روز جهانی آتش نشان
تاریخ 4 می به عنوان روز جهانی آتش نشان نامگذاری شده است. این روز را به آتش نشانان قهرمان و فداکار با متن های زیبا تبریک بگویید.

4 می، روز جهانی آتش نشان

نقش آتش نشان در جامعه نقش بسیار مهمی است. آتش نشان شبیه به یک نیروی امنیتی و تدافعی عمل می کند و خودش را وقف تعهداتی می کند که نسبت به کارش دارد. فرقی هم ندارد که در کدام کشور باشد.

همه آتش نشانان یک دشمن دارند که با آن به مبارزه می پردازند و آن هم چیزی نیست، جز آتش. فرقی ندارد که از کدام کشور آمده باشند، چه لباسی پوشیده باشند یا به چه زبانی صحبت کنند.

نمی توان هیچ انسانی را شجاع تر از یک آتش نشان دانست. اکثر ما به دنبال چیزهایی هستیم که در زندگی دوست داریم و مایلیم در امنیت کامل با اعضای خانواده و دوستان رفت و آمد کنیم، اما آیا می توانید تصور کنید شغلی داشته باشید که هر روز احتمال آسیب دیدگی، جراحت شدید یا حتی مرگ در آن وجود داشته باشد یا اصلا می توانید تصور کنید که احتمال دارد یک روز در آتش بسوزید.

آتش نشان کسی است که خودش را لابلای جنگل و آتش سوزی درختان به خطر می اندازد تا زندگی حیوانات را حفظ کند اینها همه اقداماتی هستند که آتش نشان ها هر روز انجام می دهند و نمی توان نام آن را چیزی جز قهرمانی خالصانه گذاشت.

همه این مواردی که ذکر شد، فقط بخشی از شغل آتش نشان محسوب می شود. به همین دلیل روز آتش نشان روز بسیار مهمی است و همه باید آن را مهم تلقی کنند.

روز جهانی آتش نشان

تاریخچه روز جهانی آتش نشان

چنانچه در بخش گوناگون نمناک می خوانید روز جهانی آتش نشان اولین بار توسط کسانی نامگذاری شد که با آتش های ساختمان ها در مصر باستان مبارزه می کردند.

آتش نشانان برای کمپانی های خصوصی کار می کردند و خدمات آن ها فقط مربوط به این کمپانی بود. کمی بعد از آن در روم باستان، اتش نشانان دیگری روی کار آمدند که به آن ها گارد آتش گفته می شد. این ها مورد آموزش قرار گرفتند و تجهیزاتی را در اختیارشان قرار دادند.

روز آتش نشان بعد از مرگ 5 آتش نشان قهرمان در سال 1999 نام گذاری شد. این اتفاق در استرالیا رخ داد که وزش باد شدید حین کار آتش نشانان، باعث آتش گرفتن تعدادی از آن ها شد. روز آتش نشان را در چهارم ماه می جشن می گیرند که در این روز جان و زندگی تعداد بسیار زیادی از مردم رم نجات داده شد.

نام گذاری این روز در دوم دسامبر سال 1998 انجام شد؛ روزی که اتفاق عجیبی در استرالیا رخ داد و کل جهان را شوکه کرد. لینتون یک محل پر جمعیت در ویکتوریای استرالیا بود و آتش سوزی عظیمی در آن اتفاق افتاد و آتش نشانان برای کمک به آنجا رفتند و تراژدی سوختن آتش نشانان باعث نامگذاری چنین روز بزرگی شد، زیرا دقیقاً زمانی که آن ها برای خاموش کردن آتش به دل آتش رفته بودند، جهت وزش باد تغییر کرد و همه داخل آتش افتادند. 5 تن از آن ها جان خود را از دست دادند. این اتفاق، یک اتفاق کاملا تراژدی بود و باعث شد که روز جهانی آتش نشان نامگذاری شود.

تاریخچه روز آتش نشانی

جملات تبریک روز آتش نشان

When a man becomes a fireman his greatest act of bravery has been accomplished. What he does after that is all in the line of work. - happy firefighter day

هنگامی که یک انسان تصمیم می گیرد آتش نشان باشد، یعنی بزرگترین شجاعت ممکن را به خرج داده است . هر اقدامی در این شغل نشان دهنده شجاعت فرد است. " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

I can think of no more stirring symbol of man’s humanity to man than a fire engine. - happy firefighter day

هیچ انسانیتی را نمی توان بالاتر از شغل آتش نشانی دانست . " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Neither fire nor wind, birth nor death, can erase our good deeds. - happy firefighter day

نه آتش، نه باد ، نه تولد و نه مرگ نمی تواند اقدامات بزرگ یک آتش نشان را پاک کند. " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Becoming fearless isn’t the point. That’s impossible. It’s learning how to control your fear, & how to be free from it, that’s the point. Necessity of action takes away the fear of the act, and makes bold resolution the favorite of fortune. - happy firefighter day

اینکه از چیزی نترسیم ، هدفمان نیست زیرا نترسیدن غیر ممکن است بلکه هدف ما یاد گرفتن کنترل ترس ها و چگونگی رها شدن از آن ها می باشد . لزوم انجام یک کار ، باعث می شود که ترس را از خودمان دور کنیم و همیشه آن را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانیم که یک آتش نشان این کار را به بهترین شکل انجام می دهد . " روز آتشنشان مبارک "

تبریک روز آتش نشان

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

The bravest are surely those who have the clearest vision of what is before them, glory and danger alike, and yet notwithstanding, go out to meet it. –happy firefighter day

شجاع ترین ها قطعاً کسانی هستند که واضح ترین بینش را از گذشته ، آینده و خطر دارند و با شجاعت کامل به استقبال آن می روند. " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

True courage is being afraid, and going ahead and doing your job anyhow. That’s what courage is. - happy firefighter day

شجاعت واقعی یعنی ترسیدن و نگران بودن ، اما نادیده گرفتن ترس و انجام دادن کار به هر شکل ممکن، نمی تواند تعریف دقیق شجاعت باشد . " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

The hero is the man who lets no obstacle prevent him from pursuing the values he has chosen. - happy firefighter day

قهرمان کسی است که اجازه نمی دهد هیچ مانعی ، او را از ارزش هایی که انتخاب کرده ، دور کند. " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

I think a hero is an ordinary individual who finds strength to persevere and endure in spite of overwhelming obstacles. - happy firefighter day

قهرمان ، یک انسان معمولی است که قدرت خود را صرف استقامت برای غلبه بر موانع می کند . " روز آتشنشان مبارک "

تبریک روز جهانی آتش نشان

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Real heroes are men who fall and fail and are flawed, but win out in the end because they’ve stayed true to their ideals and beliefs and commitments. - happy firefighter day

قهرمانان واقعی کسانی هستند که زمین می خورند ، شکست می خورند اما دوباره از جا برمی خیزند و به باور ها و ایده آل های ذهنی خود متعهد هستند . " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

A hero is no braver than an ordinary man, but he is brave five minutes longer. –happy firefighter day

قهرمان شجاع تر از انسان معمولی نیست ، بلکه شجاعتش فقط پنج دقیقه بیشتر به طول می انجامد . " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

A hero is someone who has given his or her life to something bigger than oneself. - happy firefighter day

قهرمان کسی است که زندگی را بزرگتر از خودش می داند و فقط به خودش فکر نمی کند . " روز آتشنشان مبارک "

جملات روز آتش نشان

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Hard times don’t create heroes. It is during the hard times when the ‘hero’ within us is revealed. - happy firefighter day

لحظات سخت به خودی خود قهرمان نمی سازند ، بلکه در طول لحظات سخت است که یک قهرمان شکوفا می شود . " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Courage is fear holding on a minute longer. - happy firefighter day

شجاعت ، یعنی ترس را یک دقیقه بیشتر به تاخیر بیندازید . " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Courage isn’t that you can see what lies ahead; courage means you will advance not knowing but doing at all costs. - happy firefighter day

شجاعت این نیست که همه چیز را از قبل ببینی . شجاع کسی است که نداند کاری که انجام می دهد ، چه پایانی خواهد داشت. " روز آتشنشان مبارک "

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

Firefighters never die, they just burn forever in the hearts of the people whose lives they saved. - happy firefighter day

آتش نشانان هرگز نمی میرند ، بلکه در قلب کسانی که جانشان را نجات داده اند ، تا ابد می سوزند ." روز آتشنشان مبارک "

تاریخچه روز جهانی آتش نشان + تبریک انگلیسی و فارسی

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : آتش نشان
وبگردی