رستوران
جذب مشتری و حفظ آنها در صنعت رستوران‌داری کاری چالش‌برانگیز است اما با وجود رقابت شدید استفاده از برخی ترفندها و استراتژی‌های هوشمندانه بسیار کمک کننده هستند.

ترفند جالب افزایش مشتری رستوران ها با کمک منوی غذا

به دنیای رستوران‌ها خوش آمدید، جایی که هنر و علم به طعم و تجربه در یک محیط گرم و دلنشین تبدیل می‌شود. در دنیای پر رقابت رستوران‌ها، یافتن ترفندهایی برای جلب و نگه‌داشتن مشتریان چالشی است که همه صاحبان رستوران با آن مواجه‌اند؛ اما آیا می‌دانستید که چگونه با استفاده از ترفندهای مدیریت منو، می‌توانید مشتریان را به رستوران خود جلب و آنها را رای به سفارش غذا کنید؟

در این بخش از نمناک، از ترفندهایی خواهیم گفت که رستوران ها برای تأثیرگذاری روی تصمیمات ما به کار می گیرند. از استفاده مناسب از فونت‌ها و رنگ‌ها تا انتخاب نام‌های منحصر به فرد برای غذاها و بهره‌گیری از تصاویر بطور هوشمندانه، به شما راهکارهایی را خواهیم آموخت که به رستوران شما کمک می‌کند تا در میان رقبای خود برجسته شوید و جایگاه بیشتری در بازار به دست آورید.

استفاده از اسامی اشتها آور در منو

نام یک غذا می‌تواند محبوبیت آن را تا درصد قابل توجهی افزایش دهد. تحقیقات نشان داده‌اند که نام‌های لطیف و جذاب تعداد متقاضیان غذا را افزایش می‌دهند. یک روش دیگر برای رستوران‌ها برای انتخاب یک غذای خاص، استفاده از نام‌های نوستالژیکی مانند "خانگی" یا "مامان پز" است که احساسات مثبتی را در مشتری ایجاد می‌کنند.

اسامی اشتها آور در منو

منویی با وزن سنگین تر

منوهای سنگین تأثیرگذاری بهتری دارند و باعث می‌شوند تصور کنیم که سطح سرویس رستوران در بالاترین حد است. اما منوهای سبک باعث می‌شوند تا فکر کنیم با یک رستوران ارزان و غیررسمی سر و کار داریم. پس هنگامی که با یک منوی جلد چرمی و صفحات ضخیم و باکیفیت مواجه می‌شوید، فراموش نکنید که کیفیت منو هیچ ارتباطی با کیفیت غذا یا سرویس رستوران ندارد.

فونت منو

با انتخاب درست فونت منو، احساس کلی را می‌توان به طرزی متفاوت بیان کرد به عنوان مثال، فونت‌های ساده و مینیمالیستی می‌توانند تصویری از سادگی و مدرنیته ارائه دهند. انتخاب فونت درست می‌تواند احساسات و تجربه مشتری را تا حد زیادی تغییر دهد، بنابراین آن را دست کم نگیرید.

رنگ های درون منو

بله، رنگهای استفاده شده در منو نیز تأثیر بسزایی بر تجربه مشتری دارند، زیرا واکنش احساسی مشتریان را تحریک می‌کنند. به عنوان مثال، قرمز و آبی از پراستفاده‌ترین رنگها برای زمانی هستند که رستوران‌ها می‌خواهند اشتهای شما را تحریک کنند. این رنگها مشتریان را جذب موارد اصلی منو را با استفاده از رنگ و فونت‌های بزرگتر و برجسته‌تر می‌کنند. استفاده هوشمندانه از رنگها می‌تواند به تقویت هماهنگی بین برند و تجربه مشتری کمک کند و تأثیر مثبتی بر روحیه و حالت مشتریان داشته باشد.

منو رستوران

تعداد تصاویر کمتر

واقعا علاوه بر طعم و عطر غذا، ظاهر و ارتباط بصری نیز موثر هستند و این مسئله برای طراحی منو نیز صدق می‌کند. اگرچه تصاویر مهم هستند و می‌توانند جلب توجه کنند، اما زیاده‌روی با آنها می‌تواند به نظر برسد که رستوران سطح پایینی دارد به این دلیل است که متخصصان طراحی منو توصیه می‌کنند که تعداد تصاویر را محدود نموده و به جای آن بر روی طراحی متن و بخش‌های توضیحات تمرکز کنید.

همچنین، استفاده به اندازه از تصاویر می‌تواند به کاهش احساس باریکه و سنگینی منو کمک کند و به مشتریان احساس راحتی و انتخاب آسان‌تر بدهد.

راز رستوران هایی که مشتری شون هرروز بیشتر میشه

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ا.ن
وبگردی