قانون زندگی ژاپنی ها
سبک زندگی ژاپنی ها، یکی از سبک هایی است که در سطح جهان به عنوان سبکی سالم یاد می شود. با این وجود این سبک زندگی چه قوانینی دارد؟

قانون مخصوص ژاپنی ها برای مدیریت بهتر ذهن و زندگی

ذهن انسان می تواند بزرگترین دشمن یا بهترین دوستش باشد. از طرفی اگر آن را به شیوه درست مدیریت کنیم، می تواند بهترین راهنمای ما باشد. ژاپنی ها قوانینی دارند و استاندارد هایی را رعایت می کنند که باعث می شود مدیریت بهتری روی ذهن خود داشته باشند. در نتیجه احتمال رسیدن به موفقیت در آن ها بالا می رود که در این قسمت از نمناک قصد داریم قانون های آن ها را به شما معرفی کنیم. 

Kaizen تکنیک نظم

این تکنیک یک روش پیشرفت مداوم بر اساس ایده ای با تغییرات مثبت و پایدار است. معمولاً بر اساس کار گروهی و وقف زمان و انرژی برای این کار است که با استراتژی در تضاد است. در واقع یک ایدئولوژی ارتقای خود است که ظرفیت ذهنی را قدرت می بخشد و یکی از بهترین تکنیک های ژاپنی محسوب می شود.

نظم در زندگی

این روش چگونه عمل می کند؟

بسیاری از تغییر ها در زندگی ترسناک هستند، حتی اگر تغییرات مثبتی باشند. تلاش برای رسیدن به اهداف با استفاده از روش های غیر شرطی، اغلب شکست می خورند زیرا ترس را افزایش می دهند اما مراحل کوچکی که در این روش وجود دارد، جلوی ترس ذهنی را می گیرد و باعث فکر خلاقانه می شود. 

کایزن چیست؟

کایزن رویکرد بهبود مستمر بر اساس تغییرات کوچک و مثبت است که می تواند نتیجه بزرگی را به همراه بیاورد. معمولا این رویکرد بر اساس همکاری و تعهد شکل می گیرد که با رویکردهایی که از تغییرات رادیکالی یا بالا به پایین استفاده می کنند تا تغییری حاصل کنند، در تضاد است. 

کایزن روش کار اصلی کارخانه ها و شرکت هایی مثل تویوتا است. این متد در بخش تولید برای کم کردن نواقص، حذف ضایعات، افزایش بهره وری، تشویق نیروی کار و به کار انداختن قوه خلاقیت توسعه پیدا کرد. کایزن ترکیب دو کلمه ژاپنی است که با هم معنای تغییر مثبت یا پیشرفت می دهد. 

همکاری

IKIGAI:قانون ژاپنی ها برای زندگی شاد و طولانی

در این قانون سمبل زندگی، با ارزش آمیخته می شوند که از درون افراد نشأت می گیرد. در واقع یک آتش و یک استعداد عالی است که خودش را به شما نشان می دهد و هدف اصلی را برای شما رونمایی می کند. به نظر شما چه کسی است که نمی خواهد یک زندگی طولانی و شاد داشته باشد ؟ 99 درصد ما دوست داریم یک زندگی معنادار را تجربه کنیم. این روش هم به ما تضمین می کند که به خواسته خود برسیم. کتابی هم در این باره نوشته شده که یکی از تاثیرگذارترین کتاب ها در جهان محسوب می شود و در آن نویسنده راهکار هایی را به ما نشان می دهد که چگونه با درون خود مذاکره کنیم و قربانی مشکلات زندگی نشویم. 

ایکیگای دقیقا چیست؟

ریشه کلمه ایکیگای (ikigai) به دوره "هی آن" ژاپن (یعنی سال های 794 تا 1185) بر می گردد. روانشناس و متخصص علاقه مند به نظریه ایکیگای، آکیرو هاسگاوا در یک مقاله تحقیقاتی در سال 2001 به این نکته اشاره کرده که gai از کلمه kai که در زبان ژاپنی به معنای صدف است، برگرفته شده است. 

صدف

طی این دوره صدف از ارزش فوق العاده ای برخوردار بوده است، بنابراین ارزشمند بودن این کلمه ذاتا مشخص است. از طرفی هم این کلمه مشابه واژه ژاپنی به معنای «ارزشش را دارد» است. ایکیگای یعنی همان چیزی که به خاطرش تا صبح بیدار می مانید.

گای (Gai)

کلید رسیدن به هدف یا یک چیز ارزشمند در زندگی است. بهترین روش برای پیدا کردن هدف نهایی، استفاده از دیاگرام ون ایکیگای و پیدا کردن ناحیه مشترک چهار منطقه که چهار ویژگی را نشان می دهند، است؛ یعنی چیز هایی که شما در آن ها خوب هستید، چیز هایی که دنیا به آن نیاز دارد، چیز هایی که بابت شان پول می گیرید و چیز هایی که عاشقشان هستید.

هنر دور انداختن

هنر دور انداختن به شما آموزش می دهد که چگونه با توانایی ذهنی خود کار کنید و لذت درونی را پیدا کنید و سرشار از شور زندگی و شوق باشید. در واقع یک کتاب هم در این باره نوشته شده است که یاد می دهد چگونه ذهن خود را پاکسازی کنید. راهکار ها و راهنمایی های جذابی را در اختیار شما قرار می دهد که هدف اصلی نویسنده کتاب این است که چیز هایی که آزارتان می دهد را دور بریزید. 

شادی

همچنین به شما آموزش می دهد که چگونه به چیز های مثبت فکر کرده و بتوانید ذهن تان را آرام کنید و کاملاً همه چیز را با نظم بیشتری پیش ببرید. 

Zen:هنر زندگی ساده

تعریف زِن در طول سال ها ارتقا پیدا کرده است و معنای معنوی پیدا کرده و در واقع اگر درست رعایت شود، می تواند معجزه زندگی را به شما نشان دهد. هنر ساده زندگی کردن به شکل کاملاً عمیق در کتابی در این باره به تصویر کشیده شده است و اجرا کردن آن در زندگی روزانه نیازمند یک نظم جدی و کنترل درون است. واژه Zen یک کلمه ژاپنی با تلفظ ch'an چینی است که معنای مدیتیشن می دهد.

قانون ژاپنی ها برای مدیریت بهتر ذهن و زندگی

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
برچسب : سبک زندگی
وبگردی