آیریس آپفل
متولد سال 1921 است و حالا شمع عدد 100 را روی کیک تولد شیک و لاکچری اش گذاشته اند تا با آرزوهای خوش برای سال آینده فوت کند.

آشنایی با آیریس آپفل مدلینگ، به بهانه تولد 100 سالگی اش

آیریس اپفل در 29 اوت 1921 در شهر نیویورک متولد شد و مدتی را در خانه پدربزرگ و مادربزرگش در بروکلین گذراند. آنجا بود که اشتیاق او به منسوجات پس از دیدن مقادیر زیادی تکه پارچه که دختران مادربزرگش برای دوخت اقلام خیریه در دست داشتند، شعله‌ور شد. گاهی اوقات به او اجازه می‌دادند تا با تکه های باقی مانده و بلا استفاده پارچه ها بازی کند.

او که تصاویرش را در این بخش از دنیای مد نمناک مشاهده می کنید، حالا 100 ساله شده و همچنان علاقه به رنگ و مد و... را در وجود خود دارد که همچنان به عنوان مدلینگ در این عرصه مشغول فعالیت است.

آیریس آپفل

آیریس اپفل در رابطه با موفقیت "تصادفی" خود گفت:"من هرگز برنامه ای برای مدلینگ شدن نداشتم و همه چیز اتفاقاتی رخ داد. شما باید با خودتان صادق باشید، باید خودتان را بشناسید و دنبال روند نباشید تا اینگونه یاد بگیرید که چطور ریسک کنید."

او در مصاحبه ی دیگری گفت:"من همیشه برای خودم لباس می پوشیدم. برایم مهم نیست که کسی چه فکری می کند. من یک شورشی نیستم و این کارها را انجام نمی دهم تا کسی را شوکه کنم. صادقانه بگویم، من به هیچ وجه به چیزی جز لذت و شوق درونی خودم، فکر نمی کنم."

سن آیریس آپفل

پیرترین مدلینگ جهان در سال 1950، همراه با همسر فقیدش، کارل آپفل، که 100 سال عمر کرد، یک شرکت بین المللی تولید پارچه بافندگان قدیمی را تأسیس کردند. از آنجا، این زوج به تهیه پارچه‌هایی برای وزارت امور خارجه، کاخ سفید و موزه هنر متروپولیتن پرداختند و طبق آگهی‌های ترحیم آپفل فقید در نیویورک تایمز، با همه از گرتا گاربو گرفته تا جکی کندی کار کردند.

پس از اینکه مؤسسه لباس در موزه هنر متروپولیتن، آپفل را در «رارا ​​آویس» به نمایش گذاشت، نمایشگاهی که لباس‌های رنگارنگ، عینک‌های بزرگ و جواهرات چند لایه او را برجسته کرد، او به شهرت بین‌المللی دست یافت.

مدلینگ 100 ساله

این نمایشگاه از سال 2005 تا 2006 برگزار شد و آپفل در آن زمان 84 ساله بود. از آن زمان، او به خاطر عشق مادام العمرش به دنیای مد و مشارکت در دنیای مد مشهور شد. در سال 2018، حتی یک عروسک باربی به شکل او ساخته بود.

آیریس اپفل معمولا لباس‌های خود را با لایه‌های زیادی از دستبندهای با مهره‌های رنگی و درشت ست می‌کند و معتقدر است که این شیک پوشی را از مادرش به ارث برده است.

مدلینگ 100 ساله؛ فقط ببین دَک و پوزشو

3.789
این مطلب مفید بود ؟6623
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : مدلینگ
وبگردی