جشنواره جهانی فیلم فجر

فراخوان سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1399کد مطلب : 80403زمان مطالعه : 2 دقیقه
سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر برای ثبت نام فیلم های متقاضی در این رویداد سینمایی فراخوان داده و مهلت ثبت نام را تعیین کرد.

فراخوان ثبت نام در سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از تاریخ 5 تا 12خرداد سال 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینما در تهران با حضور چهره های سرشناس دنیای هنر و آثار سینمایی برگزار میشود.

سی و هشتمین دوره از جشنواره جهانی فجر با شیوه برگزاری ترکیبی  اجرا شده و تاکنون نمایش فیلم های جشنواره را به شکل فیزیکی و برگزاری بازار فیلم به شکل مجازی در برنامه های خود در نظر دارد.

جشنواره جهانی فجر

تاریخ ثبت نام آثار در جشنواره جهانی فجر

در قوانین سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر،  مدت ثبت نام فیلم های متقاضی شرکت در این رویداد سینمایی  از 27 بهمن تا 27 اسفند ماه سال 99 تعیین گردیده است تا صاحبان آثار در این یک ماه، نسخه فیزیکی فیلم های خو را به دفتر جشنواره تحویل دهند. 

رقابت فیلم ها در بخش های مختلف جشنواره

این دوره از جشنواره جهانی فجر با رقابت سینمایی در بخش های اصلی و جانبی برگزار خواهد شد و فیلم های بلند و کوتاه در زمینه داستانی، مستند و انیمیشنی که مراحل تولید آنها در سال های 21-2020 میلادی به اتمام رسیده باشد، امکان حضور در بخش های رقابتی اصلی شامل سینمای سعادت (مسابقه بین الملل) و جلوه گاه شرق (سینمای کشور های آسیایی و اسلامی) و بخش های غیر رقابتی شامل جام جهان نما و مستند زیر ذره بین و سایر بخش ها را خواهند داشت.

جوایز جشنواره بین المللی فیلم فجر

برندگان جوایز سی و هشتمین وره جشنواره فجر در بخش های مختلف فیلم علاوه بر دریافت تندیس سیمرغ، مبلغی را به عنوان جایزه نقدی دریافت می کنند.

جوایز جشنواره

آغز ثبت نام در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی