نصب فونت گوشی سامسونگ
اگر گوشی سامسونگ دارید و تصمیم به تغییر فونت آن دارید، 2 روش برای تغییر فونت در گوشی های سامونگ وجود دارد که در این گزارش با آنها آشنا خواهید شد.

تغییر و نصب فونت گوشی سامسونگ

یکی از قابلیت هایی که گوشی های سامسونگ دارند، امکان تغییر و نصب فونت های جدید است که این قابلیت در میان سایر گوشی های اندرویدی، مشترک می باشد و صرفا این برند، این قابلیت را ارائه نمی کند. اما شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که فونت های جدید را براساس آموزش های نسبتا قدیمی و اشتباه در گوگل، فونت جدیدی را نصب کنید و اما به هیچ وجه اعمال نشود. با این وجود این در حالی است که شما می توانید فونت های جدید را در گوشی سامسونگ خود دریافت و نصب کنید که در ادامه این گزارش از نمناک به آن پرداخته ایم. همراه ما باشید.

تغییر فونت گوشی سامسونگ

همانگونه که مطلع هستید، بصورت پیش فرض تعدادی فونت در گوشی های سامسونگ بصورت نصب شده هستند که شما می توانید از میان آنها فونت مورد علاقه خود را انتخاب و در سرتاسر گوشی اعمال کنید. از این رو اگر شما تصمیم دارید تا از این فونت ها استفاده کنید و دیگر فونت جدیدی را دانلود نکنید، می بایست طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- از منو کاربری گوشی وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس گزینه Display را انتخاب کنید.

تنظیمات گوشی

2- اینک گزینه Font size and style را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید.

فونت گوشی

3- اینک وارد صفحه تنظیمات فونت گوشی سامسونگ خود شده اید که از قسمت پایین می توانید سایز فونت را با کشیدن انگشت تغییر دهید. اما اگر می خواهید فونت های موجود در گوشی خود را مشاهده کنید، می بایست گزینه Font style را انتخاب نمایید.

فونت سامسونگ

4- با انتخاب گزینه Font style، فونت های موجود در گوشی را می توانید انتخاب و سپس اعمال کنید.

فونت گوشی

آموزش نصب فونت های جدید در گوشی سامسونگ

اما اگر شما تصمیم دارید تا فونت های جدیدی را برای گوشی خود دانلود و نصب کنید، لازم به ذکر است که چنین چیزی ممکن می باشد اما در قالب یک محدودیت. چه محدودیتی؟ اینکه شما نمیتوانید هر فونتی را که قبلا دانلود کرده اید را نصب کنید. اما راهی دارید تا فونت های زیادی را از طریق ابزارهای سامسونگ دانلود و نصب کنید که در ادامه این گزارش بصورت قدم به قدم توضیح خواهیم داد.

1- بزرگترین و اصلی ترین فروشگاه برنامه های سامسونگ در قالب یک برنامه به نام galaxy store تهیه شده است که بصورت پیش فرض بر روی گوشی های سامسونگ نصب شده است و شما می توانید از این برنامه بصورت رایگان استفاده کنید. از این رو برای دانلود فونت می توانید از این فروشگاه استفاده کنید. اما اگر بنابر هر دلیلی این برنامه را بصورت نصب شده ندارید، می توانید galaxy store اقدام به دانلود آن نمایید.

2- بعد از دانلود این برنامه، وارد ان شوید و سپس از قسمت بالای برنامه گزینه جستجو که در تصویر ذیل مشخص شده است را انتخاب کنید و عبارت Font را در آن جستجو کنید.

فروشگاه گلکسی سامسونگ

3- اینک فونت های متعددی را مشاهده خواهید کرد که می توانید آنها را دانلود کنید.

دانلود فونت

4- بعد از دانلود و نصب فونت مدنظر خود، به لیست فونت های موجود در گوشی شما افزوده خواهد شد. از این رو طبق روش اول در قسمت بالا می بایست وارد تنظیمات شوید و سپس فونت جدید را با انتخاب گزینه Font style، در سرتاسر گوشی اعمال کنید. به همین سادگی شما موفق به نصب فونت جدید در گوشی شدید.

آموزش تصویری نحوه نصب فونت در گوشی سامسونگ

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی