تولد
نحوه لباس پوشیدن برای مصاحبه
مانتو یکی از اصلی ترین اجزای استایل خانم هاست؛ پس خانم ها باید برای هر موقعیت و هر مکانی مانتو مناسب بر تن داشته باشند تا تاثیر گذار تر به نظر برسند.

راهنمای انتخاب مانتو و پوشش مناسب برای مصاحبه شغلی

مانتو از اصلی ترین لباس های خانم ها محسوب می شود و تاثیر زیادی در ظاهر خانم ها دارد. یکی از جاهایی که لباس و ظاهر تاثیر بسزایی بر روی افراد می گذارد، مصاحبه شغلی است پس باید در مصاحبه شغلی بیشتر حواستان به لباس پوشیدن خود باشد تا با ظاهرتان رفوزه نشوید.

اگر لباس و ظاهرتان ایراد اساسی داشته باشد 10 ثانیه برای تصمیم درباره ی رد کردن شما کافی است. اگر می خواهید در مصاحبه شغلی انتخاب شوید بهتر است این بخش از دنیای مد نمناک را بخوانید تا بدانید چه مانتویی مناسب مصاحبه شغلی است.

چه مانتویی برای مصاحبه شغلی مناسب است؟

قبل از حضور در مصاحبه شغلی نکاتی را باید در انتخاب مانتو بدانید تا به درستی مانتو انتخاب نمایید.

رنگ مناسب انتخاب کنید

برای مصاحبه شغلی به رنگ مانتو خود توجه کنید. ترکیب رنگ سفید و مشکی، رنگ های خنثی برای مانتو عالی است. شما می توانید برای مصاحبه شغل هایی که نیاز به خلاقیت دارند، رنگ زرد و بنفش را بپوشید، رنگ بنفش باعث می شود شما خاص تر و رنگ زرد باعث می شود شماخوش بین تر به نظر برسید.

فرم زنانه

از پوشیدن مانتو به رنگ جیغ دوری کنید

پوشیدن مانتو به رنگ جیغ سبب می شود که شما جدی به نظر نرسید و بسیار غیر حرفه ای است. رنگ قرمز نشان دهنده قدرت است و شما را سرکش نشان می دهد پس نمی تواند رنگ مناسبی باشد.

مدل های ساده تر را انتخاب کنید

انواع و اقسام مختلفی از مانتو در بازار موجود می باشد. شما برای اینکه بهتر به نظر برسید باید از پوشیدن مانتوهایی که مدل عجیب و غریبی دارند، خودداری نمایید.مانتوهای شلوغ پلوغ و کفش تق تقی چیز های زیادی برای گفتن به کارفرمای شما دارند (که هیچ کدام خوب نیست!).

اگر لباسی دارید که با پوشیدنش حس خوبی به خودتان پیدا می کنید اشکال ندارد که همان را بپوشید، البته به مدل آن و نوشته و شکل روی آن توجه کنید.

به اندازه مانتو خود توجه کنید

مانتویی که برای مصاحبه شغلی خود انتخاب می کنید، نباید خیلی گشاد و یا خیلی تنگ باشد. لباس هایی که برجستگی اندامتان را خیلی مشخص کند در خور مصاحبه شغلی نیست پس بهتر است مانتویی اندازه و تا اندازه ای پوشیده بپوشید تا راحت تر باشید و لازم نباشد شکمتان را تو بدهید یا آستین هایتان را بالا و پایین ببرید.

مانتوهای رسمی انتخاب خوبی هستند

اگر لباس های راحت را ترجیح می دهید، حداقل جلسه ی مصاحبه را کمی به خودتان سخت بگیرید و مطابق رسمیت محل کارتان لباس انتخاب کنید. با انتخاب مانتو خیلی راحت و غیررسمی تر به دیگران می گویید که خیلی هم اهل جدیت در کار و رعایت قوانین نیستند و از آداب معاشرت در محیط های کاری سر در نمی آورید. اگر شرکت مورد نظر خیلی رسمی است، خیلی رسمی باشید.

رنگ لباس مناسب برای مصاحبه شغلی

لباس هایتان هماهنگ باشد

مانتویی را انتخاب نمایید که با سایر لباس های شما هماهنگ باشد. لباس های هماهنگ سبب می شود که شما ظاهر بهتری داشته باشید و منظم تر به نظر برسید.

لباس تمیز انتخاب کنید

در مصاحبه شغلی هیچ چیز بدتر از پوشیدن یک مانتو کثیف و کهنه نیست. اگر مانتو شما قابل پوشیدن است و خیلی رنگ و رو رفته نیست حتما قبل از مصاحبه شغلی آن را بشویید تا بوی عرق ندهد و لکه ای روی آن باقی نماند.

مرتب و اتوکشیده باشید

اگر مانتویی درستی را برای مصاحبه شغلی انتخاب نمایید اما مانتو شما به شدت چروک باشد، کارفرمای شما از روی ظاهرتان اینطور قضاوت خواهد کرد که این آدم قرار نیست کار من را درست انجام دهد. پس حتما مرتب باشید و لباس هایتان را به خوبی اتو نمایید.

باید نبایدهای خرید مانتو برای مصاحبه شغلی

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی