تولد
دکوراسیون رنگی
رنگ ها در دکوراسیون، به خانه حس زندگی و نشاط میدهند درصورتی که در انتخاب آن ها دقت کنید و قوانین استفاد از رنگ ها را در دکوراسیون بشناسید.

قوانین دکوراسیون رنگی و شاد خانه

رنگ یکی از جالب ترین جنبه های دکوراسیون است و استفاده از رنگ و انتخاب رنگ صحیح در دکوراسیون داخلی از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا رنگ ها تاثیر مستقیم بر روحیه و شخصیت افراد داشته و درون خانه حس آرامش، زندگی ایجاد می کند. با استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون داخلی خانه می توانید حس سرزندگی را در خود و اعضای خانواده تان ایجاد کنید و محیط خانه تان را شاد و پر انرژی و تمام انرژی های منفی را دور نمایید. در این بخش از دنیای مد نمناک به شما خواهیم گفت که چگونه با استفاده از رنگ های شاد منزلتان را به یک خانه ی پرنشاط تر تبدیل کنید.

رنگ زرد در دکوراسیون منزل

زرد یکی از رنگ های شاد در دکوراسیون منزل است که شادی را القا می کند و رنگی بسیار مهیج است و به همه چیز حس روشنایی و انرژی خورشیدی می بخشد بنابراین برای ساخت فضایی پر از فعالیت نشاط، انتخاب بسیار مناسبی است. در استفاده از رنگ زرد برای دکوراسیون به نکات زیر توجه کنید:

 1. در فضاهای جمعی مانند فضای نشیمن و پذیرایی استفاده نمایید.
 2. استفاده کامل یا جزئی از رنگ زرد در اتاق کار توصیه می شود زیرا میتواند ذهن را خلاق تر کند.
 3. زرد، رنگ مثبتی است که می تواند برای اتاق نوجوانان بسیار مناسب باشد و حافظه را تقویت بخشد و به مطالعه نیز کمک کند.
 4. این رنگ برای محیط های کوچک و برای پر نور جلوه دادن فضاهای کم نور مناسب است.
 5. این رنگ را با رنگ های دیگر به کار ببرید و یا ترکیب کنید و از به کارگیری یک دست و کامل آن در یک اتاق و فضا، پرهیز کنید.

رنگ زرد دکوراسیون

رنگ قرمز در دکوراسیون خانه

قرمز یکی دیگر از رنگ های شاد در دکوراسیون منزل است که به خانه‌ی شما هیجان، انرژی و صمیمیت می‌ بخشد. نکات زیر برای استفاده از رنگ قرمز برای دکوراسیون اهمیت زیادی دارند:

 1. به کار بردن رنگ قرمز در دکوراسیون خانه شجاعت و دقت زیادی می‌خواهد.شما اگر بتوانید طیف‌های مختلف این رنگ را با رنگ‌های مکمل درست ترکیب کنید، خانه ای زیبا و پر انرژی خواهید داشت.
 2. از رنگ قرمز برای بخش‌هایی از خانه که به انرژی بیشتری نیاز دارید، استفاده نمایید.
 3. رنگ قرمز باعث افزایش اشتها می‌شود پس می توانید از آن برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده نمایید.
 4. برای داشتن خانه جذاب از این رنگ در طراحی راهرو ورودی استفاده کنید.
 5. اگر می خواهید در پذیرایی رنگ قرمز را به کار ببرید، حتما از این رنگ در کنار رنگ هایی خنثی، مانند سفید و طوسی روشن استفاده کنید.
 6. انتخاب رنگ قرمز برای مبلمان اتاق پذیرایی هم می‌تواند بسیار مناسب باشد اما نباید رنگ مبل و دیوار هر دو قرمز باشد.

رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

رنگ بنفش از رنگ های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی به دست می آید و از رنگ های سلطنتی محسوب می شود. هنگام استفاده از رنگ بنفش در خانه به نکات زیر توجه کنید:

 • رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی آشپزخانه در سبک مدرن جایگاه خوبی دارد و با انتخاب متریال ام دی اف بنفش رنگ می توانید جداره های آشپزخانه را به رنگ بنفش دیزاین کنید.
 • طیف های کمرنگ بنفش که با رنگ یاسی شناخته می شود بخاطر ملایمت و آرامش بخش بودن برای اتاق خواب دخترها بسیار مناسب است.
 • رنگ بنفش را به تنهایی در منزل به کار نبرید، از طیف های مختلف آن همراه با رنگ های خنثی استفاده نمایید.

رنگ آبی در دکوراسیون منزل

رنگ آبی و فیروزه ای از دیگر رنگ های شاد در دکوراسیون منزل هستند. برای استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون منزل نکات زیر را رعایت کنید:

 1. رنگ آبی باعث کاهش اشتها می‌شود و استفاده از این رنگ در آشپزخانه، باعث می‌شود غذای کمتری میل کنید.
 2. در کنار رنگ آبی، از رنگ‌های گرم برای متعادل کردن محیط استفاده کنید.
 3. در اتاق نشیمن می‌توانید از طیف‌های مختلف رنگ آبی مخصوصا آبی فیروزه‌ای استفاده کنید زیرا این رنگ در نشیمن باعث کاهش ضربان قلب و احساس آرامش بیشتر اهالی خانه می‌شود. همچنین ترکیب سفید و آبی تیره برای اتاق نشیمن می‌تواند انتخاب نسبتا خوبی باشد.
 4. مبلمان آبی رنگ حس امنیت و آرامش را به نشیمن هدیه می‌دهد.
 5. برای آرامش بخشیدن به اتاق خواب نیز می توانید از رنگ آبی استفاده نمایید.

دکوراسیون رنگی

رنگ سبز در دکوراسیون منزل

رنگ سبز، یکی از رنگ‌های شاد در خانه و در عین حال آرامش‌بخش بوده و حال و هوای بهاری به دکوراسیون خانه می بخشد. برای استفاده از رنگ سبز در خانه نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. برای داشتن یک دکوراسیون با رنگ سبز از گیاهان متنوع آپارتمانی استفاده کنید.
 2. دیوارها را با رنگ سبز روشن بپوشانید.
 3. مبلمان سبز درباری یا اشرفی و سبز زمردی می‌توانند بهترین گزینه برای استفاده در دکوراسیون سطلنتی و کلاسیک و استفاده از مبلمانی با رنگ سبز پسته‌ای، گزینه‌ای ایده‌آل برای دکوراسیون‌هایی به سبک مدرن می‌باشد.
 4. رنگ سبز جزو بهترین گزینه ها برای اتاق خواب می باشد.
 5. رنگ سبز را در دکوراسیون خود به تنهایی به کار نبرید و از آن در کنار رنگ های دیگر استفاده نمایید تا دکوراسیونی بی‌نظیر داشته باشید.

رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل

نارنجی یک رنگ فرعی در چرخه رنگ می باشد که از ترکیب رنگهای اصلی قرمز و زرد است که حس گرما و صمیمت را در فضا ایجاد می کند. برای استفاده از رنگ نارنجی در منزل به نکات زیر توجه کنید:

 1. رنگ نارنجی اگر به صورت تک رنگ در فضا استفاده شود، می تواند در درازمدت ناخوشایند و حتی اذیت کننده نیز به نظر آید.
 2. اگر از رنگ نارنجی برای دیوارها استفاده می کنید از دکوراسیون مینیمال استفاده کنید که خانه را بیش از حد شلوغ نکند.
 3. استفاده از رنگ نارنجی در نشیمن ایجاد فضایی گرم و صمیمی میکند و به راحتی میتواند افراد خانواده را کنار هم جمع کند.
 4. از تناژ های رنگ نارنجی برای وسایل جزئی استفاده کنید.
 5. رنگ نارنجی را با رنگ های خنثی روشن مانند سفید و یا رنگ های خنثی متضاد مانند رنگ خاکستری تیره ترکیب کنید.

رنگ صورتی در دکوراسیون منزل

صورتی از جمله انتخاب‌های خاص برای طراحی داخلی منزل است که به محیط خانه نشاط می بخشد. برای استفاده از رنگ صورتی در منزل به نکات زیر توجه کنید:

 1. انرژی موجود در این رنگ بسیار بالا است. بنابراین سعی کنید در وسایل کوچک و تزئینات خانه از آن استفاده کنید.
 2. انواع رنگ صورتی در کنار رنگ‌های خنثی،تاثیر بسزایی در طراحی داخلی منزل دارد.
 3. از رنگ صورتی می توانید در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بهره ببرید.
 4. از رنگ صورتی در کنار دیگر رنگ‌های مکمل برای دکوراسیون پذیرایی استفاده می‌شود. این انتخاب اغلب در رنگ مبلمان، رنگ دیوار، سقف و یا کف و پرده‌های پذیرایی اعمال می‌شود.
 5. استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون آشپزخانه کمی جسارت و شهامت می‌خواهد. دکوراسیون صورتی برای آشپزخانه در کنار رنگ‌های مکمی مثل سفید و طوسی زیبا و خاص می‌باشد.

دکوراسیون رنگ صورتی

قوانین دکوراسیون رنگی و شاد

اگر می خواهید به دکوراسیون خانه تان رنگ شاد بیافزایید، قوانین زیر کمکتان خواهد کرد:

 1. برای داشتن دکوراسیونی شاد و جذاب لازم نیست همه دیوار های خانه را رنگ کنید.
 2. برای اضافه کردن رنگ به خانه می توانید از یک وسیله خاص با رنگ جذاب استفاده نمایید، وسیله ای که وقتی آن را می بینید، احساس انرژی، الهام بخشی و لذت می کنید.سبد حصیری مورد علاقه تان را بخرید یا یک تابلوی هنری که شما را شاد می کند یا یک گلدان فرانسوی عاشقانه و یا یک پرده ی قالیچه نمای پرزرق و برق.
 3. برای جذابیت بخشیدن به خانه رنگ های گرم و خنثی را ترکیب کنید مثلا رنگ دیوار خنثی و وسایلتان را رنگ شاد انتخاب کنید.
 4. رنگ های طبیعت همیشه در الهام بخشی به شما موفق هستند پس از طبیعت الهام بگیرید.تکه هایی از طبیعت و رنگ برای افزودن علاقه ی بصری و حس و حال خوب به این اتاق نشیمن روشن و دوست داشتنی، کافی هستند.
 5. یک راه آسان و قابل تعویض برای اضافه کردن انرژی و علاقه بصری استفاده از منسوجاتی مانند رومبلی ها، دیوارپوش ها و قالیچه ها با رنگ شاد و الگوی ساده هستند.اگر جسور هستید، به دنبال دیوارپوش برای یکی از دیوار ها باشید یا پارچه های با طرح درشت برای پرده های سفارشی یا برای ترکیب با کوسن ها انتخاب کنید.
 6. یک راه آسان برای ایجاد یک طرح رنگارنگ جدید استفاده دوباره از وسایل قدیمی است.مثلا پارچه مورد علاقه تان صندلی یا صندلی های کسل کننده تان را دوباره روکش کنید یا با یک رنگ جسورانه و مدرن یک میز عسلی یا چراغ خواب قدیمی را رنگ کنید.
 7. یک راه ساده برای اضافه کردن رنگ به هر اتاقی استفاده از گل های تازه است. هر هفته با عوض کردن گل ها، در رنگ های محیط تنوع ایجاد کنید.ر

با این رنگها، خونه ات رو شاد و لوکس دیزاین کن

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی