چاره ای جز خواندن روزنامه یا مجله یا کتاب نداریم که البته فوایدش بی شمار است.

روزنامه

زمان کمتری هدر می دهیم

هممه ما در زندگی پرمشغله هستیم اما بیشتر وقت ما توسط شبکه های اجتماعی گرفته می شود. اگر شبکه های اجتماعی نباشند، قطعاً وقتمان کم تر هدر می رود و می توانیم بهتر عمل کنیم و در کاری که داریم موفق تر باشیم.

روی اطلاعات شخصی کنترل بیشتری داریم

وقتی که صحبت از شبکه اجتماعی می شود، شما کنترل کم تری از اطلاعات شخصی خود دارید، زیرا وسوسه می شوید که مقداری از آن را به اشتراک بگذارید اما زمانی که شبکه اجتماعی نباشد، قطعاً کنترل شما بر روی مسائل شخصی زندگی تان بیشتر است.

افراد جوان تر کمتر تنها می شوند

باید قبول کنیم که شبکه های اجتماعی هیجان دارند اما باعث شده اند که جوان ها تنهاتر از همیشه باشند، زیرا آن ها مدام در شبکه اجتماعی هستند و تعامل واقعی را فراموش کرده اند. زمانی که شبکه های اجتماعی نباشند، شما بیشتر به رابطه های واقعی و حضوری تمایل پیدا می کنید و در نتیجه از تنهایی بیرون می آیید.

تنهایی

شادتر خواهیم بود

قطعاً که بالا پایین کردن شبکه اجتماعی ما را شاد نمی کند، بلکه فقط ما را سرگرم می کند. حتی شاید بسیاری اوقات زمان ما را هدر دهد اما اگر این شبکه های اجتماعی نباشند، یاد می گیریم که چگونه خودمان را شاد نگه داریم، چه کار هایی انجام بدهیم تا حس بهتری داشته باشیم و چگونه به فرد بهتری تبدیل شویم.

عادات پول خرج کردن در ما ارتقا پیدا می کند

بسیاری از محصولاتی که می خریم از طریق شبکه اجتماعی است و شاید خیلی از اوقات این محصولات اصل ضروری نباشند و فقط به خاطر ظاهرش آنها را خریداری کنیم اما اگر این شبکه های اجتماعی نباشند، می بینیم که پول خود را بهتر مدیریت کرده ایم و کم تر آن را خرج می کنیم.

اتفاقی که بعد قطع شدن شبکه های اجتماعی می افته

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی