آی یو دی
آی یو دی یکی از مطمئن ترین روش های پیشگیری از بارداری است اما سوالی که برای بسیاری از خانم ها به وجود می آید تاثیر آی یو دی بر روابط زناشویی آن ها است.

تاثیر آی یو دی در میل جنسی و زندگی زناشویی

قرص های اورژانسی، روکش های پلاستیکی شفاف (برای آقایان) و قرص های صورتی کوچک تنها تعداد انگشت شماری از گزینه ‌های موجود برای پیشگیری از بارداری هستند که ممکن است پزشکتان برای شما پیشنهاد کرده باشد؛ بنابراین احتمالا با انواع این روش ها آشنایی مختصری دارید. یکی از روش هایی که شاید اطلاعات در موردش خیلی گسترده نباشد، استفاده از آی یو دی است.

آی ‌یو‌ دی یا دستگاه ‌های داخل رحمی، نمونه‌ای از روش ‌های پیشگیری از بارداری است. این وسیله T شکل را داخل رحم می گذارند که به عنوان یک روش بلند مدت برای جلوگیری از حاملگی استفاده می شود و حدودا در 99 درصد مواقع موفق عمل می کند و یکی از تاثیرگزارترین روش هاست؛ اما به هر حال تاثیراتی هم روی بدن دارند.

آی یو دی های هورمونی و مسی در دسترس هستند که نوع هورمونی آن می تواند در بهبود علائم شدید پریود مانند خونریزی های شدید، دل درد شدید و یا حتی بهبود اندومتریوز یا سندروم تخمدان پلی کیستیک هم موثر باشد.

چنانچه در مطالب قبلی بخش بهداست و سلامت نمناک هم اشاره شد، بعد از اینکه نوع آی یودی را انتخاب کردید، باید با فواید و عوارض آن هم به طور کامل آشنایی پیدا کنید؛ زیرا بعضی از انواع هورمونیِ این دستگاه ها باعث کاهش میل و قدرت جنسی می شوند که شبیه به عوارض قرص های ضد بارداری است.

تاثیرات آی یو دی

رابطه میل جنسی با آی یو دی چیست؟

رابطه بین میل جنسی با آی یو دی یا هر کدام از روش های جلوگیری از بارداری کاملا مشهود است؛ اما نکته جالب اینجاست که ممکن است بعضی از افراد با افزایش میل جنسی هم مواجه شوند.

نوعِ هورمونی این دستگاه ها با انواع قرص های ضد بارداری متفاوت هستند؛ در واقع آنها هورمون پروژستین آزاد می کنند که باعث یک نوع بی حسی موضعی در رحم شده و از بارداری تا حد زیادی جلوگیری می کند.

آی یودی های مسی یک نوع پوشش مس دارند که از باردار شدن جلوگیری می کند؛ اما رویِ هورمون های بدن تاثیرگزار نیست و در نتیجه باید بدانید که هرکدام چه تاثیری روی میل جنسی تان خواهند داشت.

حقیقت این است؛ از آن جایی که با استفاده از این دستگاه دیگر نگران باردار شدن نیستید و خیال راحتی دارید؛ در نتیجه این آرامش روانی ممکن است باعث افزایش میل جنسی تان بشود و باعث شود که از روابط زناشویی خود بیشتر لذت ببرید.

با پزشک خود مشورت کنید

درست است که اینترنت اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد؛ اما تجربیات هر کسی متفاوت است؛ بنابراین بهتر است که در این مورد از پزشک خود سوال بپرسید و ببینید که تاثیرات آی یو دی‌ای که برای شما استفاده شده است، روی بدن تان چه خواهد بود.

آی یو دی، چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی