جواد عزتی
جواد عزتی یکی از بازیگران مهم سینما در سالهای اخیر است که هم در ژانر کمدی و هم غیر کمدی، بازیگر توانایی است. برخی از کارهای غیر کمدی او را مرور می کنیم.

بهترین نقش آفرینی های جواد عزتی در فیلم های غیرکمدی

جواد عزتی یکی از بازیگران مطرح سینمای امروز است که با پشت سر گذاشتن مسیری سخت، به یکی از پولسازترین و مهمترین بازیگران سینما تبدیل شده و حضور او در هر فیلم، موفقیت نسبی آن فیلم را تضمین کرده است.

جواد عزتی یکی از بازیگران بی حاشیه سینما و تلویزیون است که تا کنون توانسته است که در هر نقش متفاوتی موفق عمل کرده و در مسیر موفقیت، پیشرفت بیشتری کسب کند. فیلم شنای پروانه آخرین فیلم اکران شده از جواد عزتی در سال 99 است که نقشی غیر کمدی او بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

فیلم آفریقا 

جواد عزتی در نقشهای طنز بسیاری بازی کرده است که معروفترین آنها بابا اِتی در سریال قهوه تلخ بود. اما این بازیگر فعالیت خود را معطوف به عرصه کمدی نکردهو در زمینه نقش های جدی نیز خود را محک زد که فیلم آفریقا به کارگردانی هومن سیدی یکی از نقشهای جدی او در ابتدای کار بعد از فیلم طلا و مس بود.

جواد عزتی در آفریقا 

فیلم لاتاری، ماجرای نیمروز و ماجرای نیمروز2 ردخون

جواد عزتی تا قبل از فیلم ماجرای نیمروز 1و 2 بیشتر در نقشهای کمدی مشهور بود و با این فیلم ها توانست در نقش یک مامور امنیتی باهوش و کمی عبوس و خشن، کاراکتر صادق را به حدی باورپذیر کند که به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران، شایسته جایزه سیمرغ بود.

این بازیگر در لاتاری محمدحسین مهدویان بار دیگر توانست با نقش کوتاه خود تاثیر بسیاری در فیلم داشته و سکانسهای به یاد ماندنی را ثبت کند.

جواد عزتی در رد خون

شیار 143

شیار 143 نام فیلم دیگر جواد عزتی به کارگردانی نرگس آبیار است که نقش سربازی را بازی می کرد که به گفته خود مصداق عینی آن را دیده بود. بازی جواد عزتی در نقش یک رزمنده مقدمه ای برای حضور او در سیمای دفاع مقدس شد.

جواد عزتی

تنگه ابوقریب

جواد عزتی در فیلم تنگه اوقریب، شخصیت پزشکی  را بازی کرد که چالش موفقیت آمیزی برای او بود. تنگه ابوقریب دو قهرمان داشت که جواد عزتی یکی از آنها بود. جواد عزتی در نقش فردی جدی و غیر منعطفی بود که به همراه دوست صمیمی خود در مقابل دشمن ایستادگی می کرد.

جواد عزتی در تنگه ابوقریب

جان دار

جواد عزتی برخلاف برخی از بازیگران با فیلم اولی ها نیز همکاری کرده است که جان دار اولین فیلم  حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری در مقام کارگردان است. جواد عزتی در این فیلم با نقشی جدی و تلخ شخصیت خواستگاری را بازی می کرد که با وجود نقشی خاکستری، مخاطب او را محق می دانست. او در این فیلم با فاطمه معتمد آریا و حامد بهداد و باران کوثری همکاری کرد.

جواد عزتی در جان دار

خورشید

خورشید ولین تجربه جواد عزتی با مجید مجیدی کارگردان سینما است. جواد عزتی در این فیلم به مسئله کودکان کار می پردازد. این فیلم در جشنواره های مختلف، موفق به دریافت جوایز شده است.

جواد عزتی در خورشید

آتابای

آتابای چالشی متفاوتبرای جواد عزتی بود زیرا باید با گویش ترکی در این زبان سخن می گفت و شخصیت عاشقی دل شکسته را با دیالوگ های کم بازی می کرد که احساسات خود را با حالت چهره نشان می داد. این فیلم به کارگردانی و تهیه کنندگی نیکی کریمی و نویسندگی هادی حجازی فر بود، جواد عزتی، هادی حجازی فر و سحر دولتشاهی از بازیگران اصلی فیلم بودند.

جواد عزتی در آتابای

مغز استخوان

جواد عزتی در فیلم مغز استخوان به کارگردانی حمیدرضا قربانی نقش متفاوتی را در ژانر غیر کمدی تجربه کرد. جواد عزتی در نقش فردی زندانی که به جرم قتل و تجاوز تا یک ماه دیگر اعدام می شود را بازی کرده است. او دراین فیلم مانند بسیاری از نقشهای دیگر، شخصیت پدر پیام را بسیار باورپذیر بازی کرده و یکی از بازیگران کلیدی فیلم محسوب می شود.

جواد عزتی

شنای پروانه

شنای پروانه جدیدترین کار غیر کمدی جواد عزتی است که در سی و هشتمین جشنواره فجر حضور موفقی داشت. جواد عزتی یکی از نقشهایی را بازی کرد که هر بازیگری آرزوی ایفای آن را دارد. جواد عزتی که برای خونخواهی همسر برادر و نجات برادرش از زندان تلاش می کند با ماجراهای غیر قابل باوری روبه رو می شودکه تحول درونی او را نشان می دهد.

او در نقش حجت که از قلدری و زورگویی توبه کرده، به قدری باورپذیر ظاهر شد که بسیاری از افراد او را لایق سیمرغ می دانستند.

جواد عزتی در شنای پروانه

دوزیست

دوزیست عنوان فیلم دیگر جواد عزتی در ژانر غیر کمدی است که برزو نیک نژاد آن را کارگردانی کرده است. جواد عزتی در نقش عطا که با پسرش بازی می کند که دوستان خود را به خانه دعوت کرده و از دلبستگی کلفت همسایه اشان به خود بی خبر است.

نقش جدی جواد عزتی در این فیلم باع شده است که مخاطب او را مانند تمام فیلم های دیگرش در نقش کمدی پذیرفته و کارگردانان با خیال راحت نقشهای متفاوت را به او بسپارند.

جواد عزتی در دوزیست

مروری بر فیلم های جواد عزتی در نقش غیر کمدی

513
این مطلب مفید بود ؟130
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
برچسب : جواد عزتی
وبگردی