فواید و مزایای وقت شناسی
وقت شناسی از مواردی است که می تواند جایگاه شما را در هر موقعیتی به بالاترین سطح ممکن برساند و این در حالی است که تاثیر آنرا خیلی سریع احساس خواهید کرد.

اهمیت و فواید وقت شناسی در ملاقات های کاری

آیا تابحال به این موضوع فکر کرده اید که" تاخیر" در زندگی امروزه ما چقدر رایج شده ؟ مردم برای کنفرانس مسابقات ، جشن ها و یا حتی مراسم تدفین هم دیر میرسند با این اوصاف وقت شناسی میتواند یکی از چیزهایی باشد که برچسب مثبتی روی شخصیت ما بزند.

وقت شناس بودن نشان میدهد که شما سخت کوش و مطمئن هستید، به تعهدات خود احترام میگذارید و دیگران میتوانند به شما اعتماد کنند و الگوی مثبتی برای فرزندانتان خواهید بود ، این مهم در مورد کار و ملاقات های شغلی هم اهمیت دارد و تاثیرات مثبت و منفی همانطور که در این بخش از نمناک می خوانید دارد.

وقت شناسی

اعتماد به نفس را در شما ایجاد می کند

یکی از ویژگی های افراد موفق این است که زمان برای آن ها ارزشمند است و وقتی کسی دیر می کند بدین معنی است که ارزشمندترین دارایی خود را هدر داده و موقعیتی ایجاد می شود که دیگران بتوانند شما را بی ادب و بی مسئولیت خطاب کند. آیا دوست دارید که به شما اینطور نگاه شود؟

نه تنها باید در جهت زمانبندی دقیق در رابطه با ملاقات های تجاری خود دقیق باشید بلکه باید تعهدات شخصی نسبت به احترام به دیگران برایتان مهم باشد چراکه بخش حائز اهمیتی از شهرت فردی شما را در بر میگیرد.

تاثیر وقت شناسی

اهمیت و فایده وقت شناسی در برگزاری ملاقات ها

نه تنها باید برای وقت شناسی تلاش کنید بلکه توصیه میکنم که حداقل پنج دقیقه زودتر از قرار ملاقات در محل حاضر باشید چهار دلیل برای اینکه بهتر است زودتر در محل باشید و وقت شناس بودن را رعایت کنید.

  1. برنامه ریزی برای زمان دقیق ملاقات ها جایی برای خطا باقی نمیگذارد.
  2. قبل از ملاقات آرام میشوید چون لازم نیست با عجله و با همان حالت مضطرب ملاقات کنید ، قطعا قرار بهتری را خواهید داشت.
  3. مطمئن شوید که برای ملاقات آماده هستید. درمورد کاری که باید انجام دهید فکر کنید و آن را سازماندهی کنید.
  4. برای اینکه از عذرخواهی دیر رسیدن خودداری کنید.

اهمیت و فواید وقت شناسی در تماس های تلفنی

تماس تلفنی تان را برنامه ریزی کنید چراکه میتواند تاثیر مثبت منفی یا خنثی را در دیگران ایجاد کند که شامل:

تاثیر منفی

اگر بیش از پنج دقیقه زودتر یا بیش از پنج دقیقه دیرتر تماس بگیرید احتمال اینکه تاثیر منفی بگذارید بالا می رود.

تاثیر طبیعی

اگر یک یا دو دقیقه زودتر یا دیرتر به احتمال زیاد تاثیری نخواهید گذاشت چرا که این کاری است که اغلب افراد انجام میدهند.

مزایای وقت شناسی

تاثیر مثبت

وقتی در زمان مقرر تماس بگیرید این شانس را دارد که روی طرف مقابل تاثیر مثبت بگذارید. اگر قرار یا برنامه ای دارید آن را در دفترچه خود بنویسید و درصورت لزوم هشدار تلفن خود را نیز برای دو دقیقه پیش از زمان مقرر تنظیم کنید.

وقتی که بهترین برنامه تان شکست میخورد ؛گاهی شرایط ، وقت شناسی را غیر ممکن میکنند و اگر نمیدانید که ممکن است به قراری دیر برسید سریعا تماس بگیرید و اطلاع دهید.

وقتی بموقع به کارها و قرارهایتان برسید نام و شخصیت کاری خود را به یک برند تبدیل میکنیدپس وقت شناسی یک انتخاب است.و در پایان باید بگویم که هیچگونه ناکامی ای در زود رسیدن نیست اما تاخیر ، ناکامی های مهمی را به همراه دارد.

اهمیت وقت شناسی در کار و فوایدش برای یک بیزینس موفق

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ /ف.ن
وبگردی