اختراعات شگفت انگیز
مخترعین افراد بسیار باهوشی هستند و اختراعات خاص آنها زندگی بشریت را بهبود یا نجات میدهد اما مخترع بدشانسی وجود داشته که اختراع شگفت انگیزش باعث مرگ او شده است.

مخترعان بدشانسی که بدست اختراع خود کشته شدند

مخترعان؛ افرادی هستند که ایده ای که به ذهنشان می رسد را به واقعیت تبدیل می کنند تا مشکلی را حل کنند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید گاهی اختراع ممکن است منجر به مرگ سازنده اش هم بشود. در این قسمت از سرگرمی نمناک مخترعینی را معرفی خواهیم کرد که عامل مرگشان، اختراعشان بوده است؛ پس برای آشنایی با این افراد بخت برگشته با ما همراه باشید.

هنری اسمولینسکی

هدف اسمولینسکی؛ اختراعِ یک ماشین پرنده بود تا به بشر خدمت کند. او می خواست پروژه ای که در سال 1973 شروع کرده بود را به پایان برساند، اما نه تنها پرواز آزمایشی اش با شکست مواجه شد بلکه جانش را هم از دست داد.

فرانتس رایچلت

هدف رایچلت طراحی کت و شلوار بود که بتواند به عنوان چتر نجات پرواز برای خلبانان عمل کند. اولین تست او با مانکن های مصنوعی صورت گرفت و موفقیت آمیز هم بود. با این حال رایچلت خودش هم وارد عمل شد. او با کت و شلوارش از برج ایفل پرید و متاسفانه فوت کرد.

دوخت کت و شلوار

ویلیام نلسون

ویلیام نلسون، کارمند جنرال الکتریک، راه جدیدی برای موتوردار کردن دوچرخه پیدا کرد. او در حین تست اولیه دوچرخه موتوری اش با شدت به زمین افتاد و درگذشت.

هنری وینستانلی

هنری وینستانلیِ انگلیسی و مخترع و مهندسِ قرن؛ فانوس دریایی عظیمی را برای مشخص کردن صخره های خطرناک کنار ساحل طراحی کرد که البته تایید هم شد. همه چیز خوب پیش رفت تا این که طوفانی چند روزه که یکی از بزرگترین طوفان های تاریخ بریتانیا بود، ساحل کانال انگلیسی را در هم نوردید. فانوس دریایی وینستانلی و خود او در این باد ها و امواج بسیار شدید از بین رفتند و هیچ وقت هم اثری از آن ها پیدا نشد.

ویلیام بولاک

ویلیام بولاک تصمیم گرفت تا ماشین چاپ را به ماشین روتاتیو تبدیل کند؛ اما این اختراع باعث شد تا ساقِ پایش داخل دستگاه گیر کند و توسط ماشین له شود. با این که جراحان سعی کردند پای او را مداوا کنند، اما بولاک در نهایت به قانقاریا دچار شد. او دوباره برای عمل جراحی قطع عضو بستری شد، اما در طول عمل درگذشت.

هوراس لاوسون هونلی

او در حال کار بر روی زیردریایی ها بود. هر 3 اختراعش غرق شدند؛ به طوری که آخرین بار، خودش هم به همراه 7 خدمه اش به کام مرگ کشیده شد.

اختراع زیر دریایی

هری اسمولینسکی

هری اسمولینسکی هم سعی کرد تا نوعی خودرو اختراع کند. نمونه اولیه او از روی یک هواپیمای دو موتوره سسنا و یک فورد پینتو ساخته شد. اسمولینسکی و کمک خلبانش، اختراعشان را برای پرواز؛ از فرودگاه بیرون آوردند. لحظاتی بعد از بلند شدن، مدیر فرودگاه دود سیاهی را دید که از محل سقوط بلند می شد که این حادثه منجر به مرگ مخترعانش شد.

توماس میدگلی

میدگلی که در حال کار بر روی بنزین سرب دار و گاز های گلخانه ای بوده است، در تختی که برای بیماران مبتلا به فلج اطفال طراحی کرده بود، در حالی که طناب و قرقره به دورش پیچیده بود، مرده پیدا شد.

ماری کوری

این شیمیدان معروف در اثر آزمایش هایش با اورانیوم، رادیواکتیویته را کشف کرد؛ اما در واقع ماری بر اثر سرطان خون که به دلیل کارش و تماس با مواد شیمیایی گرفتار آن شده بود و در راه علم بود، درگذشت.

والرین آباکوفسکی

مخترع روسی آباکوفسکی در حال تست یک واگن پر سرعت درگذشت. در واقع موتوری که این مخترع در سن 26 سالگی روی قطار موردنظرش گذاشت، موتور یک هواپیما بود که او را به کام مرگ کشاند.

اختراع شگفت انگیزی که مخترع خود را کشت !!

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ش
وبگردی