سریال شوق پرواز
به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس مروری بر سریال های ماندگار دفاع مقدس از سریال شوق پرواز تا کیمیا و خوش رکاب داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

سریال های دفاع مقدس که ماندگار شدند

31 شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و تا 6 مهر ادامه دارد و ما هر سال با برگزاری مراسمی ویژه یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی میداریم.

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس مروری بر سریال های دفاع مقدس داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

سریال های پرطرفدار دفاع مقدس

در این مطلب مروری بر پربیننده ترین سریال های دفاع مقدس در تلویزیون داشته ایم و به ماندگارترین های آن اشاره خواهیم کرد.

سریال کیمیا

یکی از ماندگارترین سریال های دفاع مقدس، سریال کیمیا به کارگردانی جواد افشار است که سال 94 از شبکه دو سیما پخش شد.

مهراوه شریفی نیا و آزیتا حاجیان

سریال کیمیا روایتگر زندگی دختر جوانی به نام کیمیا در برهه های مختلف زمان بود که زندگی پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. این سریال در سه مقطع زمانی قبل و حین انقلاب، آغاز جنگ، دوران جنگ ایران و عراق و زمان حال روایت می شود.

سریال دفاع مقدس

پوریا پورسرخ، آشا محرابی، حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، آرش مجیدی، سید مهرداد ضیایی، رضا توکلی، علی شادمان، عطا عمرانی، امیر کاظمی، کاظم هژیرآزاد، حسین توشه، کوروش زارعی، شهین تسلیمی، سودابه بیضایی، فریبا طالبی، نسرین نیک، وحید رهبانی، مالک سراج، عبدالحلیم تقلابی، ابتسام بقلایی، نوید خدا شناس، میرفرخ هاشمیان، محسن مجلس آرا و…. بازیگران سریال کیمیا را تشکیل میدهند.

سریال شوق پرواز

سریال شوق پرواز به کارگردانی یدالله صمدی یکی از پربیننده ترین سریال های دفاع مقدس است که سال 90 از شبکه یک سیما پخش شد.

شهاب حسینی

سریال شوق پرواز داستانی از زندگی شهید عباس بابایی خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در جنگ ایران و عراق به شهادت رسید. مجموعه شوق پرواز به کارگردانی یدالله صمدی با بازی شهاب حسینی برای نمایش زندگی نامه عباس بابایی ساخته شد و شهاب حسینی به خواسته ملیحه حکمت در نقش عباس بابایی بازی کرد.

شهاب حسینی

در سریال شوق پرواز بازیگرانی چون شهاب حسینی، شهرام حقیقت دوست، افسانه بایگان، الهام حمیدی، اکبر عبدی، فرهاد قائمیان، عبدالرضا اکبری، عباس امیری، مهران رجبی، مینا جعفرزاده، مهدی فقی، اتابک نادری، کورش تهامی و ... ایفای نقش کرده اند.

سریال در چشم باد

یکی دیگر از سریال های حوزه دفاع مقدس، سریال در چشم باد به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی است که سال 88 و 89 از شبکه یک سیما پخش شد.

ماهچهره خلیلی

در چشم باد روایتگر داستان زندگی خانواده ای است که رویدادها و لحظات تلخ و شیرین زندگی شان از دوره قیام میرزا کوچک جنگلی تا آزادسازی خرمشهر در آن به تصویر کشیده می شود. فاز سوم این سریال مربوط به دفاع مقدس است.

پارسا پیروزفر

در سریال در چشم باد بازیگرانی چون پارسا پیروز فر، اشکان قاسمی، ستاره صفرآوه، کامبیز دیرباز، اکبر عبدی، سعید نیک پور، سام درخشانی، سحر جعفری جوزانی، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق شریف، جهان گیر الماسی، لاله اسکندری، محمود پاک نیت، محمد رضا هدایتی، هومن سیدی، یونس غزالی و .... ایفای نقش کرده اند.

سریال خوش رکاب

سریال خوش رکاب به کارگردانی علی شاه حاتمی، سریالی در حوزه دفاع مقدس است که برای اولین بار نوروز سال 1382 روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

 سریال خوش رکاب

خوش رکاب روایتگر زندگی مردی است که دلبستگی عجیبی به کامیونش دارد و حاضر نیست که کامیونش را در اختیار افرادی که قرار است به جبهه های نبرد کمک کنند قرار بدهد.

ادامه سریال خوش رکاب با تغییر نام به خوش غیرت در نوروز سال 84 از شبکه یک سیما پخش شد و ادامه ای بر ماجراهای فصل اول این سریال بود.

سریال خوش غیرت

محمد کاسبی، مجید صالحی، مریم سعادت، پویا امینی، امیر نوری، مونا فرجاد، اصغر نقی زاد، سیدجلال طباطبایی، زهره صفوی، فرهاد جم، اکبر حمتی و... بازیگران این سرایل را تشکیل میدهند.

سریال خاک سرخ

سریال خاک سرخ یکی دیگر از سریال های پربیننده دفاع مقدس است که به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا سال 81 از شبکه یک سیما پخش شد.

سریال خاک سرخ

این سریال داستان دختری است که در سال های قبل از انقلاب از خانواده اش جدا شده و اکنون در پی حوادثی در جستجوی کشف هویت خویش است.

بهناز جعفری و لاله اسکندری

بازیگران سریال خاک سرخ عبارتند از:پرویز پرستویی، مهتاب کرامتی، حبیب رضایی، لاله اسکندری، بهناز جعفری، محمد مختاری، حسین شیدایی ، امیر آقایی و ... در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

سریال بازگشت پرستوها

بازگشت پرستوها به کارگردانی ابوالقاسم طالبی یکی دیگر از سریال های حوزه دفاع مقدس است که سال 75 و 76 از شبکه دو سیما پخش شد. بازگشت پرستوها روایتگر داستانی از دوران جنگ ایران و عراق و اسارت رزمندگان در خاک عراق و بازگشت به میهن است.

داوود رشیدی

بازیگران سریال بازگشت پرستوها عبارتند از:داوود رشیدی، سیاوش طهمورث، کتایون ریاحی، رامین پرچمی، تانیا جوهری، روح انگیز مهتدی، گیتی ساعتچی، ملکه رنجبر، فرهاد محبت، عنایت الله شفیعی، بهروز شعیبی و... بازیگران این سرایل را تشکیل میدهند.

سریال سفر به چزابه

سفر به چزابه به کارگردانی و تهیه کنندگی رسول ملاقلی پور سال 74 ساخته شد و روی آنتن شبکه دو سیما رفت.

سریال سفر به چزابه

داستان این سریال درباره ساختن یک فیلم جنگی است که ناخودآگاه پای فیلمبرادار و آهنگساز فیلم به منطقه چزابه و دیدن مناطق جنگی باز میشود و این سرآغاز همدلی با رزمنده ها است.

فرهاد اصلانی و آرش نوذری

مسعود کرامتی، فرهاد اصلانی، عاطفه رضوی، حبیب دهقان نسب، جمشید اسماعیل خانی، سیامک انصاری، آرش نوذری، حسین رفیعی و... بازیگران این سریال را تشکیل میدهند.

ماندگارترین و پربیننده ترین سریال های دفاع مقدس +تصاویر

513
این مطلب مفید بود ؟130
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی