گیاهان آپارتمانی کم آب

شیک ترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

تاریخ انتشار : 8 بهمن 1402کد مطلب : 91943زمان مطالعه : 2 دقیقه
نگهداری از گیاهان در خانه به زیبایی و حس طراوت کمک زیادی خواهد کرد و اگر زمان مراقبت از گیاهان را ندارید میتوانید از گیاهان مقاوم در برابر کم آبی استفاده کنید.

بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

نگهداری گل و گیاه در خانه موجب زیبایی دکوراسیون و سلامتی جسم و روح می شود. مراقبت و توجه به نیازهای گیاهان آپارتمانی، توجه به عواملی مانند نوع گیاه، نیاز آبی آن، شرایط نوری و دمای محیط به دستیابی به رشد و آبادانی سالم گیاهان کمک می‌کند. بسیاری از افراد علاقمند به گل و گیاه، زمان مناسب آبیاری گیاهان آپارتمانی نمی دانند و با آبیاری بیش از حد یا کم موجب خراب شدن گیاه می شوند. باید بدانید آبیاری گیاهان آپارتمانی امری حیاتی و حائز اهمیت است که نیازهای آبی گیاهان را برطرف کند پس با این بخش از نمناک همراه شوید تا بدانید روش صحیح آب دادن به گلدان، آب دادن به گلدان در مسافرت، آبیاری گلهای آپارتمانی در زمستان، مقدار آب دادن به گلدان و...چگونه باید باشد.

لیتوپس

بهترین فاصله و زمان آبیاری لیتوپس هر 30 روز یک بار است.

گیاه لیتوپس

آلوئه ورا

به دلیل توانایی نگهداری آب در برگ های آلوئه ورا، این گیاه میتواند به مدت 3-4 هفته بدون آب بماند.

درختچه زینتی سیکاس

چنانچه هر 2 الی 3 هفته یک بار به این درخچه زینتی خود آب برسانید، همچنان سرحال و شاداب باقی خواهد ماند.

هاورتیا گورخری

یکی از گیاهان آپارتمانی با نگهداری ساده، همین هاورتیا گورخری است که شما باید آن را تنها زمانی آبیاری کنید که خاکش خشک به نظر برسد.

گیاه رشته تسبیحی

برای مراقبت از این گیاه زیبای تزیین، هر 10 الی 15 روز یک بار آبیاری آن کافی است.

گیاه رشته تسبیحی

پدیلانتوس

15 تا 25 روز یکبار می توانید با آبیاری به رشد این گیاه کمک کنید.

شفلرا

این گیاه اپارتمانی شیک که برای زیبایی هر چه بیشتر در محل کار و سالن پذیرایی استفاده می شود، هر 10 الی 15 روز یک بار نیاز به آبیاری خواهد داشت.

گیاه برگ عبایی

برگ عبایی از آن دسته گیاهانی است که نیاز به آبیاری کم دارد و بهترین زمان آبیاری آن زمانی است که خاک آن در فاصله بین دوره های آبیاری کمی خشک شود.

ساکولنت ها و کاکتوس ها

آبیاری ساکولنت ها و کاکتوس ها نیاز به تکرار زیادی ندارد و همانطور که حتما شما هم میدانید، جزو مقاوم ترین گیاهان نسبت به کم آبی هستند و آبیاری یک بار در ماه برایشان کافی است.

کاکتوس

زاموفیلیا

چنانچه گیاهتان را در نقطه ای با نور غیر مستقیم نگهداری می کنید، آبیاری ماهی یکبار برای این گیاه کافیست.

نخل دم اسبی

میتوانید نخل دم اسبی خود را هر 20 تا 30 روز یک بار آبیاری کنید.

گیاه گندمی

این گیاه که یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم زیباست، در بهار و تابستان هر 7 تا 10 روز یک بار و در هوای مرطوب و سرد هر 20 تا 30 روز یک بار نیاز به آبیری خواهد داشت.

سانسوریا

در مورد آبیاری گیاه سانسوریا، سوالات بسیاری پرسیده می شود که در پاسخ به تمام انها میتوان گفت، بهتر است این گیاه را بین 10 تا 20 روز را آبیاری کنید ولی در فصل زمستان و هوای مرطوب کافیست یک بار در ماه آن را آبیاری کنید.

گیاه سانسوریا

فیکوس الاستیکا

برای آبیاری این گیاه آپارتمانی باید فصل را در نظر بگیرید، بطوریکه در تابستان هر 15 روز یک بار و در پاییز و زمستان، یک بار در ماه آبیاری کافیست.

شیک ترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی