کلوز فرند اینستاگرام
محدود کردن عموم بازدیدکنندگان استوری در قالب لیستی که شما تعیین می کنید، از قابلیت های اینستاگرام با عنوان کلوز فرند می باشد که دارای کاربردهای متعددی است.

کلوز فرند اینستاگرام چیست؟

کلوز فرند اینستاگرام (instagram close friend) یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام است که در آپدیت های اخیر به اینستاگرام افزوده شد و با استقبال شدیدی روبرو شد. کلوز فرند بیشتر یک حالت کاربردی برای شخصی سازی پیج اینستاگرامی شما می باشد که می توانید نوعی تفکیک را میان فالوورهای خود ایجاد کنید. برای مثال تصور کنید شما 500 فالوور در پیج اینستاگرامی خود دارید که وقتی استوری دلخواه خود را آپلود می کنید، بدون شک تمام فالوورهای شما می توانند استوری شما را مشاهده کنند.

از این رو شاید علاقه ای به این نداشته باشید که استوری های شما توسط تمام فالوورهای شما دیده شوند که این مشکل نیز قابل حل است چرا که شما در حین آپلود استوری می توانید حساب هایی را که علاقه ندارید تا استوری شما را مشاهده کنند را صرفا جهت عدم مشاهده استوری ببندید. اما شاید در میان این 500 فالووری که شما دارید، میخواهید استوری هایی را منتشر کنید که تنها 5، 10 یا 20 آنها مشاهده کنند. کلوز فرند دقیقا این قابلیت را برای شما ایجاد می کند.

کلوز فرند

با این وجود تعریف مناسبی که می توان از کلوز فرند گفت عبارت است از ابزار و قابلیتی برای محدود کردن لیست بازدیدکنندگان استوری که باید این لیست را از قبل خودتان ایجاد کنید و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ای ندارید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را هر چه بیشتر با قابلیت کلوز فرند در اینستاگرام آشنا سازیم. همراه ما باشید.

قابلیت های کلوز فرند اینستاگرام

در قسمت بالا برخی توضیحات را ارائه کردیم که گویای معنی و قابلیت های اصلی کلوز فرند اینستاگرام می باشند. اما اگر نگاه کلی بخواهیم به این موضوع بپردازیم، قابلیت های کلوز فرند اینستاگرام عبارتند از؛

  1. محدود کردن بازدیدکنندگان استوری
  2. امکان تنظیم کردن لیست مورد علاقه
  3. ویرایش لیست کلوز فرند
  4. نمایش جداگانه استوری کلوز فرند با رنگ سبز و...

چگونه لیست کلوز فرند اینستاگرام را ایجاد کنیم؟

همان گونه که در قسمت بالا گفته شد، کلوز فرند اینستاگرام در قالب یک لیست است که شما می توانید آنرا از طریق برنامه اینستاگرام ایجاد کنید و بعدها هم می توانید آنرا ویرایش کنید و برخی ها را به این لیست اضافه و برخی دیگر را از آن حذف کنید. اما بصورت کلی برای آنکه بتوانید لیست کلوز فرند خود را در اینستاگرام بسازید، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

توجه مهم : قبل از استفاده از این آموزش توصیه می شود که حتما آخرین نسخه برنامه اینستاگرام را برای گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کنید.

1- ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و سپس از گزینه های انتهای صفحه، وارد پروفایل خود در اینستاگرام شوید. هم اکنون از قسمت بالا سمت راست گزینه 3 خط افقی را انتخاب کنید.

کلوز فرند اینستاگرام

2- در این بخش می توانید گزینه close friends را مشاهده کنید. اینک آنرا همانند تصویر ذیل انتخاب نمائید.

قابلیت کلوز فرند

3- هم اکنون شما می توانید لیست کلوز فرند خود را در این قسمت با انتخاب گزینه + در قسمت بالا سمت راست، اقدام به ایجاد لیست کلوز فرند خود در اینستاگرام نمائید.

کلوز فرند

ویرایش لیست کلوز فرند اینستاگرام

لازم به ذکر است که شما می توانید بعد از آنکه لیست کلوز فرند خود را ایجاد کردید، اقدام به ویرایش آن نمایید. این بدن معناست که شما می توانید افرادی که در این لیست قرار دارند را حذف و یا حتی برخی دیگر را نیز به آن اضافه کنید. از این رو همانند آموزش بالا وارد لیست کلوز فرندهای خود در اینستاگرام شوید.

ویرایش کلوز فرند

همان گونه که در تصویر بالا مشخص است، ما تصویر بالا را به 2 قسمت تقسیم کرده ایم. قسمت اول مخصوص حساب هایی است که در لیست کلوز فرندهای شما قرار دارند. از این رو اگر تصمیم به حذف آنها دارید، باید گزینه Remove را انتخاب کنید که با این اقدام، از لیست کلوز فرند شما خارج خواهند شد. اما قسمت دوم مربوط به حساب هایی است که هوش مصنوعی اینستاگرام به شما پیشنهاد میدهد آنها را به لیست کلوز فرند خود اضافه کنید. برای اضافه کردن آنها باید گزینه آبی رنگ Add را انتخاب نمائید.

کلوز فرند ، کلوز فرند اینستاگرام (instagram close friend) چیست؟

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی