خرافات مردم هند

خرافات عجیب غریب هندی ها

کد مطلب : 81568زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از مواردی که جهانیان در مورد مردم هند مطلع هستند، خرافات آنها می باشد. اما آیا برایتان سوال شده است که این خرافات چه مواردی هستند؟ اثبات علمی دارند؟

خرافات عجیب و در نوع خود خاص مردم هندوستان

در هند خرافات بسیار عجیب و غریبی وجود دارد که شاید برایتان خنده دار هم به نظر برسد اما متاسفانه بسیاری از افراد به این خرافات اعتقاد دارند و به شدت روی آن تعصب نشان می دهند. در این قسمت از نمناک قصد داریم تعدادی از خرافات رایج در کشور هند را به شما معرفی کنیم.

ممانعت از ایستادن زیر درخت انجیر هنگام شب

درخت انجیر یکی از درخت های معروف در کشور هند است اما این افراد بدون هیچ دلیل و منطق علمی، اظهار می کنند که نباید هنگام شب زیر این درخت ایستاد. همه گیاهان و درختان صبح ها به دلیل پروسه فتوسنتز، کربن دی اکسید جذب می کنند و آن را به انرژی تبدیل کرده و به شکل اکسیژن به هوا تحویل می دهند اما هنگام شب، این مسئله برعکس است، گیاهان کربن دی اکسید بیرون می دهند. علت آن هم کمبود نور خورشید می باشد اما هندی ها این مسئله علمی را با وجود روح و شیاطین زیر درخت توضیح می دهند و عقیده دارند که ایستادن زیر این درخت هنگام شب، باعث کشته شدن فرد می شود. در صورتی که بسیاری از حیوانات شب ها زیر این درختان هستند و اتفاقی برایشان نمی افتد.

درخت انجیر

آویزان کردن لیمو و فلفل سبز

یکی از رایج ترین خرافه های بین مردم که هیچ دلیل خاصی هم ندارد  اما آن ها عقیده دارند که باعث بدشانسی و بدبختی می شود، همین مورد می باشد. آن ها عقیده دارند که هر فرد باید در قسمتی از خانه، لیمو و فلفل سبز آویزان کند تا روح های سرگردان از آن میل کنند و رضایت پیدا کنند تا با اعضای خانواده کاری نداشته باشند. آن ها عقیده دارند که لیمو و فلفل سبز، غذای مورد علاقه تمام روح ها و شیاطین است. 

گربه سیاه در مسیر فرد 

آن ها بر این عقیده هستند که اگر یک گربه سیاه در مسیر شما قرار بگیرد ، باعث بدشانسی می شود. این باور نه تنها در هند، بلکه در بسیاری از کشور های غربی هم وجود دارد. ریشه این خرافه از کشور مصر می آید. رنگ مشکی در کشور هند ، نماد اتفاقات بد و بد شانسی های زیاد است. 

گربه سیاه

مراسم خرافی مادماداسنانا

مراسمی عجیب و اسفناک که هر ساله در معبد کوکه ساب رامانیا برگزار می شود یکی از متفاوت ترین لیست این بخش از نمناک است. در این مراسم گروهی از پیروان هندو پس مانده غذای اشرافیان و مقامات مذهبی را که داخل برگ موز پیچیده شده است را بر بدن خود مالیده و میخورند تا از بیماری های پوستی نجات پیدا کنند.

نخوابیدن به جهت شمال 

هندی ها بر این عقیده هستند که همه انسان ها هنگام خواب باید سر خود را به گونه ای قرار دهند که جهت آن به سمت جنوب باشد تا از اثرات مضر و مخرب مربوط به فشار خون و دیگر بیماری ها جلوگیری کنند. ان ها بر این عقیده هستند که اگر هنگام خواب سرتان به سمت شمال باشد، خواهید مرد که واقعاً خرافه خنده داری است. 

شمال

آینه های شکسته

در زمان های گذشته  آینه ها بسیار گران قیمت بودند اما راحت تر می شکستند. به خاطر جلوگیری از این اتفاق، مردم روم باستان شایعاتی را در مورد آینه های شکسته ایجاد کردند که یکی از آن ها ایجاد 7 سال بدبختی بود. انها بر این عقیده بودند که بعد از شکسته شدن آینه، هفت سال طول می کشد تا دوباره زندگی فرد به حالت قبلی خودش برگردد. 

انقباض چشم ها یا پرش چشم

این اتفاق در فرهنگ های مختلف معانی متفاوتی دارد اما به طور کل، پرش چشم به دلیل مصرف موادی مثل قهوه بیش از حد، استرس، آلرژی یا خشکی چشم اتفاق می افتد و هیچ خرافه و باور غلطی نباید پشت آن قرار بگیرد.

پرش چشم

جلوگیری از چشم و نظر

در کشور هند، مردم بر این عقیده هستند که ایجاد یک نقطه شبیه به خال روی گردن یا روی پیشانی کودک، از چشم و نظر جلوگیری می کند و باعث می شود تا ارتعاشات منفی از کودک دور شود زیرا بر این عقیده هستند که وجود این نقطه باعث زشت به نظر رسیدن کودک می شود بنابراین کسی او را چشم نخواهد زد. 

بیرون نیامدن از خانه هنگام خورشید گرفتگی

این خرافه در کشور هند رایج است اما دلیل علمی آن هم این است که بیرون آمدن در چنین حالتی به چشم آسیب وارد می کند و هیچ باور دیگری نباید پشت آن وجود داشته باشد.

حمام کردن بعد از مراسم ختم

آن ها بر این باور هستند از آنجایی که گذشتگان به دلیل بیماری های موجود، هیچ واکسنی تزریق نکردند و واکسن آبله مرغان، هپاتیت یا دیگر بیماری های کشنده را تجربه نمی کردند. بنابراین بهتر است که همه افراد بعد از بازگشت از مراسم ختم، حتماً حمام کنند تا خودشان را از هرگونه بیماری حفظ کنند. 

حمام کردن

جارو نکردن بعد از غروب آفتاب

در بسیاری از مذهب ها مردم عقیده دارند که بعد از غروب آفتاب نباید تمیزکاری یا جارو زدن را انجام دهید زیرا اگر بعد از غروب آفتاب این کار را انجام دهید، دیگر انرژی مثبت و رحمت الهی شامل حال شما نخواهد شد.

کوتاه نکردن ناخن ها بعد از غروب آفتاب

حتی گرفتن ناخن ها بعد از غروب آفتاب هم یکی از کارهای ممنوعه در کشور هند می باشد. در زمان های خیلی دور که در کشور هند هیچ برق و الکتریسیته ای وجود نداشت، انسان ها عادت داشتند که هنگام روز ناخن های خود را کوتاه کنند اما کم کم این اتفاق به خرافات در بین مردم تبدیل شد. آن ها بر این عقیده هستند که اگر بعد از غروب آفتاب ناخن بگیرید، باعث ورود شیاطین به منزل خواهد شد.

کوتاه کردن ناخن

ممنوعیت انجام بعضی از کار ها در دوران قاعدگی

در زمان های خیلی دور هیچ قرص مسکن و آرامش بخشی برای سپری کردن این دوران وجود نداشت یا اگر وجود داشت، بعضی از مردم هند دسترسی به آن نداشتند. به همین دلیل آن ها پنج روز اول قاعدگی را جزء دردناک ترین و پر استرس ترین روزهای زندگی یک خانم معرفی کردند و تاکید داشتند که در این زمان زن ها حتما باید استراحت کنند و هیچ کاری انجام ندهند و کم کم این قضیه به یک خرافه و باور در آن ها تبدیل شد. 

خوردن کشک قبل از بیرون رفتن

یکی از خرافه های بسیار رایج در کشور هند این است که افراد باید قبل از بیرون رفتن از منزل یا آغاز یک سفر جدید، برای تضمین خوش شانسی، یک قاشق کشک با کمی شکر بخورند. آن ها بر این عقیده هستند که مقدار کمی طعم شیرین می تواند کار های شان را طبق روال به انجام برساند و انرژی مثبت را به آن ها انتقال دهد. ریشه این خرافه در کشور هند، شاید به دلیل آب و هوای شرجی و مرطوب آن باشد که در این حالت خوردن کشک به  آن ها حس خنکی می دهد و شکر را هم برای افزایش انرژی به آن اضافه می کنند.

کشک

بلعیدن برگ های گیاه تولسی، به جای جویدن

این هم یکی از خرافات عجیب در کشور هند است. آن ها بر این عقیده هستند که برگ های این گیاه را نباید جوید. با انجام این کار ناسپاسی خود را نشان داده اید. آن ها عقیده دارند که گیاه تولسی خواص بسیار زیادی برای سلامتی دارد و آرسنیک موجود در آن بسیار کم است. بنابراین برای جلوگیری از زرد شدن دندان ها، باید آن ها را ببلعید. 

له کردن سر مار بعد از کشتن

یکی از خرافه های عجیب در کشور هند این است که اگر سر مار را بعد از کشتن له نکنید، ممکن است روح پلید وارد چشم های مار شود و از شما انتقام بگیرد. جالب است بدانید مار با سر بریده هم می تواند به شما حمله بکند. بنابراین بعضی از هندی ها بر این عقیده هستند که باید سر او را به طور کامل له کرده و از بین ببرید.

خرافات عجیب و باورنکردنی مردم هندوستان

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ن
وبگردی