بکاپ مخاطبان آیفون
اگر گوشی آیفون دارید و نگران مخاطبانی هستید که در بلند مدت آنها را ذخیره نموده اید، می توانید آنها را در حساب گوگل خود بکاپ یا نسخه پشتیبان بگیرید.

آموزش بکاپ گرفتن از مخاطبین آیفون در گوگل

اگر از کاربران گوشی های آیفون هستید حتما از این موضوع مطلع هستید که بهترین و آسان ترین روش برای ذخیره اطلاعات گوشی آیفون اعم از مخاطبین و...، استفاده از iCloud می باشد که متعلق به اپل است و کاربران محصولات اپل، حساب کاربری آیکلود دارند. با این وجود روش های دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید از آنها استفاده کنید. برای مثال شما می توانید از حساب گوگل نیز برای ذخیره مخاطبان خود استفاده نمایید که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با این آموزش آشنا خواهیم نمود. همراه ما باشید.

گوشی آیفون

روش اول؛ از طریق تنظیمات گوشی

همان گونه که در قسمت بالا گفته شد، اپل تمام مخاطبین شما را در حساب آیکلود بصورت پیش فرض ذخیره می کند. اما اگر تصمیم دارید تا مخاطبان خود را در حساب گوگل ذخیره کنید، هیچ مشکلی وجود ندارد و شما خیلی ساده می توانید این فرایند را انجام دهید. برای انجام این روش شما هم می توانید از بخش تنظیمات گوشی و هم از بصورت مستقیم از داخل حساب گوگل اقدام کنید که در این بخش به شما نحوه ذخیره کردن مخاطبین آیفون در حساب گوگل از طریق تنظیمات گوشی را آموزش خواهیم داد.

1- از منو کاربری وارد تنظیمات (Settings) شوید.

2- گزینه Contacts را انتخاب کنید.

تنظیمات آیفون

3- حساب گوگل مدنظر خود را انتخاب کنید.

4- اینک وارد تنظیمات حساب گوگلی که در مرحله 3 انتخاب کردید، خواهید شد که برای ذخیره مخاطبین باید گزینه Contacts را در آن فعال کنید. بعد از فعال شدن تمام مخاطبین شما بصورت اتوماتیک در حساب گوگلتان ذخیره خواهند شد.

مخاطبان آیفون

روش دوم؛ از طریق گوگل درایو

اما اگر تصمیم دارید تا بصورت مستقیم اقدام به ذخیره مخاطبان گوشی خود در حساب گوگل دارید، می توانید این فرایند را خیلی ساده انجام دهید. با این وجود لازم به ذکر است که برای کارکردن آسان با این برنامه بهتر است آنرا از اپ استور اپل دانلود کنید و سپس وارد حساب کاربری گوگل خود شوید که در ادامه توضیحات کامل داده شده است؛

1- برنامه Google Drive را از اپ استور دانلود و نصب کنید.

2- بعد از دانلود و نصب کامل برنامه، وارد آن شوید و سپس حساب کاربری گوگل خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن حساب کاربری از قسمت بالا سمت چپ لوگو گوگل درایو را انتخاب کنید.

3- نواری از سمت چپ برای شما به نمایش در خواهد آمد که باید در این بخش گزینه Settings را انتخاب کنید.

گوگل درایو

4- اینک backup را انتخاب کنید.

بکاپ گوگل درایو

5- گزینه های که تصمیم دارید از گوشی آیفون شما در حساب گوگلتان بکاپ گرفته شود را انتخاب کنید که باید Contacts نیز جزء گزینه های فعال و مدنظر شما باشد.

برنامه گوگل درایو

6- از قسمت پائین گزینه Start Backup را انتخاب کنید.

7- گزینه OK را انتخاب کنید و سپس دسترسی های لازم را به این برنامه بدهید تا شروع به بکاپ گیری کند.

دسترسی گوگل درایو

اینک شما موفق به بک آپ گیری از مخاطبین گوشی آیفون خود در حساب گوگل شدید.

اموزش بکاپ گرفتن مخاطبین آیفون در حساب گوگل

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفند آیفون
وبگردی