تولد
تاثیر کار بر زندگی
گاهی اوقات با افزایش اولویت کار و عدم توجه به زندگی مشترک، می تواند به میزان زیادی در زندگی شما موثر واقع شود که به مراتب تاثیرات ناخوشایندی را خواهید دید.

علائم تاثیر بد کارتان بر روی روابط و زندگی مشترک شما

چیزی که باید به آن توجه کنید، این است که کار شما چقدر روی روابط شما اثر گذاشته است. مطالعات نشان می دهد که بعضی از مشاغل  باعث جدایی افراد از یکدیگر می شود اما برخی دیگر باعث می شود که افراد نسبت به یکدیگر وفادار تر بمانند پس کسی که با او در ارتباط هستید، تحت تاثیر شغلتان هم قرار می گیرد. متاسفانه انتخاب شغل غلط می تواند زندگی عشقی و عاطفی شما را نابود کند. در این قسمت از سبک زندگی نمناک علائمی را به شما معرفی می کنیم که نشان می دهد شغلتان رابطه عاطفی شما را به هم ریخته یا باعث شده است که مجرد بمانید. 

ساعات کاری به شدت زیاد است 

اگر کار فول تایم انجام می دهید، پس بدانید در رابطه شما مشکلی ایجاد خواهد شد. زیاد بودن ساعات کاری نشان دهنده این است که شما شریک زندگی را نادیده می گیرید و همین می تواند باعث مشکلاتی در رابطه تان شود. 

ساعت کاری

کار از درون شما را به هم می ریزد 

استرس عامل مخرب روابط و شغل ها خواهد بود. اگر کار شما به گونه ای است که استرس زیادی را تحمل می کنید، پس منتظر باشید که رابطه شما و شریک عاطفی تان هم به هم بریزد. 

کار شما را شکننده کرده است 

گفتن این جمله بسیار دردناک است اما پولی که شما از طریق کار به دست می آورید، باید باعث سرزندگی و شادابی تان شود. پس اجازه ندهید که این کار از درون شما را از بین ببرد. زیرا اگر شغل تان به شما آسیب بزند، قطعاً رابطه تان هم آسیب خواهد خورد. 

اسیب شغلی

تا به حال بیش از یک نفر از شغل شما شاکی بودند 

در نظر بگیرید و ببینید که آیا به غیر از همسرتان، دیگر اعضای خانواده هم در مورد شغل شما شاکی هستند؟ چنین چیزی نشان می دهد که قربانیان زندگی شما به غیر از شوهرتان، بیش از یک نفر می باشند و همین عامل آسیب به رابطه شما خواهد بود.

شغلتان شما را مجبور به انتخاب کرده

شغل تان به گونه ای است که باید بین آن و شریک زندگی یک نفر را انتخاب کنید. اگر این اتفاق افتاد، یعنی شغل شما باعث از بین رفتن رابطه تان خواهد شد و این یک علامت بسیار بد است. 

اولویت یافتن شغل

تعادل زندگی شخصی و زندگی کاری شما به هم خورده است 

نباید اجازه دهید که بین زندگی کاری و شخصی تان تعادل از بین برود . پس حتماً انتخاب کنید چه زمان هایی به زندگی شخصی و چه زمان هایی به زندگی کاری رسیدگی کنید. در غیر این صورت رابطه شما در معرض خطر قرار خواهد گرفت. 

همسرتان شغل شما را یک عامل تهدید برای خودش می داند

بله! مردان دوست ندارند که همسرشان در سطح قدرت بسیار بالا قرار بگیرد یا درآمد بسیار بالایی داشته باشد. زیرا آن را عامل ناامنی و تهدید برای خودشان می دانند اما همه این ها به این معنا نیست که باید شغلتان را کنار بگذارید. بلکه باید به رفتار همسرتان بیشتر فکر کنید و سعی کنید که این قضیه را در او حل و فصل کنید  اما به طور کل باید مدیریت کنید که رابطه تان به هم نخورد. 

تاثیر کار در زندگی

همکارانتان در زندگی شخصی شما دخالت می کنند

آیا همکارانی دارید که مدام در مورد همسرتان جوک می سازند یا سعی می کنند کارهای جدید او را مسخره کنند؟ چنین وضعیتی در محل کار، قطعاً عاملی مخرب برای رابطه احساسی شما خواهد بود و دیر یا زود بین شما و شریک زندگی تان فاصله ایجاد می کند. 

بخاطر شغلتان ار همسرتان دورید

شغلتان به گونه ای است که مجبور می شوید مدت زمان طولانی از همسر دور بمانید و متاسفانه چنین شرایطی عامل مخرب و کشنده رابطه خواهد بود. به خاطر همین بسیاری از افرادی که در ارتش کار می کنند، در نهایت تصمیم به طلاق می گیرند  زیرا رابطه ای که در آن در طولانی مدت فاصله بسیار زیادی ایجاد شود، برای هر دو طرف سخت و طاقت فرسا می شود و به احتمال زیاد منجر به جدایی خواهد شد. 

دور شدن از همسر

شغلتان مناسبت ها را از یادتان میبرد

شغلتان باعث می شود که تاریخ های مهمی مثل سالگرد ازدواج و تولد یکدیگر را از یاد ببرید و این اتفاق بسیار بد است. وقتی که شغل باعث شود شما اولویت های زندگی خانوادگی را فراموش کنید، پس بدانید که مشکلی در کارتان وجود دارد که به رابطه آسیب وارد می کند. 

از حقیقت رابطه دور شده اید

اگر شغل تان به گونه ای است که باعث می شود دیگر توجه قبل را به همسرتان نداشته باشید و گاهی اوقات به طور ناخواسته او را نادیده بگیرید، مطمئن باشید که چنین شغلی قطعاً عاملی مخرب برای رابطه شما خواهد بود و دیر یا زود آن را به هم می زند. 

زندگی زناشویی

 همسرتان برای تغییر شرایط ناامید است

هنگامی که همسر به شما التیماتوم می دهد یا مدام نگرانی اش را ابراز می کند، واضح و مشخص است که امید به تغییر دارد اما زمانی که سکوت می کند، یعنی دیگر امید او از بین رفته و هیچ تلاشی برای تغییر نمی کند و این علامت بسیار بدی در رابطه خواهد بود. 

با همسرتان صحبت دیگری جز مسائل کاری ندارید

اگر با همسرتان موضوع دیگری غیر از کار برای صحبت کردن پیدا نمی کنید، این اتفاق علامت بدی است. یعنی شما به شدت درگیر کار شده اید و ابعاد مختلف زندگی شخصی را فراموش کرده اید. در نتیجه رابطه شما تحت خطر است. 

صحبت کاری با همسر

بیشتر از قبل با همسرتان دعوا می کنید 

اگر استرس کاری در منزل هم با شما همراه است و شما در خانه مدام کلافه هستید و با همسرتان دعوا می کنید، احتمالاً باید راهی برای مدیریت این شرایط پیدا کنید. در غیر اینصورت رابطه شما سمی می شود و همه چیز به هم می ریزد. 

شغلتان، انرژی و طرز فکر شما را تحت تاثیر قرار داده است 

یکی از مخرب ترین اتفاقات در محل کار این است که طرز فکر و انرژی شما تحت تاثیر قرار بگیرد. هنگامی که در یک محیط منفی کار می کنید، یعنی شرایط برای شما کاملا سمی است و همین انرژی های منفی روی رابطه عاطفی شما هم اثر مخرب خواهد داشت. 

کاهش انرژی

اعتماد به نفس پایینی دارید 

اعتماد به نفس پایین قطعاً روی رابطه شما تاثیر خواهد گذاشت و باعث از بین رفتن روابط صمیمی بین شما و همسرتان خواهد شد و باعث می شود که شما نتوانید مانند قبل به خوبی با همسرتان رفتار کنید. زیرا احساس اعتماد به نفس بالا ندارید و همین باعث می شود که اتفاقات خوبی برایتان رخ ندهد و زندگی به کام تان نباشد. 

علائم تاثیر بد کار و شغلتان روی زندگی مشترک شما

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ف.ن
وبگردی