تولد
مشکل در تصمیم گیری
ما در طول زندگی در همه شرایط مجبور به تصمیم گیری هستیم و اگر جزء آن دسته از افراد هستید که تصمیم گیری برایتان دشوار است پس این اخلاق ها در شما پنهان شده است.

مشکل در تصمیم گیری ؛ دلیل و ریشه ناتوانی در تصمیم گیری

تصمیم گیری مهارتی است که ما از همان ابتدای زندگی به شکل های مختلف و در موقعیت های متفاوت، می آموزیم. میتوان گفت زندگی ما حاصل تصمیماتی است که می گیریم، پس داشتن این مهارت، مسئله ی بسیار مهمی است. ولی گاهی در این مسئله، دچار مشکل می شویم و حتی موارد ساده ای مثل، تصمیمِ این که چه چیزی بخوریم، از چه فرصت‌ هایی استفاده کنیم و چه انتخاب هایی داشته باشیم برایمان دشوار می شود.

اگر شما هم در تصمیم گرفتن مشکل دارید، بهتر است که زمان را هدر ندهید و علت این موضوع را پیدا کنید. دانستن علت این مسئله، قدم اول برای حل آن است ؛ در ادامه این بخش از نمناک در این باره راهنمایی تان خواهیم کرد.

می ترسید

ترس یک محرک بسیار قدرتمند است. ترسیدن باعث می شود که شما شخصیت خود را به درستی نشان دهید و همین باعث می شود که دچار مشکلاتی در زندگی شوید‌؛ در واقع ترس مانع تصمیم گیری درست در افراد می شود.

ترسیدن

ایده آل گرا هستید

بعضی از افراد به خاطر ایده ال گراییِ بیش از حد توانایی تصمیم گیری ندارند، زیرا هر چیزی را عالی و کامل می خواهند و همین باعث می شود که در تصمیم گیری ضعف پیدا کنند؛ زیرا همیشه با اتفاقات و شرایط عالی و کامل مواجه نمی‌ شوند.

هدف ندارید

شما زمانی می توانید به درستی تصمیم گیری کنید که اهداف شخصی خود را در زندگی بشناسید. وقتی که در زندگی هدفی نداشته باشید، قطعاً توانایی تصمیم گیری هم در شما کاسته می‌ شود.

از لحاظ ذهنی با خودتان درگیر هستید

همیشه با خودتان فکر می کنید که در چیز های مختلف نقص و محدودیت وجود دارد و همیشه هر چیزی را دچار مشکل می دانید و همین باعث می شود که مدام از لحاظ ذهنی درگیر باشید و نتوانید تصمیم بگیرید.

درگیری ذهنی

می خواهید همه را راضی نگه دارید

بعضی از افراد برای خودشان زندگی نمی کنند و فقط به دنبال این هستند که دیگران را راضی نگه دارند که انجام این کار باعث می شود تا هیچ گاه موفق به جلب رضایت همه نباشند و در تصمیم گیری عاجز بمانند.

مشکل در تصمیم گیری؛ دلیلش اینه که میگم

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی