محمدجواد نظری گلپایگانی

داستان غم انگیز زندگی آتقی آینه عبرت از زبان پسرش

کد مطلب : 90028تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
محمدجواد گلپایگانی بازیگر سریال آینه عبرت که با نقش آتقی به شهرت بسیاری دست یافت صبح امروز درگذشت.

زندان رفتن آتقی آینه عبرت، محمدجواد گلپایگانی

جواد گلپایگانی که با بازی در نقش آتقی در سریال آینه عبرت به کارگردانی محسن شاه محمدی در تلویزیون شناخته و مشهور شد، متأسفانه بامداد امروز یکشنبه 14 اسفندماه در خواب بر اثر سکته قلبی در 72 سالگی از دنیا رفت و جامعه هنری را مغموم ساخت.

این هنرمند سال هایی از عمرش را در حبس به سر میبرد اما ماجرای زندانی شدن بازیگر نقش آقا تقی آینه عبرت چه بود؟ در ادامه این بخش از نمناک علت زندانی شدن زنده یاد جواد گلپایگانی را منتشر نموده ایم.

برنامه فرمول 1

محمدجواد نظری گلپایگانی در برنامه فرمول 1

جواد گلپایگانی که در سریال پر بیننده و قدیمی آینه عبرت نقش مرد معتادی به نام آتقی را بازی کرده بود، چندین سال از عمر خود را در زندان سپری کرد، برخلاف تصور بسیاری از افراد علت زندانی شدن بازیگر نقش آتقی معتاد بودنش نبوده بلکه او در پی یک تصادف غیر عمد زندانی شد.

سریال آینه عبرت

محمدجواد نظری گلپایگانی در سریال آینه عبرت

در ادامه صحبت های پسر بازیگر نقش آقا تقی آینه عبرت را درباره علت زندان رفتن پدرش می خوانید.

عباس گلپایگانی پسر بازیگر نقش آقا تقی آینه عبرت روی آنتن شبکه دو و در برنامه محاکات عنوان نمود که پدرش در ماجرای یک تصادف منجر به قتل، نزدیک به 14 سال گرفتار زندان بود.

او گفت که بعد از ماجرای تصادف پدر خانه خود را فروخته و به خانه پدربزرگش نقل مکان کردند و در تمام این 14 سال بار زندگی بر دوش مادرش بوده است.

برنامه محاکات

محمدجواد نظری گلپایگانی و پسرش عباس در برنامه محاکات

بر اساس گفته های پسر این هنرمند، پدرش تنها به خاطر 125 میلیون نزدیک 14 سال در زندان بود و به این دلیل که دوست نداشت کسی از زندانی شدنش با خبر شود، از همکارانش کمک نگرفت. او در ادامه صحبت هایش درباره علاقه خود به موسیقی و خوانندگی و از برهم خوردن نامزدیش به دلیل مشکلات مالی و عدم حضور پدر گفت که به حسرت در زندگیش تبدیل شده است.

محمدجواد نظری گلپایگانی

محمدجواد نظری گلپایگانی در برنامه محاکات

بیوگرافی کوتاه جواد گلپایگانی، بازیگر نقش آتقی آینه عبرت

محمدجواد نظری گلپایگانی، بازیگر و تهیه‌کننده، متولد 26 اسفند سال 1329 است. این هنرمند در سال 1355 ازدواج کرده که ثمره آن یک پسر و دو دختر می باشد.

زنده یاد جواد گلپایگانی در فیلم و سریال هایی چون آینه عبرت، آتیه، برگ ریزان، مزدوران، آقای شانس،عصیانگران، نقطه ضعف،زر خرید، شجاعان ایستاده می میرند، باغ بلور و... ایفای نقش نمود.

او به جز بازیگری در عرصه هنر به عنوان تهیه کننده نیز فعالیت داشت و تهیه کنندگی آثاری چون مزدوران، شیلات، عصیانگران و... را بر عهده داشت.

فیلم آقای شانس

محمدجواد نظری گلپایگانی در فیلم آقای شانس

جواد گلپایگانی درگذشت؛ پایان داستان آتقی

محمدجواد نظری گلپایگانی یکشنبه 14 اسفندماه 1401 بر اثر سکته قلبی در 72 سالگی فوت کرد.

داستان غم انگیز زندگی آتقی آینه عبرت از زبان پسرش

4.734
این مطلب مفید بود ؟322
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ف
2 نظر به ثبت رسیده است
امیر ن1401-12-14
درست زندگیش نابود شد اما ایستاده مرد.روحت شاد مرد خاطرات دهه 60
40
آوا1401-12-15
روحش شاد .
40
وبگردی