جیب تاجر مرغ
جیب تاجر با گوشت چرخ کرده یا مرغ را میتوان یک فینگرفود ساده یا ساندویچ خوشمزه دانست که آن را با خمیر مخصوص یا نان تست آماده می کنند.

طرز تهیه جیب تاجر با مرغ و بدون خمیر

جیب تاجر یک غذای ساده و خوشمزه با مرغ و نان تست است که برای عصرانه یا تولد میتوان سرو کرد. طرز تهیه جیب تاجر چندین سبک مختلف دارد که با خمیر و گوشت چرخ کرده هم میتوان آن را تهیه کرد اما رسپی این بخش از آموزش آشپزی نمناک طرز تهیه جیب تاجر با مرغ و نان تست است.

 مواد لازم فینگر فود جیب تاجر

  • سینه مرغ : 1 عدد
  • نان تست :یک بسته 
  • تخم مرغ : 2 عدد
  • شیر : سه قاشق غذا خوری 
  • پودر سوخاری :به مقدار لازم
  • سس مایونز: 3 قاشق غذاخوری 
  • خیارشور :5 عدد
  • ذرت :به میزان دلخواه
  • نمک و فلفل : به میزان لازم

فینگر مرغ

دستور تهیه جیب تاجر مرغ و نان تست

برای تهیه این فینگر فود عالی ابتدا باید مرغ را به همراه یک عدد پیاز خرد شده و همچنین دو حبه سیر درسته و نمک ، فلفل روی شعله گاز قرار بدهید و بگذارید تا مرغ کامل بپزد.

بعد از اینکه مرغ کامل پخت آن را بیرون بیاورید و بگذارید تا کمی خنک شود سپس آن را با کمک یک چاقو و چنگال ریز خرد کنید.

در این مرحله از طرز تهیه پیش غذای جیب تاجر، خیار شورها را به صورت نگینی خرد کنید و به مرغ های ریز شده اضافه کنید و هم بزنید تا خیار شور ها کاملا با مرغ ها ترکیب وشوند بعد از این مرحله جعفری ها را به صورت ساطوری خرد کنید و به تذرکیب مرغ و خیار شور اضافه کنید به مقدار دلخواهتان ذرت به مواد اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا کاملا بایکدیگر ترکیب شوند. 

می توانید به این موادتان هر ادویه ای که دوست دارید به دلخواهتان اضافه کنید ادویه های ثابت آن نمک فلفل می باشد برای این که ادویه به طور کامل به خورد مواد برود می توانید در یک ظرف میزان گفته شده سس را با این ادویه ترکیب کنید و سپس  به مواد مرغ اضافه کنید. 

حال باید به سراغ قالب این مواد بروید برای این کار ابتدا باید در یک ظرف 2 عدد تخم مرغ را به همراه کمی شیر ترکیب کنید و در ظرف دیگر پودر سوخاری بریزید.

دو عدد از نان تست ها را روی هم قرار بدهید و با استفاده از یک وردنه آن ها را صاف کنید این حرکت باعث می شود تا نان تست ها به یکدیگر بچسبند حال با استفاده از یک جسم و یا قالب گرد نان ها را فرم دهید و اضافه های آن را از دور قالب بگیرید.

نان تست

نان تست های گرد را ابتدا درون ظرف تخم مرغ بغلتانید سپس نان های خیس را درون پودر سوخاری بغلتانید.

در یک قابلمه کوچک مقدار زیادی روغن بریزید سپس نان تست ها را درون روغن بی اندازید تا دو طرف ان به طور کامل سرخ شوند. بعد از این که نان سرخ شدند با استفاده از یک چاقو نان ها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و درون آن ها را با موادی که درست کرده اید پر کنید.

جیب تاجر مجلسی و آسان شما با نان تست شما حاضر و آماده است می توانید آن را در ظرف بزرگی بچینید وبا استفاده از جعفری آن را تزئین کنید.

جیب تاجر غذای کجاست؟

جیب تاجر یک غذای عربی است که با مواد اولیه مختلفی مثل گوشت چرخ کرده یا مرغ و ... قابل تهیه است.

طرز تهیه جیب تاجر مرغ؛ فینگرفود مجلسی عربی لذیذ

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن /م.ح
وبگردی