سیستم ایمنی بدن
با بالا بردن سیستم ایمنی بدن، خطر ابتلا به ویروس کرونا را در خود کاهش دهید.

اهمیت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی وظیفه محافظت از سلول ها و بافت های بدن را بر عهده دارد. اگر در عملکرد این سیستم خللی ایجاد شود بدن دچار بیماری می شود به همین دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار اهمیت دارد. مکمل های متفاوتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در بازار موجود است که یک نمونه ی آن شربت ایمیونیس است.

بدن از مجموعه سلول ها و بافت ها تشکیل شده است که با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند. این مجموعه ی به هم پیوسته به یک سیستم حفاظتی در برابر عوامل خارجی نیاز دارند. سیستم ایمنی وظیفه محافظت از سلول ها و بافت های بدن را بر عهده دارد. اگر در عملکرد این سیستم خللی ایجاد شود بدن دچار بیماری می شود به همین دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار اهمیت دارد. مکمل های متفاوتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در بازار موجود است که یک نمونه ی آن شربت ایمیونیس است.

مواد غذایی و میوه

تقویت سیستم بدنی

سیستم ایمنی بدن قابلیت تمایز دادن عوامل خارجی از عوامل داخلی را دارد به همین دلیل به راحتی می تواند عوامل بیماری زا را شناسایی و نابود کند. گاهی سیستم ایمنی، سلول های خودی را بیگانه تلقی می کند و موجب بروز بیماری خود ایمنی می شود. همانطور که مشهود است اهمیت سیستم ایمنی بیش از تصور همه ی ما است زیرا کوچکترین مشکلی در آن می تواند عوارض جبران ناپذیری را از خود برجای بگذارد.

شربت ایمیونیس

سیستم ایمنی بدن به راحتی می تواند دچار ضعف شود. بروز یک بیماری، جراحی، بیماری های زمینه ای و .... همگی می توانند اثر منفی بر این سیستم پیچیده بر جای بگذارند. بدن وقتی ضعیف می شود قادر به احیای خود نیست به همین دلیل برای جلوگیری از رخ دادن بیماری مجدد و همچنین تقویت سیستم ایمنی نیازمند استفاده از مکمل های گوناگون است. ایمیونیس و شربت ایمیونیس یک مکمل کامل غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. آنچه ایمیونیس را از سایر محصولات موجود در بازار متمایز می کند فرمول کامل و منحصر به فرد به کار رفته در آن است. استفاده مستمر و تحت نظر پزشک این محصول می تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بروز بیماری ها شود.

ترکیبات شربت ایمیونیس

همانطور که گفته شد ترکیبات به کار رفته در ایمیونیس و شربت ایمیونیس بسیار منحصر به فرد است به همین دلیل می توان این مکمل را از سایر محصولات مشابه موجود در بازار تمایز داد. در زیر به ترکیبات عمده ی ایمیونیس اشاره می شود:

ویتامین دی

جذب ویتامین دی به صورت طبیعی بسیار مشکل است به همین دلیل بدن بسیاری از انسان ها با کمبود ویتامین دی مواجه است. ویتامین دی نقش بسیار تعیین کننده ای در بدن دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

  •  تقویت عملکرد گلبول سفید
  •  کاهش آسیب و التهاب بافت ریه
  •  کاهش ابتلا به آنفولانزا
  •  از بین برنده سلول های آلوده
  •  کاهش سرعت انتشار ویروس
  •  و ....

بتاکاروتن

رادیکال های آزاد به صورت ناگزیر توسط بدن ایجاد می شوند. اگر اثر مخرب رادیکال های آزاد کاهش نیابد بدن با چالش بسیار زیادی مواجه می شود. یکی از ترکیبات مهم برای خنثی کردن اثر رادیکال های آزاد، آنتی اکسیدان ها هستند. بتاکاروتن دارای عملکرد آنتی اکسیدانی است و از این طریق می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

ویتامین های گروه ب

ویتامین های گروه ب وظایف نقش متعددی در بدن ایفا می کند که از جمله ی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عملکرد آنتی اکسیدانی
  • کمک به سنتز انتقال دهنده عصبی
  • کاهش استرس
  • و ...

اصولا ویتامین های گروه ب توسط غذا جذب می شود به همین دلیل امکان کمبود آن در بدن بسیار بالا است.

نیکوتینامید

استفاده از نیکوتینامید منجر به ایجاد واسطه های سلولی برای پیشگیری از تخریب DNA، التهاب سلولی، زخم معده و ... می شود.

بیوتین

برای تعدیل پاسخ ژن های بدن به آنتی ژن ها وجود مقدار کافی بیوتین در بدن الزامی است. از طرفی بیوتین با تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند از بروز انواع بیماری ها جلوگیری کند. نقش این ویتامین در تقویت ناخن و مو نیز بر کسی پوشیده نیست.

دکسپانتنول

استرس بدترین دشمن سیستم ایمنی بدن است. ویتامین دکسپانتنول موجب کاهش استرس می شود. این ویتامین بر چرخه متابولیسم و انرژی نیز اثر دارد به همین دلیل به راحتی می تواند منجر به بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن شود.

سلنیوم

سلنیوم ماده ی معدنی است که نقش تقویت سیستم ایمنی بدن را بر عهده دارد. این ماده برای بیماری های خود ایمنی نیز مفید است.

 

مواد ذکر شده در بالا تنها بخشی از مواد به کار رفته در ایمیونیس است. از جمله ترکیبات دیگر این شربت می توان به آهن، منگنز، روی، ید، کروم، منیزیم، منگنز، مس و ... اشاره کرد. بدون شک مواد غذایی مصرفی روزانه ما نمی تواند مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کند از این رو مصرف مکمل ها می تواند بدن را از مواجه شدن با کمبود ها نجات دهد. ایمیونیس و شربت ایمیونیس یکی از بهترین مکمل های موجود در بازار است که مصرف روزانه آن علاوه بر تقویت سیستم ایمنی موجب حفظ سلامت بدن می شود. این شربت را می توان به صورت اینترنتی از داروخانه آنلاین ، داروهلپ تهیه کرد.

 ایمیونیس

تقویت سیستم ایمنی بدن با ایمیونیس

تقویت سیستم ایمنی بدنی در مقابله با کرونا

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی