بازیگران زن چشم رنگی
یکی از ویژگی های ظاهری که موجب جذابیت افراد می شود، داشتن چشمان رنگی می باشد. در این قسمت با بازیگران زیبای چشم رنگی سینما و تلویزیون ایران آشنا شوید.

بازیگران زن چشم رنگی سینما و تلویزیون ایران

معیارهای زیادی برای بازیگر شدن وجود دارد که یکی از آنها داشتن چهره ای زیباست. در سینمای ایران چهره های فراوانی وجود دارند که نه تنها به دلیل هنرشان در نقش آفرینی بلکه به دلیل جذابیت های ظاهری مانند داشتن چشمان رنگی هواداران زیادی دارند.

در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک به معرفی بازیگران زن چشم رنگی سینمای ایران می پردازیم، خانم های بازیگری که چشمان زیبایشان در کنار توانایی هایشان در بازیگری به آمار هوادارانشان افزوده است.

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست یکی از چشم‌رنگی‌های سینمای ایران که روزگاری گزینه‌ی اول فیلم‌های تجاری بود اما اکنون کارنامه درخشانی دارد و حضورش در هر فیلم، یک اتفاق محسوب می‌شود. او در فیلم هایی چون تی تی، ابلق، شبی که ماه کامل شد، رسوایی، خفه گی، تو ومن، گل یخ، سراسر شب، مجردها، باد در علفزار می پیچد، قلب یخی و... ایفای نقش نموده است.

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست بازیگر زن سینمای ایران با چشمانی رنگی/ عکس از روح‌الله حسین‌زاده

نفیسه روشن

نفیسه روشن از بازیگران زن چشم رنگی سینمای ایران است که در 19 سالگی با سریال روزهای به یادماندی جلوی دوربین رفت و در فیلم هایی چون کمکم کن،بچه هـای خیابان، روزگار قریب، اغما، مایا ببر مازندران، لازانیا، با تو می مانم، عملیات 125، شش قهرمان و نصفی، بچه مهندس، یک تکه زمین و... ایفای نقش نموده است.

نفیسه روشن

چشم های رنگی نفیسه روشن

فریبا متخصص

فریبا متخصص یکی از هنرمندانیست که چشم های رنگی زیبایی دارد، او با فیلم شب مکافات به کارگردانی فرامرز باصری جلوی دوربین رفت و سپس همین سال با سریال طالب وارد قاب تلویزیون شد. فریبا متخصص در آثاری چون شهرزاد، برف بیصدا می‌بارد، زمانه، همسفر، نیمه پنهان ماه، تولدی دیگر، چشم به راه، به کجا چنین شتابان، ملکوت، به دنیا بگویید بایستد، زیر سقف دودی و... بازی کرده است.

فریبا متخصص

فریبا متخصص با چشمانی رنگی/ عکس از ملیکا جباری

لیلا اوتادی

لیلا اوتادی یکی از بازیگران شناخته شده دنیای هنر است که چهره و چشمان زیبایی دارد، به گفته خانم بازیگر او هیچ عمل زیبایی در چهره ندارد و زیباییش خدادادی است! لیلا اوتادی در فیلم هایی چون گاندو، حوالی پاییز، آرام می گیریم، چرخ و فلک، زن ها فرشته اند، چهار انگشتی، تخته گاز، پسر کشی، پیشونی سفید و... بازی کرده است.

لیلا اوتادی

لیلا اوتادی بازیگر چشم رنگی سینما/ عکس از نسیم یوسفی

مهسا کرامتی

مهسا کرامتی جزو بازیگران زن چشم رنگی است که در دهه 80 و بعد از حضور در سریال خط قرمز به شهرت رسید. او همسر راما قویدل فرزند مرحوم رضا قویل از کارگردانان با سابقه کشورمان است که در فیلم هایی چون مرگ تدریجی یک رویا، آواز گنجشکها، قدمگاه، مصائب دوشیزه، خانه ابری، محیا، چیزی شبیه معجزه، سکوت خدا، خط قرمز و... ایفای نقش نموده است.

مهسا کرامتی

مهسا کرامتی از بازیگران زن چشم رنگی/ عکس از نیما مرادپور

مهتاب کرامتی

بازیگری بعدی چشم رنگی لیست ما، مهتاب کرامتی است که با بازی در مردان انجلس به اوج شهرت رسید. او در فیلم و سریال هایی مانند خاک سرخ، مریم مقدس، مردان آنجلس، میدان سرخ، روزهای به یادماندنی، رقص روی شیشه، مومیایی، صحنه زنی، جاده قدیم، رستاخیز، زن ها فرشته اند و... به هنرمندی پرداخته است.

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی بانوی هنرمند سینما با چشمان رنگی/ عکس از روح‌الله حسین‌زاده

لعیا زنگنه

لعیا زنگنه بازیگر چشم رنگی سینما و تلویزیون کشورمان است که بازی او در سریال تلویزیونی در پناه تو و در قلب من هنوز هم در یادها مانده است. این بازیگر در آثاری چون اغما، مدار صفر درجه، خیابان های آرام، شیفته، رنگ شب، تکیه بر باد، مادرانه، پدر، جرم، تب، رئیس، قاتل اهلی، پشت بام تهران و... بازی کرده است.

لعیا زنگنه

لعیا زنگنه بازیگر چشم رنگی سینما و تلویزیون/ عکس از روح‌الله حسین‌زاده

فقیهه سلطانی

فقیهه سلطانی جزو هنرمندانیست که یکی از زیباترین چشم ها را در سینمای ایران دارند، او بازیگری سینما را از سال 1373 با بازی در فیلم روسری آبی ساختهٔ رخشان بنی‌اعتماد آغاز کرد و بعد از آن در فیلم هایی چون امام علی، آهوی ماه نهم، یاور، زخم، طریق عشق، بوی گل های وحشی، جاودانگی، دوشیزه، عینک دودی، جادوگر و... ایفای نقش نموده است.

فقیهه سلطانی

چشمان رنگی فقیهه سلطانی/ عکس از ساناز جهان آرایی

مریم کاویانی

مریم کاویانی بازیگر چشم رنگی سینما و تلویزیون با بازی در سریال «او یک فرشته بود» و فیلم «هوو» به شهرت رسید. خانم کاویانی در فیلم و سریال هایی چون راز ناتمام، بی نشان، پنجمین خورشید، بوی باران، بچه مهندس، اخراجی ها، معراجی ها و... به هنرمندی پرداخته است.

مریم کاویانی

مریم کاویانی بازیگر چشم رنگی سینما و تلویزیون

تینا آخوند تبار

تینا آخوندتبار یکی از بازیگران چشم رنگی مطرح سینما و تلویزیون ایران است که به ورزش بیش از بازیگری علاقه داشته و این روزها بیشتر وقتش را برای ورزش مورد علاقه اش یعنی بوکس می گذارد. تیتا آخوند تبار که از لحاظ چهره کمی شبیه الناز شاکردوست میباشد، در فیلم هایی چون طلاق به سبک ایرانی، هرچی خدا بخواد، رسوایی، متل قو، دختران حوا، زاویه هفتم، دیوار و...بازی کرده است.

تینا آخوندتبار

تینا آخوندتبار بازیگری با چشمان رنگی

نیکی کریمی

نیکی کریمی بازیگر پر سابقه سینما و تلویزیون است که اولین بار در فیلم وسوسه جلوی دوربین رفت اما با بازی در فیلم عروس بهروز افخمی توجه اهالی سینما را به خود جلب کرد. او در فیلم هایی چون یاغی، ممنوعه، آقازاده، چهارشنبه 19 اردیبهشت، زن دوم، دو زن، نیمه پنهان، نسل سوخته، واکنش پنجم، پری، سارا و...ایفای نقش نموده است.

نیکی کریمی

نیکی کریمی با چشمان رنگی/ عکس از پیام ایرایی

مرجان محتشم

مرجان محتشم خانم کوچیک سریال پس از باران با چشم های رنگی و صورت معصومش را بسیاری از مخاطبان تلویزیون به یاد دارند، او برای اولین بار و به‌طور حرفه‌ای سال 1376 با سریال «بهشت گمشده» به کارگردانی کامران قدکچیان وارد عرصه هنر شد و در فیلم هایی چون پرواز در حباب، رز زرد، پس از باران، مهمان‌پذیر طوبی، ریحانه، بهشت گمشده، معصومه، آژانس دوستی و... درخشید.

مرجان محتشم

مرجان محتشم بازیگر چشم رنگی

رویا نونهالی

رویا نونهالی بازیگر چشم آبی سینمای ایران که با بازی در نقش ناتاشا در سریال خواب و بیدار بسیار درخشید، کارنامه درخشانی دارد، او در فیلم هایی چون خاتون، عصر جدید، هم نفس، ساعت شنی، شهرزاد، ملکه گدایان، یک تکه نان، دست انداز، شیرین، هلن و... ایفای نقش نموده است.

رویا نونهالی

رویا نونهالی با چشم های رنگی

هلیا امامی

هلیا امامی بازیگر جوان و خوش چهره سینما و تلویزیون است که فعالیت خودش را با حضور در کلاس های بازیگری مرحوم استاد سمندریان آغاز نمود، او در سریال از یادها رفته، آزادی مشروط، داستان یک شهر، دوربین، آتش و قداره، لژیونر، سکه و... بازی کرده است.

هلیا امامی

هلیا امامی بازیگر زن چشم رنگی سینما/ عکس از سپیده ساداتی

بهاره رهنما

بهاره رهنما بازیگر چشم رنگی دیگر سینما و تلویزیون است که در فیلم هایی چون افعی، نان و عشق و موتور 1000، گاو خونی، چارچنگولی، زیرزمین، ساخت ایران، خداحافظ بچه، ایکس لارج، بچه مهندس، آینه بغل، گیسو و... به هنرمندی پرداخته است.

بهاره رهنما

بهاره رهنما از بازیگران زن چشم رنگی/ عکس از حسین خدارتی

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران و دختر مرحوم حمیده خیرآبادی است که چشم های رنگی و چهره مهربانی دارد از همین رو بیشتر نقش مادرهای مهربان سریال های تلویزیونی را ایفا می کند.

این هنرمند در فیلم هایی چون ویلایی ها، شام آخر، مارال، در قلب من، پس از باران، بچه مهندس، آقا زاده، حکم رشد، برف بی صدا می بارد، آوای باران، رخصت، فاخته، نابرده رنج، جراحت، پشت بام تهران و... درخشیده است.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی بازیگر چشم رنگی/ عکس از پیام ایرایی

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی بازیگر محبوب و مشهوری که مخاطبان تلویزیون او را با نقش زلیخا در یوسف پیامبر می شناسند،از چشم های رنگی و چهره ای زیبا حتی در دوران میانسالیش برخوردار است. او در فیلم هایی چون پدر سالار، زیر سایه همسایه، پس از باران، شب دهم، شام آخر، بانوی من، پهلوانان نمی میرند و... به هنرمندی پرداخته است.

کتایون ریاحی

چشمان رنگی کتایون ریاحی/ عکس از نازی خوش اخلاق

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده دیگر بازیگر سینما و تلویزیون است که چشم های کشیده و رنگی گیرایی دارد. این بازیگر که در سریال نجلا به خوبی درخشیده است در فیلم هایی چون عاشقانه، سریال پرده نشین، فیلم هفت، فیلم کوتاه اینجا نه و... به ایفای نقش پرداخته و برنامه هایی چون ترمه و طلا، آفتاب گردان، دوستان، مثبت من و سپید پررنگ را اجرا کرده است.

سارا رسول زاده

چشمان زیبا و رنگی سارا رسول زاده/ عکس از حانیه زاهد

فریماه فرجامی

فریماه فرجامی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون است که چشمان رنگی زیبایی دارد. او فعالیت هنری خود را از تئاتر آغاز نمود و با بازی در سریال بخش چهار جراحی وارد قاب تلویزیون شد. خانم بازیگر در فیلم هایی چون قرمز، نرگس، هرسه نفرشان، تیغ و ابریشم، اجاره نشین ها، پرده آخر، زهر عسل، لامینور، مادر،ساغر و... بازی کرده است.

فریماه فرجامی

فریماه فرجامی بازیگر قدیمی با چشم رنگی/ عکس از ساناز جهان آرایی

سولماز حصاری

سولماز حصاری بازیگر سینما و تلویزیون که با چشمان سبزش شباهت زیادی به کتایون ریاحی دارد، در فیلم هایی چون هست و نیست، رو به راهم کن، آسمان من، برابر با اصل، زیگزاک، سرگشته، تسلیم سرنوشت، عاشقت شدم، رویای پرواز و... ایفای نقش نموده است.

سولماز حصاری

سولماز حصاری بازیگر چشم رنگی/ عکس از آنا عبدی

سارا منجزی

سارا منجزی بازیگر خوش چهره سینمای ایران است که نخستین بار در سریال کلاه پهلوی به کارگردانی دری ایفای نقش کرد. این خانم بازیگر چشم رنگی در فیلم هایی چون یادرفته، گاندو، پایتخت، کلاه پهلوی، نارگیل، شبهای مافیا، مورچه خوار، لابی، آخر خط، خنده در باران، دردسر بزرگ و... بازی کرده است.

سارا منجزی

سارا منجزی از بازیگران چشم رنگی/ عکس از ساناز جهان آرایی

حدیث فولادوند

حدیث فولادوند بازیگر چشم رنگی سینمای ایران است که با اکران فیلم های غزل، همکلاس، رز زرد و کما بسیار معروف و مشهور شد. خانم بازیگر کارنامه هنری خوبی دارد و در آثاری چون ماهی دم قرمز، داماد خجالتی، دزدان خیابان جردن، افراطی ها، کلاهی برای باران، شاخه گلی برای عروس، کما، رز زرد، غزل، دستهای آلوده،سریال معمای شاه، سریال مختارنامه، سریال گارد ساحلی، سریال معصومیت از دست رفته، گمگشته و... بازی کرده است.

حدیث فولادوند

حدیث فولادوند با چشمان رنگی زیبا/ عکس از شیوا دهقان

ساناز سعیدی

ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون که در سومین تجربه حرفه ایش در قاب تلویزیون با سریال «بچه مهندس » و در نقش مادرخوانده جواد جوادی به شهرت دست یافت، در فیلم هایی چون نفس، پریا، بچه مهندس، سارق روح، بوی باران، سودابه و... بازی کرده است.

ساناز سعیدی

چشم های زیبا و رنگی ساناز سعیدی/ عکس از روح الله حسین زاده

بهاره کیان افشار

بهاره کیان افشار که به تازگی در فیلم های کوزوو و رویای سهراب ایفای نقش نموده است، یکی دیگر از چشم رنگی های سینما است که در فیلم هایی چون گاهی به پشت سر نگاه کن، کلاه پهلوی، نوار زرد، سگ بند، ماهور، پسر کشی، دشمن زن، عاشقانه، حرفه ای، می خواهم زنده بمانم، گلشیفته، سودا و... بازی کرده است.

بهاره کیان افشار

بهاره کیان افشار بازیگر چشم رنگی/ عکس از روح الله حسین زاده

گلوریا هاردی

گلوریا هاردی بازیگر دو رگه ایرانی فرانسوی و همسر ساعد سهیلی بازیگر سینما است که اولین تجربه بازیگریش بازی در نقش رها (آزاده) در سریال کیمیا بود، در فیلم هایی چون سرباز، پسرکشی، شب های مافیا و... بازی کرده است.

گلوریا هاردی

گلوریا هاردی بازیگر چشم رنگی/ عکس از نازی خوش اخلاق

ویدا جوان

ویدا جوان بازیگر خوش چهره ای است که با بازی در سریال‌های ماه و پلنگ، پژمان، زمانه، شمعدونی به شهرت دست یافت، ایفای نقش در آثاری چون آسمان من، سارق روح، زیر هم کف، ملبورن، روزهای آبی، آبادان یازده 60، گرمابه، سگ بند و.... را در کارنامه هنری خود دارد.

ویدا جوان

چشمان رنگی ویدا جوان/ عکس از نازی خوش اخلاق

افسانه پاکرو

افسانه پاکرو یکی از خوش چهره ترین بازیگران ایرانی است که با فیلم رویای خیس به کارگردانی پوران درخشنده در کنار محمدرضا غفاری به شهرت رسید. این بازیگر که در سال 98 در فیلم ترانه ای عاشقانه برایم بخوان در نقش دلارا محصول مشترک ایران و ترکیه بازی کرد، در آثاری چون ترانه ای عاشقانه برایم بخوان، بهشت گمشده، دلتا ایکس، تکیه بر باد، در مسیر زاینده رود، رسم عاشقی و... بازی کرده است.

افسانه پاکرو

چشمان زیبا و رنگی افسانه پاکرو/ عکس از صنم رحمانی

زیباترین بازیگران زن سینمای ایران با چشمانی رنگی + تصاویر

3.9161
این مطلب مفید بود ؟12437
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
3 نظر به ثبت رسیده است
فرشته1400-09-13
کتایون ریاحی.الناز حبیبی .ویدا جوان.شهرزاد کمال زاده.ایدا فقیه زاده.ساناز سعیدی.حدیث فولادوند.افسانه پاکرو.هم چشم رنگی هستن
1912
Arman1401-06-23
بهاره رهنما چشم رنگیه؟!!!
196
Raz rezaei1402-02-17
من که زیبایی تو تینا پاکروان و رویا نونهالی، مریم کاویانی نمیبینم هر کی چشماش رنگی بود دلیل بر زیباییش نیست شما قشنگی تو بهاره رهنما میبینید؟
34
وبگردی